20.05.2008, 20:58 | czytano: 1585

Nowotarżanin szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Premier Donald Tusk powołał z dniem 20 maja ppłk Janusza Noska na Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ppłk Nosek pochodzi z Nowego Targu.
Janusz Nosek był związany z UOP i ABW. W Urzędzie Ochrony Państwa był szefem departamentu 2a - odpowiedzialnego za walkę z przestępczością gospodarczą. Zanim do niego trafił, przez wiele lat pracował jako oficer Urzędu Ochrony Państwa w Zakopanem. W 2006 roku był szefem delegatury ABW w Krakowie, a potem szefem Inspektoratu Wewnętrznego.
Był też m.in. nauczycielem historii w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu. Napisał książkę o gen. Mieczysławie Borucie Spiechowiczu.

Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, Janusz Nosek to historyk, absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie racjonalizacji działania służb prewencyjnych i kontrolnych.

Od 1992 roku w służbie w Urzędzie Ochrony Państwa a następnie w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie w latach 1996 – 2006 zajmował kolejne stanowiska kierownicze średniego i wysokiego szczebla. Uczestniczył w wielu szkoleniach i seminariach krajowych i zagranicznych, m.in. w Akademii FBI w Quantico.

Od 20 lutego 2008 roku decyzją Prezesa Rady Ministrów pełnił obowiązki Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
Posiada doświadczenie w zarządzaniu oraz biegłą znajomość procedur prawnych obowiązujących w służbach specjalnych.

Źródło: CIR
ryb/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl