29.03.2014, 15:09 | czytano: 11977

Nowy Targ potrzebuje prawdziwego dworca. Czy ten przy "Dekadzie" spełni oczekiwania?

Fot. Studio-T
Czy dworzec autobusowy, który na terenie starego dworca PKS w Nowym Targu wybudowała spółka "Dekada", stanie się centrum komunikacyjnym z prawdziwego zdarzenia? "Dekada" deklaruje, że zrobi wszystko, żeby przewoźnicy i podróżni chcieli tu przychodzić. Spółka ma w tym swój interes, ale na interesie spółki mogą też skorzystać podróżni i przewoźnicy. Wszyscy.
- My potrzebujemy klientów przewoźników, przewoźnicy i podróżni potrzebują dobrego dworca. Jesteśmy sobie przeznaczeni - mówi prezes "Dekada Realty" Aleksander Walczak
Za czasów PKS-u stworzenie centrum komunikacyjnego na dworcu było niemożliwe. Państwowa spółka traktowała busy jak konkurencję i choć prywatni przewoźnicy początkowo wjeżdżali na dworzec, to wskutek konfliktu o wysokość opłat za wjazdy, część z nich wyprowadziła się z dworca. Od tego czasu, żeby wyjechać z Nowego Targu, trzeba biegać od przystanku do przystanku i szukać dogodnego połączenia.

Podczas konferencji prasowej, która poprzedziła wtorkową, oficjalną uroczystość otwarcia dworca i centrum handlowego, prezes Dekada Realty przekonywał dziennikarzy, że wszystkim - łącznie ze spółką - zależy na zmianie tej sytuacji. - Liczymy na to, że przeniosą się do nas przewoźnicy, którzy są w innych miejscach. Wiem, że po doświadczeniach z PKS-em prywatni przewoźnicy są nieufni. Ale podchodzimy do tego tak, że my jesteśmy tylko zarządcą nieruchomości. Przewoźnicy nie są naszą konkurencją. Pochodzimy do tego rynkowo. W naszym interesie jest zapewnić im jak najlepsze warunki. Wiem, że wśród przewoźników jest nieufność, po doświadczeniach z PKS-em, na ile trwałe będą te warunki, które proponujemy, czy szybko nie podniesiemy cen. Ale gwarancją są nasze uzgodnienia z urzędem miasta, z którym ustalaliśmy warunki funkcjonowania dworca. Jeśli chodzi o ceny, to są rynkowe, takie, jakie obowiązują w okolicy.

Ceny, jakie zaproponowała "Dekada", to 3 zł od busa za jednorazowy wjazd, 8 zł od autobusu. Jest jednak duże pole do negocjacji dla przewoźników, którzy chcą często i regularnie korzystać z dworca. Z dotychczasowych uzgodnień wynika, że na nowotarskim dworcu zatrzymywać się 28 przewoźników krajowych. Lokalnych. Prywatnych przewoźników jest mniej, bo ośmiu.

Przewoźnicy podchodzą do tematu z mieszanymi uczuciami. - Dworzec jest piękny i też uważam, że wszystkie busy powinny z niego odjeżdżać. To dla ludzi byłoby wygodne, bo tam jest ciepła i schludna poczekalnia. Boimy się jednak przenosin. Mamy złe doświadczenia - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Karol Wnęk, właściciel linii "Jankara". –Wspomina, że stary PKS najpierw oferował przewoźnikom złotówkę za wjazd, a potem podniósł się do 8 zł. - Teraz obiecuje się nam, że przez 3 lata stawka za wjazd będzie w granicach 1-2 zł. To jednak zapewnienie „na gębę”. Na papierze nikt nam nie chce zagwarantować, że podwyżek nie będzie.
Negocjacje cały czas trwają. Prezes Walczak podkreślał na konferencji prasowej, że spółka nie chce zarabiać na dworcu, Pieniądze od przewoźników mają tylko pokryć koszty jego funkcjonowania.

Dworzec, zdaniem prezesa Walczaka, jest w stanie obsłużyć autobusy przelotowe jak i transport lokalny. Jest tu 12 stanowisk, poczekalnia, toalety, mają być kasy. Zakupy spożywcze w "Dekadzie" można robić do godz. 23. Władze spółki pracują też nad tym, żeby w kasach można było kupić bilety na kursy wszystkich przewoźników, którzy przeniosą się na dworzec. Poczekalnia jest czynna w godz. 6-21.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mona03.04.2014, 15:22
@mtaka "Halo! Myśmy chcieli dworzec, a nie jakis supermarket!!!!!!! Tragedia co się wyprawia w tym Nowym Targu! Zniszcza jego góralski wyglad i klimat. Mogli coś zbudować na styl góralski." - no dokładnie
fakt02.04.2014, 12:47
@ ulka
Odwiedź lodowisko, sprawdź jak działa MZK, dowiedź się dlaczego z UE nie poszły dotacje na basen (po bo co mieć unijnych urzędników na kontrolach), zobacz ile ludzi stąd ucieka, odwiedź Niepołomice. Wtedy przejżysz na oczy, kto zobaczył trochę świata wie w jakim syfie tkwi Nowy Targ. Wydane kilkadziesiąt milionów na upiększanie kosztem finansów miasta zamiast stwarzać podwaliny do rozwoju. Ale z NT co mądrzejsi wyjechali więc skąd a zostali sami niemyślący samodzielnie. Upiększanie to kopiowanie głosów, szkoda że budżet miasta to ruina.
matka02.04.2014, 08:11
Halo! Myśmy chcieli dworzec, a nie jakis supermarket!!!!!!! Tragedia co się wyprawia w tym Nowym Targu! Zniszcza jego góralski wyglad i klimat. Mogli coś zbudować na styl góralski.
ulka01.04.2014, 14:27
Mieszkam k. Nowego Targu a pracuję niedaleko dworca. Uważam, że mamy przepiękne miasto. Nowy ładny rynek, park, dworzec i bardzo chętnie przyjeżdżam w niedzielę na spacery z dziećmi, na lody... Zwiedziłam wiele miejsc w Polsce i naprawdę nie mamy się czego wstydzić - tylko tych wiecznie narzekających co sobieżycia ułożyć nie umieją.
okoliczny31.03.2014, 10:28
Ja się wcale busiarzom nie dziwie. Dziwię się za to tym wszystkim krzykaczom narzekającym na tłok, smród i nie wiadomo co jeszcze. Przecież każdy ma swobodę, nikt nikomu nie każe się pakować do busa na siłę. Nie podoba się - nie wsiadaj, tyle. Każdy by chciał jechać busem z klimatyzacją, bez tłoku i żeby kursy były co 15 minut. Tylko że wtedy bilet kosztowałby przykładowo 20 zł. Już widzę te tłumy...
baciok30.03.2014, 21:30
Wozicie nas gorzej jak bydło zwłaszcza na Orawe gdzie ITD dopiero jak się coś stanie wtedy są kontrole
alum30.03.2014, 20:12
@ busiarz. MZK nie korzysta z dworca i nie musi ,poniewaz ma własne przystanki, wiaty, które utrzymuje. Dworzec jest dla ruchu pozamiejskiego.
krasnal30.03.2014, 19:44
do pasażera> nie chce mi się nawet Ci odpowiadać z TWOJEJ wypowiedzi najlepiej widać jakie masz rozeznanie weżcie i wy jezdzijcie co to za odpowiedz może wg Ciebie wszyscy jezdzijmy,wszyscy wezmy się za handel
marna wiedza na temat wolnego rynku to brak szacunku dla ludzi którzy ciężko pracują i chcą uczciwie życ.......
dopravca30.03.2014, 19:36
@pasażer
Śmierdzi od kierowcy człowieczku,powąchaj trochę.
