27.04.2014, 15:46 | czytano: 3310

Marek Fryźlewicz: "Nigdy nie brakowało Burmistrzowi wyobraźni w sytuacji wyboru pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą mieszkańców"

NOWY TARG. W odpowiedzi udzielonej radnemu Januszowi Tarnowskiemu, który dwa razy upominał się o wykonanie kilku metrów utwardzonego przejścia dla pieszych między ul. Szaflarską, a Placem Evry - burmistrz Marek Fryźlewicz stwierdza: "informuję i podkreślam, że utwardzenie tego fragmentu zieleńca nigdy nie stanowiło problemu technicznego, organizacyjnego czy finansowego".
Radny, który na pierwszą swoją interpelację otrzymał odpowiedź, że "wykonanie tam chodnika nie ma uzasadnienia" - zareagował mocniej, mówiąc: - Nie spodziewałem się, że jest Pan w stanie odmówić wykonania takiej prostej rzeczy mieszkańcom miasta, i to tym mieszkańcom, u których jeszcze nie tak dawno przed wyborami zabiegał Pan o głosy.
W kolejnej interpelacji zarzucił burmistrzowi, że "swoją odmową wykonania utwardzenia tego niewielkiego fragmentu wydeptanego naturalnie przejścia totalnie się skompromitował". Pisaliśmy o tym tutaj.

Druga odpowiedź Urzędu Miasta jest nieco złagodzona. Już nie pada zdecydowane "nie".

W opublikowanej na stronie UM informacji dla radnego czytamy: "Informuję i podkreślam, że utwardzenie tego fragmentu zieleńca nigdy nie stanowiło problemu technicznego, organizacyjnego czy finansowego. Nigdy również nie brakowało Burmistrzowi wyobraźni w sytuacji wyboru pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą mieszkańców. Aby podjąć tą decyzję, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych, wystąpiłem o opinię w tym zakresie do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Po otrzymaniu odpowiedzi zostanie podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie".

s/
komentarze
portier30.04.2014, 06:45
Do dobry wujek
dyrektor basenu dostal posade bo nie bylo nikogo z lepszymi papierami
dobry wujek29.04.2014, 06:14
Pan Tarnowski już dostal swoją nagrodę : swojego człowieka na szefa basenu i to mu ma zdaniem burmistrza MF i doradcy jego powinno wystarczyć na zawsze. Niech nie podskakuje , bo to juz wszystko co MF mu mógł dac z tego tortu.
Góral28.04.2014, 21:16
Burmistrzowi nie brakuje wyobraźni w intrygach, to prawda.Wy mieszkańcy Nowego Targu narzekacie na burmistrza, jak przyjdą wybory to albo nie idziecie, albo stawiacie na nieudacznika. Miejcie odwagę coś zmienić, bo tak znowu się sprawdzi, taki gospodarz na jakiego sobie zasłużyliście sobie.
do @ąę28.04.2014, 14:29
Weź Ty nawet tak nie żartuj - bo nasz miłościwie panujący gotowy jest rzeczywiście zatrudnić kolejnego pełnomocniko-doradcę...
Kola28.04.2014, 13:29
Od kiedy to mówi się o sobie w trzeciej osobie?!! Tylko czekać kiedy Burmistrz zacznie o mówić: my władca/ my król.
janosik28.04.2014, 09:04
Nasz burmistrz Marek Rura Fryzlewicz zawsze był znany z bezwzgledności i nienawiści katolickiej do każdego kto miał inne zdanie niz on.I tak mu zostało i oby najbliższe wybory spowodowały zmiany w naszym Urzędzie i oby ten burmistrz nie meczył nas swoją osobą....
xyz28.04.2014, 08:07
Co za hipokryta z tego naszego nieszczęsnego burmistrza. Jak panu , panie Mareczku tak zależy na bezpieczeństwie nowotarżan to przede wszystkim należy coś zrobić z przejsciem koło Steskala, bo tam jest tak ciemno jak w .... u murzyna. To własnie w tym miejscu mają miejsce wypadki a nie tu przy światłach. A o tym, że pan nie utwardzi tego przejścia na złość Tarnowskiemu to my od dawna wiemy. Wiemy, że pan jest mściwy i dlatego nie moze pan być dłużej burmistrzem.

Wie pan co, jak tylko ogłoszą, że zwycięzcą został Tarnowski lub Watycha to mieszkańcy wyjdą na rynek świętować. Żaden z pańskiego obozu nie przejdzie, żeden Liszka czy inny wazeliniarz. Dobrze was wszystkich znamy.
Bolo28.04.2014, 06:22
dwie płyty(chodnikowe) a sprawa Polska....
wuj27.04.2014, 23:49
Marek Stanisław Rura Fryzlewicz. Człowiek z rury
wajdelota27.04.2014, 23:02
Kto jeszcze słucha tego bełkota Marka? Obudnik , kłamca i hipokryta. Ci co go znali jako Mareczka 15 lat temu , to teraz cwaniaka już nie poznają, tak obrósł w piórka.I tak jest najsłabszym burmistrzem. Na pierwszym miejscu burmistrz Rams, na drugim Borowicz , a dopiero daleko za nimi bełkot Mareczek Obłudny.Koniec jego rządu.Tylko wstrzyna kłótnie , konflikty i problemy wywołuje z mieszkancami wojny toczy. Nie nadaje się taki złosliwy człowiek na to stanowisko , już coraz więcej ludzi to widzi i mówi.
krys27.04.2014, 22:23
Ty baciok co ci z nich sloma wystaje. Tam jest postój taxi, a ludzie tak chodzili i będą chodzic chyba że odgrodzic to barierami.co za niedlugo na złość Tarnowskiemu zrobia w imie bezpieczeństwa ha haha
koń by się uśmiał27.04.2014, 21:57
Ty, ą- ę ! Ale się popisujesz swoją erudycją. Wychodzi z ciebie to ą, ę.
?27.04.2014, 20:17
kto tu kogo "ruruje"?
czaruś27.04.2014, 19:24
Panie Tarnowski tego z przejścia nic nie wyjdzie bo komendant policji nie da pozytywnej opinii Burmistrzowi gdyż następnym razem nie dostanie kasy na samochód lub inny sprzęt dla komendy. Komendant da jak się to mówi w policji dobre alibi aby panu udowodnić że się nie da. Takie miasto, taki kraj.
burek27.04.2014, 19:11
Do nowotarnowski jak twoim zdaniem jest to pierdoła to już wszystko wiem o tobie. Na wsi mają lepsze chodniki i nie muszą brodzić w błocie przechodząc przez ulicę. Toż to jest centrum miasta a taki syf i tylko dlatego bo mamy burmistrza nieudacznik. Zresztą czego wymagać jak kolo chałupy ma takie same klepisko. Tarnowski ma 100% racji i to nie jest pierdoła. Pierdoła to jesteś ty
ą-ę27.04.2014, 18:59
Panie burmistrzu po pierwsze mówienie o sobie używając stanowiska i to z dużej litery jest symptomem bardzo brzydkiej choroby. O megalomani nie wspomnę. Za chwilę będzie królewskie "my"?
Polecam książkę Marka Łazińskiego - O panach i paniach. Polskie rzeczowniki tytularne i ich asymetria rodzajowo-płciowa.

Po drugie podejmuje się decyzję - tĘ , a nie tĄ. Od osoby z manierami monarszymi wymagałoby się poprawnej polszczyzny. Może trzeba zatrudnić kolejnego doradcę w Urzędzie? Takiego od języka polskiego.
?27.04.2014, 18:16
jak w tytule, wyobraźnię to maziorz ma większą od Wyspiańskiego,skoro widzi w NT lotnisko. Staszek widział tylko teatr a Maruś się zapędził. on widzi aeroport. całe szczęscie dla nas ze nie kosmodrom hihihui. dlaczego rakiety nie miały by startować z NT?
Marcin27.04.2014, 18:01
"Nigdy nie brakowało Burmistrzowi wyobraźni" - zgadza się. Nie brakuje mu wyobraźni ani tym bardziej skrupułów w poniżaniu oponentów i szukaniu sposobu na ich pognębienie. Nie waha się bić poniżej pasa i sięgać po nieuczciwe metody - szeptanych ploteczek, insynuacji, półprawd i przekłamań, przypisywania sobie cudzych pomysłów i zasług, oskarżania innych o cuda-niewidy.
nowotarnowski27.04.2014, 17:44
Pan arnowski rozpoczął kampanię poprzez walkę ochodnik. Śmiać mi się chce. Nie jestem fanem MF ale tarnowski żyję właśnie takimi pierdołami. Kto go poznał wie o czym piszę.
Brawo ?27.04.2014, 17:22
do Telo........nie denerwuj się waść, ludziom należy wszystko wytłumaczyć. Na zachodzie na czepku do kąpieli, napisane jest, na jedną głowę. Po mojemu, chodnik powinien być tam, gdzie przeszedł pieszy i piesi, a tam wydeptali ścieżkę?!!
Telo27.04.2014, 16:07
Odpowiem Ci Bacioku: jak to kto odpowie za potrącenie człowieka - no przecież, że sprawca albo uczestnik.
Jak uderzysz w pieszego to szukasz winnego w urzędzie, wydziale transportu, fabryce samochodów, wytwórni butów, fabryce latarni, firmie, która malowała pasy, ITD, a może u producenta reklamówek?
I nie pisz mi, że umożliwienie komuś przejścia przez drogę obarcza winą tego co umożliwia. W przeciwnym razie WSZYSTKIE chodniki w mieście byłby zagrodzone drutem kolczastym, żeby ludzie mogli przechodzić tylko po zebrach.
Jak się jeździ albo chodzi - to się uważa na to co się dookoła dzieje. Już nie róbcie z ludzi takich idiotów, za których trzeba myśleć i ciągle im wszystkiego zakazywać.
Jak ludzie chcą przejścia i notorycznie je wydeptują to przejście ma być. Telo.
onuckazlewejnogi27.04.2014, 15:57
To na pewno udawanie "dobrego". Ludzie i tak swoje wiedzą.
baciok@27.04.2014, 15:53
Tu Burmistrz ma rację. Kto odpowie jak się komuś coś stanie, Tam nie ma ciągu pieszego ale plac parkingowy. Jak sie komuś coś stanie może domagać się odszkodowania od miasta. Nie jestem fanem Burmistza ala tu ma 100% rację.
derr27.04.2014, 15:51
No proszę bardzo - złagodniała nieco retoryka? Brawo. Może jeszcze jest dla burmistrza nadzieja.
Chyba, że to tylko takie udawanie dobrego przed wyborami.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl