04.04.2014, 14:38 | czytano: 2459

Radni spierają się o zasady przyznawania stypendiów sportowych

NOWY TARG. Mimo sprzeciwu 10 radnych, cała Rada będzie procedowała nad zmianami w uchwale dotyczącej zasad przyznawania i pozbawiania stypendiów sportowych. Punkt ten chciał usunąć z porządku obrad Marek Batkiewicz. Przewodniczący Komisji Sportu zarzucił projektowi "bardzo dużo błędów merytorycznych".
Oponowała Ewa Pawlikowska, jedna z czworga autorów projektu uchwały. - Może były delikatne niedociągnięcia, ale Komisja Sportu w ogóle nie zajęła się pracą nad tą uchwałą - wytknęła mu radna.
Za zdjęciem punktu z porządku obrad głosowało 10 radnych, przeciwko było 6, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Mimo przewagi przeciwników - projekt uchwały nie został zdjęty. Zabrakło bowiem jednego głosu.

- Zmiana porządku obrad może być dokonana bezwzględną większością głosów. W tym wypadku jest to 11 - tłumaczył przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka.

O zmianach w uchwale już pisaliśmy w artykule Radni chcą zmian w zasadach przyznawania stypendiów sportowych. Poprawki dotyczą m. in. rozwinięcia obowiązującego w obecnej uchwale terminu "zawodnik" o jego przynależność do Polskiego Związku Sportowego oraz wprowadzenie zapisu o medalistach nieolimpijskich dyscyplin sportowych.

- W tym miesiącu będą przyznawane stypendia i znów dostaną je tylko hokeiści. W nowej uchwale chodziło o rozszerzenie liczby zawodników i zróżnicowanie dyscyplin - mówią nieoficjalnie radni-zwolennicy zmian.
Przeciwnicy argumentują, że zwiększenie liczby stypendystów oznacza znaczne obniżenie kwoty stypendium.

Które racje przeważą - dowiemy się za kilka godzin.

s/
komentarze
Junior05.04.2014, 13:04
obserwator
A co oczekiwales od druzyny juniorow o mocno ograniczonym budzecie? Gdyby nie przekrety Halasika, to Podhale byloby na 7/6 miejscu. Na dodatek w paru meczach napsuli duzo krwi Sanokowi, Cracovii albo Tychom. Maja chlopaki charakter (Wronka, Wielkiewicz, K. Kapica), trzeba czasu i wzmocnien. Nabiora doswiadczenia i juz niedlugo w MHL rozbrzmi znowu "Mistrz, Mistrz, Podhale!"
.04.04.2014, 21:20
To ja przypominam ile kasy idzie na piłkę a ile na resztę dyscyplin. Budowa 3 stadionów piłkarskich, teraz stypendia. A sukcesów nie ma. Na stadiony poszło ponad 20 mln zł!!! A nigdy na siebie nie zarobią co innego hala lodowa z której trzeba zrobić wielofunkcyjną halę do hokeja, unihokeja, tenisa, sportów halowych, wystaw, koncertów.

A przeciwników hokeja pocieszę, Podhale wróci na swoje miejsce, pod koniec lat 90. była ta sama śpiewka. Przykro mi ale to hokej rozsławia Nowy Targ, żadna inna dyscyplina. Błażusiak co prawda z NT ale nic się o tym nie mówi, to zawodnik Automobilklubu Krakowskiego i tyle mówią.
hokej w ADHD04.04.2014, 20:12
Może niech miasto wreszcie przestanie finansować imprezy w ADHD i Ultra które rozkręcają hokeiści.
Jest tyle innych dyscyplin.

PRZYPOMINAM: że Błażusiak jest wielokrotnym mistrzem świata.[
SWOJ04.04.2014, 19:57
TERAZ PIŁKARZE SĄ NA TOPIE A HOKEIŚCI JUŻ NIE???
xyz04.04.2014, 19:33
A tenis stołowy i ostatnia wygrana (I miejsce w Mistrzostwach Polski żaków), to ogromny sukces? W tym jest ogromny potencjał naszych sportowców do nagradzania i dofinansowania!
Igor04.04.2014, 16:51
no to o hokeju w mieście, cel został osiągnięty, jednak nazwiska grabarzy uległy zmianie
obserwator04.04.2014, 16:35
Przecież HOKEIŚCI rosławiają nasze miasto na całą Polskę,bo zajeli ostatnie miejsce w lidze i im się należą stypendia. W końcu nie wylecieli z ligi.ha ha ha!!! Żenada
STAŚ04.04.2014, 16:25
Hokej na lodzie, to dyscyplina - potęga w Nowym Targu, tak będzie!!!
hokeista04.04.2014, 15:54
hokeiści święte krowy a co z piłkarzami i innymi dyscyplinami
Zobacz pełną wersję podhale24.pl