17.04.2014, 12:42 | czytano: 1905

Radni nie przyjęli uchwały w sprawie Parku Kulturowego na Krupówkach

Zakopiańscy radni nie podjęli uchwały w sprawie utworzenia Parku Kulturowego Krupówki. Przeciwko projektowi przygotowanemu przez burmistrza zagłosowało 10 radnych, poparło go 8. W głosowaniu nie uczestniczył radny Maciej Rzankowski - który przy Krupówkach prowadzi działalność gospodarczą. Z kolei Wawrzyniec Bystrzycki, który domagał się przerwania sesji - opuścił salę obrad.
Wynik dzisiejszego głosowanie nie oznacza, że Parku Kulturowego nie będzie. Radni zapowiadali już wcześniej, że przygotują projekt, który ich zdaniem będzie lepszy, bowiem nie będzie budził tylu kontrowersji wśród mieszkańców.
Miesiąc temu, podczas poprzedniej sesji punkt dotyczący Parku Kulturowego został zdjęty z porządku obrad. Decyzję poprzedziła dwugodzinna, burzliwa dyskusja. Pisaliśmy o tym szczegółowo w artykule Projekt w ząbek....

Kilka dni temu wprowadzono zmiany do projektu uchwały przygotowanej przez burmistrza. Z granic Parku Kulturowego wyłączono m. in. targ pod Gubałówką, działki na których znajduje się budynek kina "Sokół" i dawnej remizy Powiatowej Straży Pożarnej oraz blok przy ul. Zborowskiego. Włączono za to działki i zabudowania mieszczące się przy ul. Staszica - po północno-wschodniej stronie ul. Krupówki

Te zmiany nie przekonały jednak większości radnych, którzy powołując się na protesty mieszkańców zapowiedzieli przygotowanie innego projektu uchwały.

p/
Może Cię zainteresować
komentarze
Gooral17.04.2014, 13:50
W Polsce jak w lesie...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl