26.04.2014, 18:01 | czytano: 5593

Nowy Targ: reperkusje po otwarciu basenu - burmistrz zapowiada polityczną burzę. "Nadszedł czas rozliczeń"

Burmistrz Marek Fryźlewicz poinformował, że ujawni "rzeczywiste zaangażowanie" stowarzyszenia "Fala" w budowę basenu. - Mieszkańcy sami ocenią, czy to co robiło stowarzyszenie było formą pomocy, czy wywracaniem inwestycji - stwierdził. - Czas rzetelnego rozliczenia tych, którzy sypali piaskiem w tryby maszyny tworzącej naszą pływacką perełkę jest bliski - dodaje jego doradca.
- Nie chcę wywoływać wojny, ale skoro radni, mieszkańcy o to pytają... Ja mam hardą naturę i tego się chyba nie pozbędę - powiedział burmistrz na konferencji prasowej i zapowiedział, że wyda w tej sprawie specjalne oświadczenie. Szczegółów nie ujawnił. Jego słowa to w głównej mierze reakcja na oświadczenie radnego opozycji Grzegorza Watychy, który przypomniał, że podziękowania za budowę basenu nalezą się przede wszystkim grupie nowotarżan i stworzonemu przez nich stowarzyszeniu Fala, które zainicjowało powstanie pływalni. Chciał to powiedzieć publicznie na uroczystym otwarciu basenu z udziałem ministra sportu Andrzeja Biernata, ale nie został dopuszczony do głosu. Wydał więc w tej sprawie oświadczenie (Podhale24.pl opublikowało je TUTAJ).
W czwartek radnego Watychę ostro zaatakował doradca burmistrza ds. komunikacji społecznej Piotr Rayski-Pawlik. W felietonie, który ukazał się na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Nowym Targu, napisał m.in. " Nie tak dawno basen był tylko na etapie baneru, „najważniejsza i najpotrzebniejsza inwestycja” była przedmiotem bezpardonowej walki politycznej w wykonaniu tej samej grupy, dla której tory pływackie były za wąskie, część rekreacyjna zbyteczna, technologia za droga, dach za płaski, architekci bez wizji i nie z tego „właściwego” biura projektowego, a miotła zbyt włochata. Gdzie w tym czasie był sam Radny Grzegorz Watycha i jakie prezentował stanowisko? Gdy torpedowanie procesów inwestycyjnych nie przynosiło żadnego efektu prawnego i administracyjnego, zaangażowano Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych oraz Urząd Zamówień Publicznych. Później było jeszcze gorzej, a hamulcowi całą swoją energię pożytkowali na dyskredytowaniu rozwoju miasta. Dzisiaj paradoksalnie, ci sami sygnatariusze nieszczęść, które miały spotkać Nowy Targ, nie mogąc wykazać się żadnymi osiągnięciami w rozwiązywaniu problemów Nowotarżan uciekają się do negatywnej kampanii wyborczej, że wszystko jest „do bani”. (...) Czas rzetelnego rozliczenia tych, którzy sypali piaskiem w tryby maszyny tworzącej naszą pływacką perełkę jest bliski. Skoro Pan Radny zajął już raz miejsce w szyku, to proszę się go trzymać. Ta defilada w całości przejdzie przed trybuną honorową, jaką jest społeczeństwo Miasta Nowego Targu i każdy będzie mógł zobaczyć którą formację Pan reprezentuje" Całość: TUTAJ.

r/
komentarze
+28.04.2014, 08:41
do Tadeusz Morawa, po chrześcijańsku proponowałbym zacząć od siebie. Zrobić rachunek sumienia i spojrzeć ilu po drodze w swoim życiu zraniłem ludzi. To nie cytaty świadczą o naszej szlachetności a nasza postawa. Na miły Bóg pan chce zwracać uwagę innym ... świat zwariował.
Głos Ludu pracujacego na emigracji27.04.2014, 20:44
A wiec zaczęło się, ogary poszły w las. A Wy co tam robicie? akta k... palimy.No i co sie k... gapisz nas tu w ogóle nie ma! Czas rozliczeń i szukania kwitów czas zacząć. A więc do dzieła!. Zastanawia mnie tylko taka agresja Jego eminencji Burmistrza na Grześka, co ten Grzesiek mu zrobił że się go tak boi? Czyżby widział w nim największą konkurencję dla siebie? Najlepszym rozwiązaniem dla miasta by było wzorem z Rosji żeby burmistrza Fryźlewicza zstępował burmistrz Liszka i tak na zmianę. Wówczas cała władza była w najlepszych rękach!!! Poco wybory wystarczy zwykłe głosowanie. Pan burmistrz jego świta już zaczyna się martwic o soje stołki, gdzie znajda takie lukratywne posadki jak się nic nie umie i przez tyle lat nie nauczyło się nic robić:-) Pani Marku, pan powie swoim klakierom, niech napiszą wypracowanie na 2 strony na temat: "Porównanie sukcesów i porażek dwudziestolecia międzywojennego i i 20 burmistrzowania gazdy w stolicy Podhala". Przecież dokonania w ciągu tych 20 lat są tak oszałamiające że nie trzeba atakować Grześka. Prawda sama się obroni;-) Mamy demokracje a to oznacza że każdy może kandydować niech zdecydują wyborcy. Ten kto zna Grześka, wie jaki jest i czego się można po nim spodziewać. Dla mnie nie ma lepszego kandydata na burmistrza niż Grzegorz Watycha. Martwi mnie opcja burmistrza technicznego lansowanego przez grupę ludzi skupionych wokół znanego biznesmena z Podhala. Sukcesu pana Kracika nie da się powielić a ktoś kto sobie nie poradził z małym klubem sportowym nie da rade z było nie było miastem powiatowym chociaż o aparycji niczego przy drodze do wszystkiego miedzy Skomielną a Jurgowem:-)
kat27.04.2014, 19:45
Panie moderator, co w moim komentarzy było nie tak? /.../

Nazywanie ludzi złodziejami.
Moderator.
zz27.04.2014, 19:39
Niech burmistrz jeszcze w takim razie powie, jak odbywała się rekrutacja na basen. Za to on powinien być rozliczony
USS Wściekły Pies27.04.2014, 18:51
Proponuję panu burmistrzowi - konsekwentnie w ramach eskalacji reperkusji - powołanie ersatzkommanda /przepraszam za dosadne, użyte tu celowo porównanie/, które wyłapie członków "Fali". Im zaś proponuję już teraz - póki burmistrz nie wrócił nawiedzony i uświęcony z Watykanu - jak najszybsze stworzenie ruchu oporu. Ten facet i jego przyd... chyba oszalał ! Pomijam kwestę tego, kto ma rację, zwróciłem uwagę na język, klimat i jadowitość wypowiedzi.
dziki dzik27.04.2014, 16:05
Reperkusje to będzie dopiero miał burmistrz, jak jego oświadczeniem zainteresują się Państwowe Instytucje Kontrolne.
Obywatel G27.04.2014, 15:44
Nasz Burmistrz nie lubi drzew i chce je wszędzie wycinać. Uważa, że drzewa śmiecą i powinny być w lesie.Z drzew ogołocił rewitalizowany rynek i na ogromnej betonowej patelni nie 1m2 cienia. Czepiam się jest przecież zimna woda w fontannie.
Z drzew chciał również ogołocić rewitalizowane obecnie miasteczko komunikacyjne. Na szczęście okoliczni mieszkańcy byli tym razem skuteczniejsi. Zorganizowali się i przez wiele miesięcy KŁADLI KŁODY POD NOGI BURMISTRZA i walczyli z burmistrzem o ŻYCIE TYCH DRZEW. Tyko dzięki zażartej walce udało się im zatrzymać tę wycinkę i ostatecznie pod topór pójdzie tyko kilka drzew.
Jest to zasługa mieszkańców, ale burmistrz na uroczystym otwarciu wygłosi, że pomimo, że ludzie sypali mu pisakiem w tryby maszyny tworzącej to miasteczko, to on w pocie czoła je stworzył dla kochanych dzieci....Oklaski....
Obowiązkiem burmistrza jest robić to, co mieszkańcy chcą i co uważają, że jest dla nich dobre.Wydaje przecież nasze pieniądze i to my mamy decydować na co ! Własne koncepcje za własną kasę może realizować na swoim podwórku. I tu nasz gospodarz w pełni się realizuje i do tego nic nie mamy. Chyba, że ewentualnie możemy przyczepić się trochę do estetyki, bo posiadłość burmistrza mieści się w centralnym węźle komunikacyjnym Nowego Targu, tuż przy samym końcu "autostrady słońca".
Smutna willa otoczona ogromnym ziemnym klepiskiem, bez drzew, a nawet trawy nie jest zachęcającą wizytówką naszego gospodarza.
Miłośnik koni27.04.2014, 15:13
Ale się burmistrz wygłupił, to w jakim celu zapraszał więc na uroczystość otwarcia basenu Panią Prezes FALI ?
Zaprasza się przecież, żeby podziękować.
Ale włączył się Watycha Grzegorz, który jako kandydat na burmistrza doprowadził burmistrza do furii. Kontrkandydaci w ogóle nie powinni mieć prawa głosu, a najlepiej jakby ich nie było!
Powinna być w Nowym Targu monarchia absolutna i jedynym następcą mógłby być tylko jego syn.Powinien panować Ród Fryźlewiczów najlepiej przez 100 lat. 20 na liczniku już mamy. Teraz mamy burmistrza wykształconego specjalistę od hodowli owiec, a zastąpiłby go syn - świetny specjalista od koni.Ja na przykład lubię konie, więc miałby u mnie 1 głos.
No bo czy Watycha ma jakąś wyuczoną specjalizację w zakresie zwierząt? Pewnie nie ma , to jak taki facet ośmiela się ogłaszać, że będzie startował w wyborach na gospodarza tego folwarku?
I burmistrz miał prawo się wkurzyć!
chrześcijanin27.04.2014, 14:45
Komentarz Tadeusza Morawy jest super trafny!
Viktor.27.04.2014, 14:25
A czy Miłosierdzie Boże ma MF., bo wpis Radnego T. Morawy jest na miejscu, i należy spojrzeć z boku na sprawę Basenu i wszystkich opinii wysłuchać. Porównanie Radnego T. Morawy jest zasadne, należy by MF. zawsze wszystkim wyborcą i Radnym służył i opiń wysłuchiwał a nie szukał wymówek, i nie tworzył zatargu z Radnym Watychą czy innymi.

Do: nie sądź, żebyś nie był sądzony...
Nie Rosyjskich, bo takich nie było. Tylko byli Bolszewicy z ZSRS i oni poszli składać tam wieńce , na Bolszewickich grobach etc.
Trzeba by p. MF. wiedział, że oceny będą różne, często niekorzystne.
Viktor.
?27.04.2014, 14:20
do "nie sądź....." a w którym to miejscu pan Morawa odniósł się
do was, samorządowcy od siedmiu boleści? Widać coś jest na rzeczy, skoroś odebreł to tak osobiście....." uderz w stół a nożyce się odezwą" - stare a prawdziwe
nie sądź, żebyś nie był sądzony27.04.2014, 13:08
Do Xyz. Teraz dopiero ujawnił, bo teraz dopiero zapadł i uprawomocnił się wyrok sądu
nie sądź, żebyś nie był sądzony27.04.2014, 12:54
Pojechał Pan po bandzie Panie Morawa. Wyciągnął Pan silny oręż -autorytet papieża w imię walki politycznej. A kim to Pan jest, żeby publicznie na forum moralizować innych i uderzać w nich słowem Papieża. Domyślamy się , że w tym kokonie słów mierzy Pan w Burmistrza. Papież może tak powiedzieć, a nawet powinien , ale Pan nie. Czy Pan jest taki kryształowy, żeby osądzać innych? Trzeba mieć nie mało tupetu i bezczelności, żeby w takim dniu, tak zajadle atakować kogoś i niech Pan nie usprawiedliwia się na wszelki wypadek, bo o Pana intencjach świadczy Fakt, że napisał Pan swój komentarz, konkretnie pod tym artykułem. Dziś jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, a gdzież jest Pańskie miłosierdzie, Panie moralizatorze , gdy atakuje Pan swoich kolegów z Rady za to , że złożyli kwiaty na grobach poległych żołnierzy, rosyjskich bo rosyjskich, ale ludzi. A Papież uczył, żeby wrogom wybaczać.
Władek27.04.2014, 12:45
Jedni warci drugich.!!!
Dla basenu dobrze się skończyło - bo jest ,
przy ogłoszonych bankructwach wykonawcy.