Ja nie mam takiej potrzeby,żeby jechać i niuchać a na babcie nie narzekaj,są schludniejsze i czyściejsze od dzisiejszej mody.
Ogólnie,przeczytaj co napisałeś.
Z pisowni j.polskiego jesteś dętka...wstyd mi za takich polaków!!!
pasazer30.03.2014, 18:05
Do Krasnala i dopravcy: wezcie sie zastanowcie co piszecie!!!! ja podrozuje busami w nowym targu i kierowcy jak i samochody nie maja nic do zarzucenia, a smród??? kolego umyj sie pierwsze a pozniej pisz bo to od pasażerów smierdzi a nie z busa!!!! popatrz pierwsze kto siedzi w tym samochodzie, ciotka 70 letnia co sie nie myje a potem na smierdzace busy piszecie!!!! jezeli urzedy nie dawaly by zezwolen na takie kursy to wszystko bylo by wporzadku a tu tylko kasa sie liczy a wy sie pozabijajcie a pozniej tragedie sa!!! urzedniki powinni z koordynowac rozklady i wszystko bylo by ok!!! Kto wam broni kup autobus i jezdzij jeden z drugim zobaczymy czy zarobisz i jak bedzie ci milo jak beda cie ludzie przezywac!!! powiedz jeden z drugim prosto w oczy a nie tylko na forum!!!! pozdrawiam podrozujacy pasaszer busów w nowym targu!!! p.s przeciez jest wolny rynek jak wam nie pasuje to mozecie taksówkami jezdzic!!!
krasnal30.03.2014, 17:30
stale tylko narzekac wszyscy potrafia,zobiono piekny obiekt a kto zrobił .....trzeba było nie dopuścić do sprzedaży PKS kto o to zawalczył teraz to już po sprawie zadbać należy aby przewoznicy i pasażerowie z niego korzystali wziąść się szczególnie za busiarzy to centusie jakich mało mają w pojazdach bród,smród a na dodatek są tak nieuprzejmi niemili po prostu żenada .Kontrole faktycznie powinni mieć co godzinę i kary takie kóre nauczyłyby ich pzestrzegania jakichś przepisów i zasad tylko nie kosztem pasażera bo oni to fenomenalnie potrafią robić/na terenie miasta potrafią już 3,50 zł za bilet skasować/
mieszkaniec30.03.2014, 13:46
Dekada myśli kategoriami biznesowymi dwukrotnie, raz zapłaćcie za wjazd i przywieźcie jeszcze ludzi. Trzeba by zrobić tak, by wjazd busa kosztował złotówkę, to wtedy uwierzę, że to jest w interesie wszystkich. Do właścicieli dekady - barana się strzyże a nie zarzyna - warto o tym pamiętać. Nie jestem człowiekiem z branży i dziwię się busiarzom, że nie mają swojej korporacji i wszyscy rozgrywają ich jak chcą. A gdybyście kupili jakiś teren, plac po byłej zajezdni PKS mielibyście jakąś kartę przetargową a tak rozgrywają was wszyscy jak chcą.
rewolucja_niech_zyje30.03.2014, 13:13
A ja uważam, że to właściciel galerii powinien płacić "busiarzom" za wjazd.
Każdy wjazd to dostarczenie kilku albo kilkunastu potencjalnych klientów prosto pod drzwi sklepu.
Podobnie jak z reklamą; wiesza się gdzieś baner z nadzieją że ściągnie klienta do sklepu. Płaci się za reklamy w gazetach, radiu i telewizji. Czasem jest efekt czasem nie ma. Czasem klient przyjdzie, czasem nie - A płacić trzeba i to spore pieniądze A tu autobusy i bus dowożą klientów pod same drzwi. I jeszcze mają za to zapłacić. To tak jakby firmy reklamowe musiały płacić klientom za to, że robią im reklamę.
Może by postawić sprawę na odwrót i zapytać prezesa Dekady ile zapłaci za wjazd każdego samochodu ?
dopravca30.03.2014, 12:24
Do @busiarz
Bardzo dobrze,ze was ITD kontroluje,powinni to co godzine robić,ludzi traktujecie jak bydło,jeździcie i zatrzymujecie się tam gdzie wam pasuje,za nic macie przepisy,na pysk na szyje,zeby tylko być przed konkurencją.W godzinach szczytu jechać busem to lepiej na cyckach sie czołgać do domu,przeładowani jeździcie do granic absurdu,byle tylko parę złotych wiecej zarobić,pazerność was zżera.PKS zrobił jeden błąd, w czasie przemian wycofać autobusy a wprowadzić busy,cienko byście piszczeli z tymi złomami.
busiarz30.03.2014, 12:00
Wy wszyscy potraficie sie tylko negatywnie wypowiadac o busach ale jezeli ktoregos pieknego dnia kierowca nie zabralby pani?pana to od razu sie pretensje!!! przewoznicy moga zakupic wieksze samochody tylko ze zamiast przykladowo 10 kursów do danej miejscowosci pojada tylko 3!!! Wtedy dopiero bedziecie miec pretensje co tak rzadko kursuja, a tak to male busy mniej pala i czestotliwosc kursowania jest wieksza, wygodniej dla ludzi. Jak wladze miasta tak bardzo chca sciagnac przewozników to dlaczego MZK nie korzysta z dworca, przeciez moze rowniez tam wjezdzac i zabierac pasazerów, otworzyc linie na szpital co 15 min z dworca, Zapewne wtedy pan burmistrz powie ze nie ma kasy na to!!!! Do kolegi Tadka. 4 zl przy dzisiejszej frekwencji pasazerów to bardzo duzu, a przeciez sa jeszcze inne koszta, a ITD w nowym targu to non stop busy kontroluje busy wiec nie mowcie ze nie bo sam wilokrotnie taka kontrole mialem.
DWORZEC30.03.2014, 11:47
nie chce sie mi czytac o co chodzi, ale tytul sprowokował mnie do zabrania glosu: wracalam z krakowa do zakopanego i zdziwilam sie gdzie ten dworzec w nowym targu ??? autobus zatrzymal sie gdzies na poboczu ogolnomiejskiej drogi, wysiedli kto mial wysiasc i przejechał z drugiej strony tej samej drogi , no oczywiscie kolo tej calej "dekady" nie widzialam wogole gdzie ten dworzec ??? czy to ten pod golym niebem na drodze gdzie inny ruch samochodow ?
marika30.03.2014, 11:16
Nareszcie jest dworzec i okazuje się ,że też niedobrze,to tu żle tam nie tak.Jeszcze się taki nie narodził żeby góralom dogodził.Zgadzam się z opiniami poprzedników w sprawie busów zdezelowanych,cuchnących wewnątrz ,niebezpiecznych na trasie.Apel do inspekcji transportu i policji-KONTROLOWAĆ
Tadek30.03.2014, 10:46
Nie rozumiem o co ten krzyk? Czy podoba się wam, że busiarze stają gdzie chcą ? Blokują ruch? Ich pasażerowie śmiecą po chodnikach, niszczą budki przystankowe i słowem jest jedna wielka dezorganizacja wszystkiego? Przepraszam bardzo, ale należy dostosować się do wymagań i pasażerów i mieszkańców tego miasta. Dzika samowolka- to jest to co Wam się podoba? Co to jest te trzy czy cztery złote za wjazd. Pokrywa to jeden pasażer busa. Sprzątać ktoś musi, naprawiać zdewastowane ławeczki, przystanki też trzeba, a to kosztuje. Ja też mam firmę i ponoszę wszelkie koszty z nią związane.
mieszkaniec30.03.2014, 07:40
Busy nie dogadają się z dekadą bo wtedy trzeba będzie jeździć zgodnie z rozkładem a z tym jest różnie do tego brak informacji na przystankach o odjazdach. Jak był PKS to rozkład wisiał i bus jechał 5 minut przed autobusem a teraz nie wiadomo kiedy kto jedzie.
kolarz 229.03.2014, 23:14
- ostawki dla przewożników byłbym spokojny ponieważ jeśli nie bedzie podróżnych to frekfencja w Dekadzie spadnie na twarz bo cudów tam niema a tak jedno przy drugim
kolarz29.03.2014, 23:11
nie jest żle a byłoby dużo lepiej gdyby jakiś pon inżynier ruszyl mózgiem i wykombinował wyjazd w kierunku Krakowa bezpośrednio na zakopianke bo to rondo plus klienci Dekady to natłok samochodów - psasowałoby jakąs poczekalnie i kasy z toaletą bo narazie to kiepsko
wszycho29.03.2014, 22:42
Większość busów nie spełnia elementarnych standardów do przewożenia ludzi: są za ciasne. Gdy już unieszkodliwimy lobbystów firm motoryzacyjnych którzy przepychają w rządzie rozwiązania sprzyjające wzrostowi liczby samochodów osobowych na polskich drogach i będziemy mieli prawdziwą demokrację, to zrobimy tak jak jest na zachodzie (Oslo, Paryż), gdzie obecnie zwiększa się a nie zmniejsza transport komunikacją publiczną bo słusznie wychodzi się z założenia że lepiej gdy jeden autobus wiezie 40 ludzi aniżeli gdy tych 40 ludzi oddzielnymi samochodami osobowymi robi korki na drogach, zanieczyszcza środowisko niepotrzebnie spalając nieodnawialne paliwo, wreszcie powoduje wypadki (40 kierowców amatorów vs jeden profesjonalny kierowca autobusu). Tak będzie i w Polsce gdy pozbawimy koncerny samochodowe wpływu na decyzje w państwie, a wówczas ta klitka na zapleczu "dekady" okaże się nieprzydatna i trzeba będzie ją wyburzyć ze względu na konieczność powiększenia dworca PKS Nowy Targ - sic! (te opłaty za postój to jakieś nieporozumienie chyba: autobus/bus ma płacić za to że chce stanąć aby mogli wejść do niego pasażerowie, tak jakby sama chęć zbiorowego przewożenia ludzi była wykroczeniem jakimś przeciwko prężnie działającemu lobby samochodów osobowych w Polsce - to jest absurd!!!).
yoshimitsu29.03.2014, 22:24
Jesli chodzi tylko o utrzymanie dworca to ja sie pytam co to za oplaty za wjazd per bus/autobus? Obluda ze az zal bierze. Prosze powiedziec jakie sa koszty utrzymania funkcjonalnosci (jak to ladnie zostalo nazwane) tego dworca w skali roku. Wtedy zglaszaja sie zainteresowani przewoznicy i ta kwote dzielimy przez ilosc firm, ktore chca z niego korzystac - kazda z nich wykupuje roczna licencje i jezdzi sobie ile chce i nikt nie bawi sie w liczenie. Proste? Panie prezesie dekady za moj pomysl nie chce ani zlotowki, a problem jest rozwiazany i nikt panu nie zarzuci wtedy obludy czy nieuczciwosci :) Pozdrawiam
osioł29.03.2014, 22:09
e tam opowiada ten prezes przeciez dworzec powinien byc połaczony z dworcem PKP i tam powinien byc budowany a kto wie czy jeszcze nie bedzie konkurencyjnego ''przystanku'' i tego prezes powinien sie bac no coz władze sie zmieniaja i nie zawsze beda grały do jednej bramki
urzędas29.03.2014, 21:22
MZK do prywatyzacji -wreszcie.
podróżny29.03.2014, 21:21
Hola hola przewoźnicy, wy te swoje dezele nazywacie busami, wozicie ludzi jak barany na sałas, może pomyślicie o prawdziwych samochodach zanim policja pomyśli o was na zlecenie innych.
góral z Polski29.03.2014, 21:18
a ja mam juz minusa do wladz nowego PKS? dlaczego poczekalnia jest czynna tylko do 21ej? szanowni panstwo nieraz jechałem autobusem nocnym z polski na Podhale i z Podhala w polske i dobrze pamietam zimne noce na dworcu i deszcz z wiatrem, jesli tak bardzo szanujcie klientow prosze o tym pomyslec by albo poczekalnia byla dluzej czynna lub np zaslony szklane z reklama np by ludzie mogli spokojnie sie zaslonic przed wiatrem deszczem itp Dziekuje. Dworzec jest faktycznie ładny zycze by wszystko dobrze sie układało i by wszystkie busy i autobusy byly z jednego dworca.
kierowca29.03.2014, 20:54
Dlaczego z MPK nie macie jeszcze umowy podpisanej? Zapłaci miasto ze 2 mln za wjazdy rocznie??? Prosze nie wprowadzać obywateli w bład. Trzeba byc rzetelnym - 4 zł i 10 zł brutto, wiem, ze najlepiej ceny netto podawac. Przyklad Nowego Sacza pokazuje, ze te ceny zwielokrotnily sie w bardzo niedlugim czasie!!!
ByłypracownikPKS29.03.2014, 20:49
Do prezesa Walczaka: Prosze nie wciskać kitu ludziom bo każdy z przewoźników liczyć umie i opowiadanie bajek, ze to wszystko dla nich, a Pan z tego nie bedzie nic miał to brednie!
Do Pana z Jankary: Pan jako jeden z pierwszych z dworca spieprzyles jak tylko na 2 zł podniesli
Do Urzędników: Skonczcie z lobbingiem na rzecz Dekady bo sie to w odpowiedniej instytucji znajdzie.
Ps. to jest artykuł sponsorowany czy tylko odbieram takie wrazenie?
e229.03.2014, 20:38
Zdjęcie przepiękne, duże brawa i uznanie dla fotografa! Co za metropolia, gdybym nie znała Nowego Targu od tej brzydkiej strony?, gdyby nie te zapachy z oczyszczalni - sortowni śmieci, gdyby nie jazgot psów ze schroniska, gdyby nie ten brud, brak koszy, gdyby nie to bezrobocie i brak perspektyw dla młodych - to by...... ??? No ale tego na fotografii nie widać. Coś w tym NT drgnęło - ale to za małooo !!!!, i mam nadzieję,że ten nowy dworzec będzie służył wszystkim, a zwłaszcza pasażerom. Jeszcze raz duże brawa dla autora fotografii!
nowotarzanin29.03.2014, 20:35
Kazdy patrzy zeby jak najwiecej w kieszen zaladowac!!! Busiarze maja juz lekcje z podwyzkami za czasów PKS-u. teraz obawiaja sie tego samego bo niby ten prezesi obiecuje gruszki na wierzbie, a ino sciagnie do siebie przewozników to zaraz ceny w góre pojda!!!! Panie Walczek powiedz pan cene oficjalnie na forum, w gazecie, gdziekolwiek a nie ino na gebe!!!!tak to kazdy moze sobie mówic, teraz na gebe nic nie zalatwisz!! podpisz z przewoznikami wieloletnie umowy na stala stawke to napewno problemu nie bedzie!!!! z reszta to nie jest ino dworzec a centrum handlowe to jezeli zalezy ci na kliencie to wjazdy powinny byc za darmo za to ze wlasnie Ci nieszczesni busiarze przywoza wam potencjalnych klientów!!!! i z tego powinniscie czepac kozysci, nie czarujmy sie bo jezeli nie busiarze nie beda wam zwozic ludzi to predzej czy pozniej to wszystko szlak trafi. wiec panowie daje pole do namyslu, a kasy na utrzymanie dworca bedziecie mieli wlasnie z tych ludzi co zrobia zakupy i zawsze cos kupia, a tak to narazie jest wielkie bum, a za chwile bedzie wielka kicha:)
jajaja29.03.2014, 20:17
airbus czytaj ze zrozumieniem bo Wnęk to jest szef Jankary a nie Dekady
gór29.03.2014, 20:11
Zrobić należy porządek z przystankami człowiek stoi na przystanku koło Galeri na mpk zero rozkładów jazdy stoi i czeka coś przyjedzie władza N. T,powinny coś z tym zrobić jak nie pojmują jaki to koszmar powinny przyjść na przystanek i poczekać na jakiś bus w kierunku Jabłonki każdy starszy pyta jeden drugiego pojedzie cos to jest koszmar żeby tam nie było rozkładów jazdy przepraszam wisi jeden rozkład na Biały Dunajec a reszta ?
pio29.03.2014, 19:58
Powinno być tak że każdy kto chce przejechać i zatrzymać się w Nowym Targu musi wjechać na dworzec koniec kropka! a nie wolna amerykanka jak do tej pory. Busy , autobusy, taxi i cała reszta powinna płacić do kasy miasta a te mądre głowy na stołkach powinni zająć się wreszcie czymś pożytecznym i wynegocjować takie ceny od Dekady żeby się wszystkim opłacało. No ale? to marzenia moje... a nie ten kraj.
busik29.03.2014, 18:58
A jak zrobiła Dekada w Myślenicach? Na początku tanio a później?
Teraz większość busów odchodzi z okolic jarzyniaka.
Przewoźnicy to nie frajerzy żeby robić na prezesów.
Bolo vel Bolesław29.03.2014, 18:03
Szkoda,że nie odjeżdżają wszystkie,ale przewoźników rozumiem.
Co na papierze to się liczy, na gębę tez bym się nie dał przekonać.
airbus29.03.2014, 16:58
Ten Prezesik caly to niech lepiej glupot nie opowiada bo Tesco i inni nie płacą wiecej jak 20-30zl na metr wynajem, nie sadze zeby to dekade satysfakcjonowalo, wystarczy sobie przeliczyc ile jest firm przewozowych iile kazdy ma samochodów wychodzi kwota przy zachowaniu ntej stawki jakies 300-400 tys miesiecznie o to glownie chodzi , za chwile zaczna sie podwyzki bilecikow i miesiecznych , prezesie my te numery znamy z myslenic , nowego sacza komu pan te bajki opowiada???
Zastanawiajace sa wypowiedzi zajaca z miasta co on biedak moze zrobic
jedynie moze prosic ..........
Mam propozycje dla prezesa Wneka moze powinien pan przemyslec temat zeby zaplacic przewoznikom za to ze wjada i klientow dostarcza ????
bus29.03.2014, 16:31
tak wjazd za darmo
...29.03.2014, 16:28
1. brak dużych tablic z rozkładami na zewnątrz i w poczekalni bo ten mały lcd to śmiech na sali. Mogli to zrobić wzorem dworca w Krakowie
2. brak przystanku MZK przy dworcu to kpina, jest z jednej strony a z drugiej nie? Gdzie tu logika? I niech się oba nazywają dworzec PKS, a te na kolejowej dworzec pkp bo turyści się gubią. Ale cóż, MZK to komuna...
timor29.03.2014, 16:20
To że był i jest w stanie obsłużyć, to żadna nowość. Za ile, Panie prezesie, konkretne pytanie, konkretna odpowiedź. A nie +-, czy mniej-więcej.
tosia29.03.2014, 16:15
piękny widok ;)
oby29.03.2014, 15:59
Byłoby pięknie jakby się wszyscy dogadali, bo te poszukiwania przystanku to jakaś żenada.
STAŚ29.03.2014, 15:43
Jak zadbać o to, aby obie strony interesu miały do siebie pełne zaufanie?!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl