14.04.2014, 23:37 | czytano: 3496

Nie będzie klasy sportowej o profilu hokejowym. Burmistrz o MMKS: "klub nie wykazał aktywności", "zapomniano o uczniach"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. "O rekrutacjach nie raczono nawet poinformować kibiców - rodziców na stronie internetowej Klubu. Zapomniano o uczniach i o nadrzędnym celu jakim było stworzenie im jak najlepszych warunków do uprawiania sportu, w ramach obowiązujących jeszcze - no może niewygodnych dzisiaj dla Klubu - postanowień umowy" - tłumaczy Marek Fryźlewicz.
Podczas ostatniej sesji radny Grzegorz Watycha pytał o możliwość utworzenia klasy sportowej o profilu hokej na lodzie w Szkole Podstawowej Nr 5 w Nowym Targu. - Rodzice, z którymi rozmawiałem głównie z powodu konieczności zmiany szkoły przez dziecko oraz znacznej odległości dzielącej szkołę od lodowiska - nie zgłosili swoich pociech do klasy sportowej, jaka była planowana do utworzenia przy Szkole Podstawowej nr 11 - mówił radny. Zasugerował też powołanie sekcji łyżwiarstwa figurowego dla dziewcząt.
W opublikowanej dziś odpowiedzi burmistrz miasta oświadcza wprost, że w roku szkolnym 2014/2015 nie przewiduje się utworzenia tzw. klasy sportowej hokejowej w "piątce". I wyjaśnia: "wytypowana placówka oświatowa - poza dobrą wolą dyrektora szkoły - nie jest w naszej ocenie przygotowana do wnioskowanego działania. Nie przygotowała w oczekiwanym terminie programu szkolenia, nie posiada kadry nauczycielskiej z kwalifikacjami do nauki we wskazanej dyscyplinie sportowej. Jej doświadczenie organizacyjne w zakresie działalności klas sportowych jest znikome".

W dalszej części odpowiedzi czytamy: "Informuję Pana Radnego, że zgodnie z obowiązującą pomiędzy miastem Nowy Targ i Miejskim Młodzieżowym Klubem Sportowym „Podhale” w Nowym Targu umową, działalność klas sportowych o profilu hokej na lodzie jest i powinna być nadal realizowana przy współpracy oraz na bazie lokalowo-kadrowej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targi i Gimnazjum Nr 2 w Nowym Targu. Tam zgromadzono wymaganą prawem kadrę nauczycielsko-trenerską o niemałym już doświadczeniu zawodowym i organizacyjnym w prowadzeniu klas sportowych, przygotowano odpowiednie programy szkoleniowe i zabezpieczono korzystając ze środków Unii Europejskiej sprzęt niezbędny do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Wskazane szkoły posiadają także niemałe już sukcesy szkoleniowe oraz wymagane kontakty sportowe z innymi szkołami na terenie Polski i za granicą. Stąd ogłoszone w miesiącu marcu br. rekrutacje uczniów do klas sportowych, które niestety nie dały pożądanych rezultatów z uwagi na brak chętnych do przedmiotowych klas.

W dużej mierze zaistniała sytuacja jest wynikiem coraz mniejszej liczby uczniów nie tylko na terenie Nowego Targu ale ubolewam, iż pomimo wyraźnej prośby ze strony zainteresowanych szkół po stronie partnera umowy z miastem nie wykazano oczekiwanej aktywności. O rekrutacjach nie raczono nawet poinformować kibiców - rodziców na stronie internetowej Klubu. Zapomniano o uczniach i o nadrzędnym celu jakim było stworzenie im jak najlepszych warunków do uprawiania sportu, w ramach obowiązujących jeszcze - no może niewygodnych dzisiaj dla Kluby - postanowień umowy. Zaistniała sytuacja nakazuje rozważenie celowości trwania w tej umowie, a przynajmniej konieczność weryfikacji jej ustaleń.

W dniu 24 marca 2013r. na piśmie wyraziłem gotowość oceny stanu realizacji przez strony przyjętych dobrowolnie na siebie obowiązków umownych i gotowość rozważenia zmian dla określenia nowych relacji pomiędzy stronami w przyszłości, ale do chwili obecnej brak jest ze strony Klubu jakichkolwiek pisemnych propozycji w tym zakresie. Chyba zgodzi się Pan Radny z takim poglądem, że miasto Nowy Targ utrzymując Miejską Halę Lodową, kadrę nauczycielsko-trenerską i mocno dotując działalność Klubu ma prawo oczekiwać, ze strony Klubu rzetelności w działaniu, a przede wszystkim w realizacji przyjętych umową zadań".
To nie koniec tematu MMKS, bowiem radna Ewa Pawlikowska zwróciła się do władz Nowego Targu o pełną informację na temat wielkości dotacji jakie zostały przekazane do Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego wraz z przedstawieniem szczegółowego rozliczenia - dla jakich grup została przeznaczona pomoc finansowa. - Chodzi o wykaz przekazanych środków za rok 2012 i 2013: w jakiej kwocie i jakiej formie była to pomoc - sprecyzowała.

s/
komentarze
MAMA biednych16.04.2014, 17:54
Jest wiele propozycji na co przeznaczyć publiczne pieniądze. Ja pytam od przeszło czterech miesięcy.....dlaczego nie ma pieniędzy na dożywianie dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Miał być....żadne dziecko głodne ze szkoły nie wyjdzie!!! Gdzie dane słowo??!
Bronek16.04.2014, 12:27
Nie jestem fanem hokeja, ale za starych czasów dało się oglądać i emocjonować tą dyscypliną, dziś jest to nie realne i nie, dlatego że ludzie w mieście zarzynają tą dyscyplinę tylko dzięki tym z Centrali w warszawce. W naszym mieście nie dogodzisz wszystkim, ale hokeistom to już w ogóle i ich kibicom. Jednak upominać się to wszyscy potrafią, bo dyscyplina ma tradycje itp. Itd. A prawda jest taka, że nie ma zainteresowania hokejem w mieście jest coraz mniej kibiców, zawodników i sponsorów ba filantropów, którzy topią swoją kasę dla garstki fanatyków, którzy chcą się bawić w hokej za czyjeś pieniądze.
Gadanie o tradycji to już histeria w kręgach fanatyków hokeja przypomina mi się debata, jaką prowadzili w filmie Barei ?Miś? rozwożący węgiel i w podobnym tonie teraz wszystkich krzykaczy hokejowych odbieram. W ich opinii tylko hokej wychowuje dzieci i tylko ta dyscyplina ma rację bytu, bo daje rozrywkę kibicom oczywiście w opinii świadka hokejowego a takie myślenie to jest po prostu gwóźdź do trumny tej dyscypliny.
Należy skonsolidować środowisko sportowe działać razem tworzyć klasy sportowe wielo profilowe, ale dopóki hokeiści i MMKS jest Number One i wszystkich ma w wielkim poważaniu nie będzie wspólnych rozmów. No chyba, że inne klubu zmówią się bez hokeistów i stworzą klasy unihokejowo - tenisowo - piłkarskie i wtedy o tradycji hokejowej będziemy mówili w czasie przeszłym zamierzchłym.
Za chwilę wszyscy mnie skrytykują, że piłkarze mają sponsora i można się bawić za jago pieniążki itp. Ok. zgadza się, że poziom 5 czy 4 ligi nikogo nie uszczęśliwia, ale jest taki ktoś jak Wojas i sponsoruje lokalny klub, który chce żeby grał w 3 może 2 lidze realnie na warunki 30 tys. Miasta. Powiecie, że może kasę na hokej przeznaczyć pewnie, że może robił to przez 10 lat i co wtedy było? Krytykowaliście ile wlezie a teraz to Panie Wojas wróć błaga Cię lud - śmieszne argumenty. W tym mieście dla wszystkich dyscyplin jest miejsce tylko ludziom trzeba klapki z oczu zdjąć.
DIGI PODHALE16.04.2014, 12:00
załóżmy profil klasy JAK RUJNOWAĆ MIASTO ZEZWOLENIAMI NA BUDOWE SUPERMARKETÓW BIEDRONKA bo burmistrz wie bo kase ciągnie
.16.04.2014, 11:13
Krzysiek, dowiedz się jak to wszystko wygląda w rzeczywistości to zmienisz zdabnie na temat działań UM i MF
baca16.04.2014, 10:20
KŁAMSTWO p. burmistrzu (specjalnie z małej litery) Jest Oświadczenie klubu MMKS Podhale i fakty wyglądają nieco inaczej
Krzysiek15.04.2014, 20:01
Trzeba popatrzeć prawdzie w oczy. Amatorów rzemiosła hokejowego jej w naszym mieście coraz mniej(ponoć nie można uzbierać do 20 osobowej klasy sportowej), ładowanie takiej kasy w lodowisko staje się przedsięwzięciem niegospodarnym ekonomicznie, za tą forsę można naszym dzieciom zaproponować dużo atrakcyjnych dyscyplin sportowych, tak jak to piszecie dla zdrowia i zajęcia im czasu i to sportów które oni teraz lubią. Klub kruczy bo właściwie nie ma żadnych atutów poza legendą. Ponoć bryndza finansowa, słabość organizacyjna itd.? Trudno dewaluować prace dzisiejszych działaczy i optymizm P. Prezes ,chwała im za to ale realia są inne. Tradycja i pospolite ruszenie to dzisiaj już za mało. Ale jak to u nas bywa zawsze winny MF
chłop15.04.2014, 19:13
@ Bolek
To przypomnij sobie jak działała hala jeszcze 10 lat gdy nie była ruiną, gdzie co roku działo się coś ważnego jak np. Gala Boksu, Turniej eliminacyjny do Igrzysk w Turynie, Uniwersjada. Tylko zamiast zainwestować w halę by to wróciło inwestuje się w stadiony do piłki które nigdy się nie wypełnią. No i przypomnij sobie rok 2010 ile osób było na finałach, najwięcej do gadania o frekwencji mają Ci co na lodowisko nie przychodzą. I nie mówię tu nawet o 2010 ale i o tym sezonie.

@ ona
Jedyny mądry komentarz napisany tutaj. Popieram Twoje zdanie w 100%
...15.04.2014, 19:10
Żałobnik to popatrz chociażby na takich trenerów jak Ryszard Kaczmarczyk! Hokej jest wyżynany działaniami UM a klakierzy jak mantrę powtarzają żeby wykończyć to co daje nam najwięcej sukcesów. Zanim Wojas przyszedł było to samo gadanie tylko wtedy UM starał się by hala działała na całego, reklamy na niej były sporo warte przez to że była miejscem ważnych imprez.

Ciekawe ilu malkontentów będzie gdy Podhale znowu zdobędzie mistrzostwo...
sportowiec15.04.2014, 18:53
Załobnik tak się rozmazał , to dobrze ,że dostrzegł choć ,że są tacy co jego gawiedzią się potrafią bezinteresownie zająć. Szkoda ,że tylko z tego wszystkiego żałobnik nie zastanowił sie z taką samą wnikliwością analityczną i nie zanalizował kto doprowadzil ten nowotarski hokej do tej zapaści? Nie stać go juz na to , bo musiałby dotknąć guru nowotarskiego , szkodnika hokeja w mieście od wielu kadencji , permamentnego grabarza czyli burmistrza ,który przy udziale swoich pomocników , którzy grabarza przez te lata wspierali i. Na to już żałobnikowi zabrakło męskiej odwagi , bo musiałby się narazić.Podobnie jak i portalowii 24 także brakuje odwagi , bo coraz częsciej blokuje krytyczne komentarze wobec tego szkodnika ,zasłaniając się regulaminami , a o czym coraz częsciej sęe w mieście mówi.Wiadomo wybory i zobowiazania ......Można się domyslać jakie.
MAMA biednych15.04.2014, 18:38
Jakaś zmiana toru jazdy. Dyr " piątki "popadł w niełaskę ? Może warto zmienić kierunek na Skarpę i powołać sekcję , obojętnie jaką , byle sportową i dać możliwość wykazania się dyrowi Szkoły nr 6. Najwyższy czas , aby ten nauczyciel śpiewu zaczął coś robić?!!
Goral z Polski15.04.2014, 17:30
och przepraszam moj amerykanski tan miesza sie z polskim :)
Żałobnik15.04.2014, 16:12
Każdy, kto chociaż "otarł się" o działalność społeczną Radnej Pawlikowskiej (klub karate) wie, że robi Ona świetną robotę pracując z dziećmi i nic z tego nie ma, no może poza ogromną satysfakcją. To się nazywa zaangażowanie. To samo dotyczy trenerów piłki nożnej, unihokeja, koszykówki, czy nawet tego tenisa stołowego i całej masy innych dyscyplin sportowych które trenują setki nowotarskich dzieciaków. To właśnie Ci ludzie pracują z naszymi dziećmi i to Oni powinni dostawać granty a nie garstka tzw. "hokeistów" (bo to co robią na lodzie trudno już czasem hokejem nazwać). Hokej już dawno umarł i pozwólcie w końcu tego trupa pogrzebać. Myślmy o przyszłości naszych dzieci - patrząc tam gdzie one naprawdę są a nie spinajmy się dla garstki "wybrańców" którym zawsze coś nie pasuje.
ona15.04.2014, 15:47
Jak można w taki sposób traktować ludzi działających społecznie? Jak można w taki sposób traktować Rodziców i dzieci, które chcą być zdrowe - rozwijać się przez zainteresowania sportowe? Dlaczego tyle zła się dzieje w naszym mieście? Dbajmy o dyscypliny sportowe- nieważne jakie...Pomóżmy miastu być na arenie sportowej. Promujmy miasto przez sport. Uczmy się od innych.... Przykro czytać taką wypowiedz Włodarza Miasta- Burmistrza......
mat15.04.2014, 15:28
Ja tylko czekam na oficjalne stanowisko burmistrza w sprawie tego jakie zamiary ma wobec lodowiska. Hala która może służyć praktycznie każdej dyscyplinie niszczeje a przed wyborami była mowa o jak najszybszej moderbizacji! Zamiast tego mamy kilka stadionów piłkarskich dla okręgówki.
digi podhale15.04.2014, 14:45
a może by tak zaorać stadion dla kopaczy przy kolejowej panie burmistrzu większe zyski i sportu wogule w nowym targu a może by pan poświęcił pieniążki z dzierżawy gruntów pod biedronke na klase sportową {KRĘTACZE}
do@Goral z Polski15.04.2014, 13:44
Człowieku - zacznij pisać po polsku bo tak kaleczysz że nie sposób zrozumieć o co ci chodzi.
Ortograficzne, stylistyczne, znaczeniowie, połykasz litery, mylisz litery - weź się ogarnij bo się tylko ośmieszasz.
knt15.04.2014, 13:36
hokej to nie jedyna dyscyplina sportowa.. dajcie już spokój z tymi tradycjami, sukcesami i sławą - było mineło.. szkoda naszych pieniędzy!
master15.04.2014, 13:03
Mam już DOSYĆ tego użalania się na biedny hokej!!!!
Zaorać lodowisko i zrobić parking będzie większy zysk.
olek15.04.2014, 12:26
Do bolek . A ile to mamy profitów z turystyki pielgrzynkowej , piszesz jezykiem M.O i to przed wyborami
Bolek15.04.2014, 10:27
Jak zwykle hokeiści czegoś chyba nie rozumieją: kto powinien wykazać się inicjatywą w naborze do klasy sportowej dla hokeistów? Klub, czy miasto? Zarzuty, że miasto nie dba o hokej w sytuacji wypłacanych od kilku lat setek tysięcy rocznie w formie stypendiów dla zawodników przegrywających 99% meczy, są wyjątkową bezczelnością. Ja bym złotówki nie dał na tak drogi sport, który uprawia kilkadziesiąt osób w niemal 30-tysięcznym mieście. Idiotyczne zarzuty pod kątem innych dyscyplin, wyśmiewanie piłkarzy, basenu, ścieżek rowerowych, itd. to kolejny objaw ograniczenia komentujących. Przypomnę że wszyscy płacimy podatki, ale nie wszyscy lubimy hokej. Wystarczy rozglądnąć się po trybunach lodowiska w czasie meczu oraz odwiedzić basen, albo ścieżkę rowerową w słoneczny dzień. To jest infrastruktura dla wszystkich i w nią warto inwestować. Pitolenie o tradycjach hokejowych, o rozsławieniu miasta przez hokej, to jakaś bzdura, bo tak per saldo to co z tego? Iluż to mamy turystów "hokejowych" w Nowym Targu rocznie? Jaki miasto, lub mieszkańcy mają z tego zysk? Lepiej zamiast wydać 200 tys. na stypendia było wykupić czas antenowy w TV i reklamować miasto. Tak że dajcie już spokój z tą sławą i tradycją bo wszystko to psu na budę!
Goral z Polski15.04.2014, 09:30
a ja powiem tak?
Panie Burmistrzu chwilami zachowuje sie Pan dwulicowo i chamsko poniewaz tu jest Pan niby za hokejem itp a wypowiada sie Pan jak Pawlikowska?
niech Pan niezapomina ze Nowy Targ jest znany głównie z Hokeja i trzeba wszystko zrobic by Pamoc Pani Agatce wyciagnac Klub na prosta by znow Nowy Targ byl stolica miastem hokeja, wiemy ze syaduacja jest ciezka kazdy klub czasem tam ma ale w pomocy tez duzo miasto musi pomoc tak bylo w Oswiecimiu i w innych miastach wiec to pracy na Boga po mlodzi zamiast sportem zajma sie kradziezami itp.
Pawlilowska? da Kobieta zachowuje sie bardzo podle do Podhala do MMKS widocznie cos boli jak pokazuja, niech zajmie sie Kolegami na komendzie i ogniskami i zabawami wspolnymi a Podhalu da spokoj, karate jej zyciem wiec niech komenda jej w tym pomoze.
niech sie zajmie miastem Topolowym itp a nie szuka wary na Podhale, Pani Agatka i zarzad Podhala bardzo dobrze pracuja dla dobra kluby wiec niech radna Pawlikowska zajmie sie bezpieczenstwem w miescie.
wiemy jaka jest syduacja kluby i kazdy powinnien jakos w tym pomoc ja wiem ze sa ludzie od Zajaca i Mrugały ktorzy teraz potrafia tylko krytykowac zarzad Podhala ale dzieki temu zarzadowi Podhale wychodzi na prosto na spokojnie a zarzad Mrugały zostawił długi i spadek z ekstraklasy im podziekujcie za syduacje w Podhalu.
Pani Burmistrzy i Radni miasta nieskreslajmy zadnego zdania dla Klubu tylko im pomozmy by Nowy Targ znow miał szkołe hokejowa by znow w NT był SMS Hokeja i zajmijcie sie tez tematem hali na Boga na co Wam tyle boisk na pilke? niezmienicie Nowego Targu na sport pilkarski Nowy Targ jest znany z Hokeja.
mieszkancy Podhala i Nowego Targu fani Hokeja i Ci ktorzy uwazaja ze Hokej jest zły wspomnijcie se czasy kilka lat temu jak gazety telewizja jak reprezentacja itp ze sportu zawitywała na Nowy Targ? te czasy musza wrucic jesli Ci radni i Burmistrz niepotrafia tego naprawic pomoc Klubowi wiec im podziekujmy i niech Nowi Nam w tym pomoga by znow Nowy Targ byl miastem zycia sportowego wtedy tez promocja unihokeja i nietylko sie poprawi. Pozdrawiam hej
POdhalanin15.04.2014, 09:22
PORAZKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zeby chodz tyle dla dzieci nie zrobic ? mam plan Panie Burmistrzu zrób klase sportową o profilu tenisa stołowego super ! albo fanatyków pływalni miejskiej ekstra !!!!!!!!!!!!!!
wielbiciel15.04.2014, 09:14
Panie Marku Pan jest Taki mądry całkowicie ufamy Panu !
marko15.04.2014, 09:02
A po co nam Hokej . juz dawno skończyło się zainteresowanie tą dyscyplina. Przychodzi paredziesiąt osób tylko dlatego że są znajomymi prezesów i mają wejśćiówkę za free. W klubie jeden bałagan jedyna kompetentna osoba - Pani POrezes nie jest wstanie ogarnąć wszystkiego a niestety nikt jej nie pomaga bo reszta to niestety inna półka. Nawet sponsorzy zaczynają się odwracać widzac jak profesjonalnie podchodzi się do hokeja w mieście
wasza ostatnia kadencja!!!15.04.2014, 08:58
Panie burmistrzu! Był Pan w moim mieszkaniu przed wyborami, mówił jak to hala nie zostanie wyremontowana, że znowu będziemy na sportowej mapie polski ponownie organizując duże imprezy! Tak samo do kamery gdy Pan Tarnowski ewidentnie obnażył wasze działania mające na cel obrócić wszystk w ruinę. Teraz Hala Gorce gdzie Kubowicz robi za stróża a resztę zwolniono, za chwilę hala lodowa. I co z tego wynika? I mamy 3 stadiony dla kopaczy z okręgówki a hala zamiast służyć wszystkim dyscyplinom, targom, koncertom jest w ruinie! TO powinna być Arena Podhale, szeroko wykorzystywana, jako jedyna taka na południe od Krakowa!! Tak samo jak Hala Gorce powinna zarabiać na organizowaniu jak zawsze zgrupowań, niegdyś trenowały to kadry narodowe w każdej dyscyplinie! Miasto otrzymało obiekt za DARMO od stowarzyszenia START a obróciło w ruinę
mwm15.04.2014, 07:50
Może chodzi tez o to, że mali adepci hokeja, podkreślam hokeja potrafią wygrać towarzyski mecz w piłkę nożną z adeptami piłki nożnej, dla których najważniejsze są wy żelowane wosy.
ddd15.04.2014, 07:06
Klasa o profilu hokejowym ... aż mi skóra cierpnie ja k to słyszę. Niech zrobią od razu klasę o charakterze bezrobotnych
hok.15.04.2014, 06:53
Radna Pawlikowska jako przewodniczaca kom. Rewizyjnej moze ta kwestje zadac z sobie tylko znana zapalczywoscia
S.15.04.2014, 06:51
ps. do @ załamany kibic, w sp 11 jest klasa hokejowa
true15.04.2014, 05:48
Pani Pawlikowskiej i Burmistrzowi MF dziękujemy. To ostatnia kadencja!
NT G15.04.2014, 02:52
A na co komu dotacje na karate... Wystarczy sala, stary dres i dawaj. Hokej jest przede wszystkim dla kibica, a karate dla kilku zapaleńców i dopingujących ich rodzin, także z czym do ludzi...
zdegustowany tym co się dzieje w NT15.04.2014, 00:29
Miasto skutecznie wykańcza sport promując "jedyną słuszną" piłkę nożną. Wszystkie obiekty sportowe to ruina nie licząc basenu i stadionów dla kopaczy. Dla sportu w NT nie są ważne dotacje (mam na myśli drużyny seniorskie) a wędka w postaci obiektów sportowych. Jeszcze się nie zdarzyło żeby sport na poziomie był tam gdzie obiekty to nieuchronna katastrofa budowlana. Dziękujemy Panie Burmistrzu!!

A Pawlikowska wszędzie szuka problemu, niech jej karatecy pokazani zostaną chociaż raz w telewizji to pogadamy. Wszystkim dotacje obciąć tylko dać karatekom. Co tydzień jest news jak to Ewcia się nie oburza na wszystko dookoła.

Jeszcze burmistrz ma czelność mówić że spotkań nie było a klub olewa. Otóż spotkania były!! Nowy Targ jest małą mieściną Panie burmistrzu, tu każdy wszytko wie więc lepiej może bzdur nie wciskać!!
załamany kibic15.04.2014, 00:08
dla chcącego nic trudnego:
sprzęt można przekazać między jednostkami miejskimi w końcu, nauczyciel też się pofatyguje na zajęcia do innej placówki jak nie ma co robić w swojej szkole bo nie ma tam klasy sportowej od paru lat;
ale jak się nie chce pomóc wskrzesić hokej od najmłodszych chłopców poczynając to zawsze się wymówka znajdzie, no i przy okazji klubowi pogrozić że nie dał informacji na stronę! kpina bo klub dotarł do zainteresowanych bezpośrednio i było w klubie spotkanie z chętnymi, ale do "piątki" !!!
w SP 11 dyrektor jest byłym zawodnikiem i trenerem i co z tego wynika? ano nic, nie ma już tam klas hokejowych ale będą dla piłkarzyków, skorośmy tyle stadionów pobudowali a halę lodową w ruinę obrócili to logiczne jest - myśli władzuchna miejska
Zobacz pełną wersję podhale24.pl