Co do rozliczania ; Burmistrz też trzeba rozliczyć jak i wszelkiej maści stowarzyszeń i ugrupowań radnych .!!!!
Wierząca27.04.2014, 11:39
do Tadeusz Morawa.......Jesteś waść, jedyny, który nie ukrywa się pod pseudonimem. To dobrze. A, a propos, biednych to jest masakra. Urzędnicy i rządzący bardzo gardzą ludem biednym, bo wg nich to problem. A takim ludziom należy się pomoc, nie w postaci paru stówek zapomogi, lecz trzeba im dać pracę. Pracę np na basenie. Ale, i tu mamy paranoję, aby dostać pracę na basenie jako konserwator powierzchni płaskich, trzeba mieć znajomości. A jeżeli dojdzie to do skutku, otrzymujesz 5 zł na godzinę w godzinach nocnych. Życzę powodzenia!!!
jan27.04.2014, 11:30
Pan burmistrz wyraził zgodę na budowę kolejnego supermarketu w NT pod tytułem Lidl. Stanie on obok Castoramy. Oto jak pan burmistrz popiera miejscowych kupców. Nastepna durnota - SPP. Po co ta strefa, jak nikt już w mieście zakupów nie robi? Wywalenie kolejnych pieniedzy w błoto. Oj, rozliczymy pana burmistrza za te wszystkie zmarnowane lata. Rozliczymy rynek z drogocenną fontanną, park, nikomu niepotrzebny stadion, doprpwadzone do ruiny lodowisko. Za wszystko - panie burmistrzu kochany dostanie pan rachunek. Po 18 tłustych latach nareszcie dla pana i pańskich wazeliniarzy nadchodzą chude. Teraz pański los w naszych rękach. Chwila prawdy i sprawiedliwości dziejowej już blisko
%27.04.2014, 11:05
a bo maziorz z rzecznikami i kliką stoi tu gdzie Polska .....a my tam gdzie ZOMO. nic dodać nic ująć
święta27.04.2014, 11:03
Cheche Burmistrz chce ?ujawniać?. Panie Burmistrzu to niech pan opowie jak naprzyjmowaliście rodziny kolegów z PWS. Myślę że mieszkańcy tym są bardziej zainteresowani. Co basen potraktowano jako łup wojenny. Wstydu Pan nie ma, że jeszcze Pan chce "ujawniać" coś. Proszę oficjalnie podać kto pracuje na basenie. Do dzisiaj nie wiadomo kogo przyjęto na basen. Nie wspominając o słabym Ścisłowiczu.
pytanie27.04.2014, 10:08
basenem to nazywacie ?
to bajoro
my w Białce mamy baseny ...
Goral z Polski27.04.2014, 09:50
oj widac ze wybory ida hehehehe :)
dwulicostwo Burmistrza i Radnych wychodzi normalne :)
ani Burmistrz ani Radni nie zasluguja na Swoje stanowiska taka prawda od kilku lat Nowy Targ staje sie miastem wymarłym zadnych atrakcji tylko budowanie kosciołow i niszczenie Nowotarskiego Sportu jak Hokeja, załosne i bolesne ale taka prawda Dziekujemy Burmistrzowi i Radnym za ich gre dwulicostwo i granie na szkode miasta i mieszkancow.
Teraz kazdy bedzie na kazdego nadawał kłamał i byle by od Siebie odsunac temat normalne tak samo graja posłowie z sejmu :)
Byle by zostac na dobrym darmowym stanowisku :) darmowym poniewaz kasa pewna a nie trzeba myslec by dobrze było.
mieszkancy Nowego Targu i Podhala wezcie sie wkoncu za Wasza codziennosc poniewaz Wasze dzieci opuszcza Nowy Targ poniewaz tam juz prawie nic niema a atrakcji tym bardziej zle sie dzieje w tym miescie od kilku lat i poprawy nie widac ale gre przed wyborami juz tak.
xyz27.04.2014, 09:30
A dlaczego pan burmistrz tak długo zwlekał z ujawnieniem tych "skandalicznych" zachowań Fali? Gdyby nie ci ludzie to basen nadal byłby w fazie pobożnych życzeń. To oni jeździli za własne pieniadze, pytali, ogladali porównywali. Inny - nie tak zapiekły w swojej zajadłości burmistrz wykorzystałby ich ogromną wiedzę, ten obrał sobie tych społeczników za cel obrzydliwych ataków. I teraz, kiedy nieudacznik pojechał ze swoimi kumplami do Rzymu "modlić się " za nasze pieniadze ukazuje się ten parszywy tekst. Kogo wy chcecie straszyć, tow. Ozorowski, bo autorem tego obrzydliwego tekstu z całą pewnością nie jest Pawlik Rajski tylko pan?/.../. Czy to jest wasz sposób na kampanię wyborczą? Uderzyć wroga zanim wróg cokolwiek powie? Takie bezpardonowe atakowanie pana Grzegorza Watychy, człowieka prawego, madrego i spokojnego odbije wam się czkawką.

Panie Ozorowski - to ostatnie zdanie z 'defiladą' to socjalistyczny majtersztyk. Com się uśmiał, tom się uśmiał.
Kozak27.04.2014, 09:00
Kolega Burmistrz i Kolega Watycha chyba się coś pomyliło czyli krótko mówiąc zrobili delikatny falstart. Wybory na jesieni panowie?!!! Nie ukrywam, że liczę na to że zarowno pan Watycha jak i pan Fryżlewicz nie dorwą się do żłoba. Fryżlewicz uzależniony od władzy a Watycha z klucza politycznego nieznanej formacji na czele z Rajskim, Glonkiem i tarnowskim ( celowo mała litera ). Ci ostatni pokazali co mogą i jak pomagają naszemu miastu przez oststne 4 lata. Dziadki i pan Glonek do bawienia dzieci i wnuków a nie myślenia gdzie tu się wkręcić jak mi w Aqaparku podziękują.
Potrzebny jest inny kandydat, który odświerzy to miasto i nie będzie miał więcej jak 40 lat!!! Czekam na kandydatów?.
Tadeusz Morawa27.04.2014, 08:17
Papież Franciszek przestrzegł przed "hipokrytami przebranymi za świętych". Ich karykaturalny obraz przedstawił w kazaniu podczas mszy w Domu Świętej Marty w Watykanie,podkreślając, że tacy ludzie nie są chrześcijanami.
- Wielki Post - powiedział papież - to czas, w którym należy zmienić i uporządkować życie i zbliżyć się do Jezusa. - A co robią hipokryci? (...) Robią z siebie dobrych, mają miny jak ze świętego obrazka, modlą się, patrząc w niebo tak, żeby ich zobaczono, czują się lepsi od innych - powiedział Franciszek.

- Mówią tak: jestem żarliwym katolikiem, bo mój wujek był wielkim dobrodziejem, mam taką i taką rodzinę, a ja poznałem takiego biskupa, takiego kardynała, takiego ojca - powiedział papież. Tacy ludzie "czują się lepsi od innych, to jest hipokryzja".

Potępiając taką postawę, papież przypomniał: - Nikt nie jest sprawiedliwy sam z siebie. Wszyscy potrzebujemy usprawiedliwienia, a jedynym, który nas usprawiedliwia, jest Jezus Chrystus.

"Hipokryta nie potrzebuje Pana"

- Bez tych pozorów widać, że ci przebrani chrześcijanie w rzeczywistości nie są chrześcijanami - zauważył Franciszek. Wskazał, że podąża właściwą drogą ten, kto pomaga uciskanym i troszczy się o chorych, biednych i niewykształconych.

- Hipokryci nie potrafią tego robić, nie mogą, bo są tak wpatrzeni w siebie samych, że są ślepi i nie widzą innych - powiedział papież. - Hipokryta nie potrzebuje Pana, zbawia się sam, tak przynajmniej myśli i przebiera się za świętego - podkreślał Franciszek. Wskazał, że znakiem zbliżenia się do Jezusa jest pokuta, prośba o przebaczenie i troska o bliźnich.
Rotkiw.27.04.2014, 07:08
"Kto sieje wiatr, ten zbierze burze".
Idą wybory, Radny Watycha i Samolej mają być kontrkandydatami na Burmistrza miasta, stąd ta nerwowość w kołach MF.
Jest demokracja a obecny Burmistrz, chodź wybrany to i tak nie jest reprezentowany przez chodźby 50 % mieszkańców Nowego targu - dla tego jest zgrzyt i poruszenie w jego kołach i wg. portali i komentarzy Internautów ma raczej (delikatnie mówiąc) złą "odsłonę" pośród obywateli N.T. - Internautów....
Basen ważna sprawa, ale ocena należy do społeczeństwa, a nie do Burmistrza. My oceniamy pracę Burmistrza i jego "orszaku" z UM. To tam zatrudnieni, za nasze pieniądze żyjecie, więc służcie swoim obywatelom należycie dając się mieszkańcom opiniować. Nie ma się co obrażać i wstydzić, bo Pan Watycha ma prawo oceniać. Teraz Wy mu z "Urzędu" - robicie: Piaskiem w oczy.
Rotkiw.
prośba27.04.2014, 06:26
Ludzie błagam w imieniu swoim swojej rodziny i znajomych: nie głosujcie na burmistrza MF i jego świtę w najbliższych wyborach. Poziom który reprezentuje jego ekspert ds komunikacji z mediami Pan PRP przechodzi ludzkie pojęcie. Znajomość języka polskiego i wysoka pensja to nie powód żeby publicznie na stronie ww obrażać człowieka czy atakować politycznie przeciwników. Mam nadzieję że dożyję kiedyś czasów kiedy NT będzie wolny od takich "rządzących".
Smok27.04.2014, 05:18
Ma gębę, znaczy pisane ten R-P.
Nowotarżanin z wyboru26.04.2014, 23:59
Powiem tak: znam nastawienie Fali do sprawy basenu od czasu gdy szukali poparcia przeciwko projektowi miasta w innych instytucjach. Na sugestię dlaczego dla dobra projektu nie współpracować z UM, Starostwem, PPWSZ-em i innymi jednostkami mającymi interes w tym aby basen powstał, szanowna "Fala" postanowiła (delikatnie ujmując) olać takie rozmowy. Gdzie już wtedy była chęć zabezpieczenia interesów mieszkańców Nowego Targu?
ja ty on26.04.2014, 23:56
I o co tu się spierać ? Przecież ani "fala" ani "Burmistrz" nie wybudowali basenu. Myśmy wybudowali za nasze ciężko zarobione pieniądze od których tak hojnie odprowadzone są podatki. także wara od tego kto wybudował bo na pewno nie WY.
mieszkancy z bloków26.04.2014, 23:56
niech ujawni wszystko..niech wyjdzie cała prawda o każdej inwestycji w mieście..o każdej kontroli..niech ujawni ile bierze PRP za niespotykane ataki za miejską kasę na stronie miejskiej ..ile kosztuje jego doradzanie i jak ma się z pracą w portalu, w którym też robi wycieczki do każdego przeciwnika MF...panie burmistrzu niech pan ujawni wszystko ...tego mam obowiązek dowiedzieć się przed wyborami...zrobi pan to??tak samo gorliwie jak chce pan ujawniać niby fakty o działaniach FALI...czekamy
niecytaty26.04.2014, 23:52
U obu panów, rzecznika i jego pryncypała, zwraca uwagę język wprost z komunistycznych agitek -" czas rzetelnych rozliczeń, piasek sypany w tryby". Brakuje jeszcze tylko zaplutych karłów reakcji strzelających zza węgła w plecy ludziom dobrej roboty... Ten rzecznik powinien przeczytać coś więcej niż "Jak hartowała się stal" to poszerzyłby sobie słownictwo. Bo tak to tylko propaganda na zlecenie.
majster26.04.2014, 22:47
Bardzo podoba mi się zdanie:" Gdzie w tym czasie był sam Radny Grzegorz Watycha i jakie reprezentował stanowisko" No właśnie , gdzie był podległy wicestaroście sekretarz powiatu. Miałby przyklaskiwać Fryźlewiczowi ? Powinien pomagać w tym przedsięwzięciu, powinien chociaż próbować forsować sprawę w Starostwie, żeby łaskawie zechciało współpracować z miastem w sprawie basenu, może powiat dołożyłby coś do tej inwestycji- (wszak nasze miasto wchodzi w skład powiatu nowotarskiego), a tu klapa ! Czarna dziura! Fiasko na całej linii. Gdzie był radny Watycha? Teraz się uwidocznił? Chciał przemawiać, dziękować- jakim prawem??
Ja26.04.2014, 22:46
No to się "nasz Burmistrz" wygłupił. Może i plany były we Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, ale gdyby nie FALA to tak szybko by to nie poszło - FALA dała napęd. Może nie była pomysłodawcą, ale przyznać trzeba, że przyspieszyła realizację.
zugi26.04.2014, 22:30
msimy koniecz wybrać nowego pana burmistrza..
majster26.04.2014, 22:30
Przerwać kurtynę milczenia. Ma Pan rację Panie Burmistrzu. Niech nareszcie ludzie poznają prawdę, jak niektórzy nasi radni "służyli" sprawie i stawali na głowie, żeby się nie udała ta inwestycja. Opublikować to w prasie i nagłośnić .
smar26.04.2014, 22:26
A miałem nadzieję, że człowiek z rury ochłodzi swój umysł w rurze właśnie. Mało wody płynęło stąd zapewne gorąca głowa i przypieczony zadek. Strach przed porażką i oddaniem władzy popycha nawet bez wody do bezpardonowych ataków na właściwie już wszystkich. Każdy kto nie jest z człowiekiem z rury uznawany jest za wroga. A wroga należy zniszczyć. O niszczeniu wrogów myśli MSF od lat codziennie. Nawet w Rzymie ta myśl zapewne mu towarzyszy. Proponuję wszystkim tym, którzy myślą poważnie o kandydowaniu na stanowisko burmistrza Nowego Targu by nie odpowiadali na zaczepki bur - mistrzowe ( Rayski nie jest w stanie sklecić jednego słowa po polsku, więc to nie on pisuje)
w prasie, na portalach a dążyli do serii spotkań - debat na żywo. Z człowiekiem z rury i jego dworem można wygrać rzucając jemu i im prosto w twarz, publicznie prawdy o sposobie zarządzania miastem. Do roboty. Czekam na debaty. Czekam na zmiany.
rom26.04.2014, 22:10
@Wojtku ale Ty nie musisz się już podlizywać zostałaś księgowym także nie pisz takich rzeczy
iks26.04.2014, 22:07
Szanowny panie burmistrzu, czy nie pokicało się panu cosi aby w głowie? To MY niedługo będziemy pana rozliczać. Nie ten kierunek. Jak to władza uderza do głowy....ech
?26.04.2014, 21:52
no to maszyna wyborcza w magistracie za nasze pieniadze poszła w ruch. fajnie to brzmi, że inicjatywa obywatelska zostaniew przez urzędnika rozliczona. a czy pan burmistrz rozliczył się z tych dwóch mieszkań od bryksego? muszą mieć w magistracie niezła gaciówę, skoro tak personalnie zaatakowali pana Watychę. No i słusznie trzęsiecie porami, bo przyjdą dwa analityczne umysły prześwietlą papiery i wszyscy popłyniecie. możecie się zacząć pakować
te - prawda ujrzy światło...26.04.2014, 21:39
Pietrek, Pietrek - zamiast tak gardłować - uruchom na swojej stronie z fotkami komentarze to pogadamy o twoich "newsach" na zlecenie i innych zachowaniach. Ciesz się, że możesz zabrać głos tutaj bo - ty (świadomie z małej litery) nie masz odwagi posłuchać co ludzie myślą na twój temat.

I ten "piasek w tryby" - Boże kochany, ale infantylizm. Szef powiedział a wierny doradca powtarza w kółko jak prawdę objawioną...
nie mam flagi innego państwa26.04.2014, 21:11
Tak sobie myśle na oficjalnej stronie miasta na 6 aktualnosci 4 dotyczą spraw kosciola na 10 zapowiadanych imprez 6 pt. Bur. I kościół nspj zaprasza wchodząc do urzędu niewiem czy to nie kaplica wszedzie obrazki święte chyba do nieba przez urząd
prawda ujrzy światło26.04.2014, 20:53
Brawo. Czas przerwać milczenie. Dowiemy się z imienia i nazwiska którzy to panowie byli autorami donosów i sypiali piaskiem w tryby. Myśleliście Panowie że to nie wyjdzie na jaw? Kij zawsze ma dwa końce, ale o tym nie pamiętaliście w waszej zajadłości. Ten basen jest wielkim sukcesem Fryźlewicza i niektórych radnych, pomimo wszelkich przeszkód jakie rzucaliście im pod nogi. Tym większy to sukces, bo po drodze trzeba było jeszcze pokonywać trudności, których autorami byliście wy.
uuu26.04.2014, 20:48
Kochani, przecież autorem tego tekstu ni jest pawlik, tylko ozorowski
Zniesmaczona26.04.2014, 20:34
Piękne zdanie PRP: "Moim zdaniem wystarczającym podziękowaniem za każdą inicjatywę społeczną jest zrealizowana inwestycja publiczna"...

Analogicznie panie doradco - wystarczającym podziękowaniem za każdą inwestycję zrealizowaną w mieście jest wypłata dla urzędników.

Ale nie, urzędników się dodatkowo honoruje wymieniając z pompą nazwiska i "szczególnie dziękując" podczas oficjalnych otwarć. Nie da się ukryć, że ludzi traktujecie przez 45 miesięcy jak uciążliwe muchy, a przez 3 miesiąc przed wyborami, w ramach kampanii to nie tylko nagle mówicie nam "dzień dobry" na ulicy, ale nawet włazicie nam do domów z ulotkami.
Wojtek26.04.2014, 20:33
hhh-wstrętny i przekrętny właśnie ty jesteś. Burmistrzowi nie dorosłeś do pięt. Mali i zaniżeni potrafią tylko tak pisać, jak ty piszesz. Tym wpisem poniżasz tylko samego siebie, a nie mgr inż. Marka Fryżlewicza.
olo26.04.2014, 20:12
Marek! Ty kretaczu! Kiedyś pomagałem Ci wygrać wybory, ale teraz nie dałbym za ciebie pięciu groszy! Jak można być do tego stopnia obludnym ? Życzę ci przegranej w wyborach, Obludniku !
p.pulkownik26.04.2014, 20:10
Burmistrz czuje na plecach oddech pana WATYCHY GRZEGORZA rdzennego nowotarrzanina i potem spuszcza ze smyczy PRP takiego 1/2 miescana.przy wyborach rozliczymy i piotusia pana teraz FALA to tsunami zniesie was , zobaczycie obludnicy .
...26.04.2014, 20:00
Burmistrz to grabarz wszelakiego sportu i inicjatywy społecznej. Chyba że chodzi o kościoły albo piłkę nożną...
felix26.04.2014, 19:47
ta hardość natury to ;pycha ,afiszowanie się,arogancja,bufonada,gwiazdorstwo,mania wielkości,napuszność,zarozumialstwo itp takiego BURMISTRZA stworzyło to miasto ,za długo to trwa i dlatego takie efekty czas z tym skończyć.
o to mu chodzi, żeby mieszkańcy sobie wygadywali..26.04.2014, 19:10
Burmistrz umie grać, w przedwyborcze rozgrywki. On rozdaje karty, a wyborcy się napalają, wygadują na niego i wysilają się jakby mu przyłożyć. I o to mu właśnie chodzi, żeby się nie samoorganizowali i nie zajmowali przygotowaniami do prawyborów. Niech sobie wygadują, każdy z osobna jak najwięcej, byleby rozproszeni nie zajmowali się wspólnymi działaniami, aby nie zorganizowali w mieście prawyborów. Niech tam tak dalej sobie wygadują, byleby nie działali wspólnie, to ma pewną wygraną, kolejną kadencję w kieszeni. I tak, emerytura nomenklaturowa będzie jego!!!!!!
pracownik magistratu26.04.2014, 18:31
Mysle ,że burmistrzowi obłudnikowi wierzą juz tylko najblizsi i ci którym dał rózne fuchy w magistracie i podległych jednostkach . Atakuje zajadle rzecznik kolejny klakier burmistrza , bo czuja ,że to juz koncówka ich popisów. jeszczse to działa na zasadzie "tonący się brzytwy chwyta". Bo jak mozna wierzyc czlowiekowi , który notorycznie kłamie i czego sie chwyci , wszystko psuje włacznie ze sportem.Ponadto atakuje ludzi którzy maja posłuch u wiekszosci mieszkańców. Tak było przezd poprzednimi wyborami , wtedy przedmiotem ataków był Apostoł , Tarnowski i Jelonek. Teraz największym wrogiem jest Watycha , ale nie ten goniec , tylko osoba która coś w hierarchi społecznej w mieście znaczy . Główny cel ataku szajki Marka Obludnika
hhh26.04.2014, 18:09
I ten obłudnik teraz za społeczne pieniądze udaje pielgrzyma w Watykanie - wstrętne.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl