06.06.2014, 18:10 | czytano: 3254

Burmistrz Marek Fryźlewicz: "Dobrze pamiętam to, co mówiłem kilka lat temu w sprawie basenu i z niczego się nie wycofuję"...

NOWY TARG. "Nigdy nie mówiłem, że ten sukces to wyłącznie moja, czy Urzędu Miasta zasługa, dlatego przy otwarciu basenu dziękowałem wszystkim - Stowarzyszeniu "Fala" również" - pisze w odpowiedzi na interpelację radnego Samoleja, burmistrz Fryźlewicz.
12 maja podczas sesji, Gabriel Samolej zadał burmistrzowi pytania. Jedno z nich brzmiało: "Czy rzeczywiście to, że zrealizował Pan wraz z Radą Miasta poprzedniej kadencji słuszne postulaty mieszkańców jest wyłącznie Pana zasługą, większą niż to, że sprawuje Pan swój urząd i pobiera za to wynagrodzenie?"
Jak pisaliśmy - zarzucił burmistrzowi, że ten kładł główne kłody przeciw budowie tego basenu.

W interpelacji radny Samolej napisał: "16 kwietnia br. dokonał Pan w asyście Ministra Biernata otwarcia Basenu Miejskiego w Nowym Targu. Pański kronikarz raczył Pańską wypowiedź opisać w słowach: Burmistrz nie omieszkał również wypomnieć osobom, które rzucały kłody pod nogi przy budowie pływalni traktując to jako formę walki z władzami Miasta. - Jak już kiedyś powiedziałem, burmistrz pochodzi ze znanego nowotarskiego rodu Fryźlewiczów „Maziorzy” i tak łatwo się nie poddaje, a trudności bardziej mnie mobilizują, niż osłabiają, czy paraliżują – powiedział dodając, że w pierwszym rzędzie myśli o stowarzyszeniu „Fala”, ale również o innych środowiskach.
Dlatego Panie Burmistrzu pytam:
- czy nie pamięta Pan faktów, że to Pan kładł główne kłody przeciw budowie tego basenu? Czy nie pamięta Pan wszystkich polemik i sprzeciwu ze strony Pana i pana zastępców, które miały miejsce zarówno w trakcie obrad komisji sportu jak i posiedzeń Rady Miasta?
- czy rzeczywiście to, że zrealizował Pan wraz z Radą Miasta poprzedniej kadencji słuszne postulaty mieszkańców jest wyłącznie Pana zasługą, większą niż to, że sprawuje Pan swój urząd i pobiera za to wynagrodzenie?"

W odpowiedzi, darowanej na 14 maja, której jeszcze nie zamieszczono na stronach UM - burmistrz Marek Fryźlewicz napisał: "informuję, że dobrze pamiętam to, co mówiłem kilka lat temu w sprawie basenu i z niczego się nie wycofuję. Cieszę się natomiast, że Pan jak i część radnych, która na "swój" sposób poprzez Stowarzyszenie Fala "wspierała" tę inwestycję dzisiaj mówi o sukcesie, jakim jest powstanie naszej pływalni. Wkrótce, mam nadzieję, wszystkie spawy dotyczące tej inwestycji staną się jasne i dlatego dziękuję Panu za udział w tej dyskusji, która według mnie nie budzi aż tak szczególnego zainteresowania mieszkańców Miasta i Podhala.
Jak mówi stare przysłowie "sukces ma wielu ojców" i niech tak zostanie. Nigdy nie mówiłem, że ten sukces to wyłącznie moja, czy Urzędu Miasta zasługa, dlatego przy otwarciu basenu w dniu 16 kwietnia dziękowałem wszystkim - Stowarzyszeniu "Fala" również. Prosiłbym także o zrozumienie istoty pracy samorządu, który z definicji określa przedmiot swoich działań jako wspólny i na współpracy się opiera. Tak też od lat staram się zarządzać Miastem - pro publico bono".

Drugie pytanie radnego brzmiało: "pragnę też zapytać jak długo będzie emitowany spot wyborczy Pana Burmistrza z otwarcia basenu zamiast przydatnych informacji dla korzystających z basenu. Mam liczne zapytania w tej sprawie, że zamiast informacji o temperaturze wody czy czasie cały czas puszczany jest ten materiał bez dźwięku. Jest prośba jak musi iść niech idzie co pół godziny ale z muzyką która podobno jest niezła , ale nikt jej na basenie nie słyszał".
W odpowiedzi Marek Fryźlewicz stwierdza: "informuję, że z tego co się orientuję (chyba, że Pan wie lepiej!) nie została jeszcze ogłoszona data wyborów samorządowych i z tej przyczyny nie ruszyła też jeszcze kampania wyborcza. Wybrany w wolnych i powszechnych wyborach przez mieszkańców Miasta burmistrz w każdym dniu swojej działalności może być odbierany jako prowadzący kapanie wyborczą. Jeśli tak Pan uważa, to może coś w tym jest?

Przypomnijmy, podczas oficjalnego otwarcie krytej pływalni burmistrz wymienił Stowarzyszenie Fala. Nazwał jej członków tymi, którzy "rzucali kłody pod nogi".

s/
komentarze
Sebastian09.06.2014, 10:19
Marku nie przejmuje się tymi prostackimi bredniami. Mnóstwo nowotarżan jest zadowolonych i nie pokona Cię żaden Liszka ani Podgórski. Masz wygrane wybory, w śród mądrych to pewne. Życzę zdrowia.
Heniek09.06.2014, 08:38
Nie wstyd Panu szykanowania klientów, zastraszanie personelu, blokowanie innych (prawdopodobnie lepszych szkółek) Może Pam nie wie, czy jest Pan częścią tego szemranego układu?
108.06.2014, 11:03
strasznie fajna fotka - ozorowski z fryźlewiczowskiej łaski strateg powinien ją wykorzystać w kampani
NOWY TARG201408.06.2014, 10:00
Witam.
Miałem nic nie piszac poniewaz az slów niema na kłamstwa Burmistrza ale napisze do goscia z KOWANCA?
Ty chyba jestes od tych z koscioła z centrum miasta co?
chyba Sam nie wiesz co piszesz człowieku jak mozna byc tak głupim i cos takiego opiszac? widac jestes niezle zamulony zacofany i chyba masz dobrze z Burmistrzem na spotkaniach koscielnych i nie tylko.
Twoj głos jak widac jest dwulicowy i skandaliczny tak jak Burmistrza zachowanie do miasta tez w inwestycjach.
a ja jestem pewny ze ten Burmistrz skonczy swoje JA w UM i tak bedzie.
Władza Nowego Targu Burmistrz i Rada Miasta niepotrafia pozytywnie rozwijac miasta, Nowy Targ jest zacofany z długami.
Dworzec PKP NOWY TARG? wstyd ze głowa boli gorzej niz na wsi nie obrazajac poniewaz wies sie rozwija bardziej niz Nowy Targ.
Inwestycja PARKU ok moze byc ale z rynkiem przesadzona inwestycja gdyz mało zielonego teraz rynek wyglada jak zalana płyta betonowa prawie ze, wczesniej te alejki i zielone było miło na ławce a czasem i ludzie koce rozkładali i rodzinnie czas spedzali a teraz?
o Lotnisku nic nie napisze po jak zawsze Władza duzo mowi a mało mysli normalne.
Basen? o to było tyle wojny awantur ze masakra i Dzieki Bogu Basen juz jest i prawie zakonczyły sie awantury teraz jazde robi sie o nazwe itp no ale to zaplanowane bylo od UM by echo bylo o basenie.
Miasto buduje stadion piłkarski i w polsce było echo dlaczego Nowy Targ nie stawia tez na hale lodowa wielofunkcyjna wkoncu Nowy Targ jest znany z hokeja ma najwiecej tytułów i najlepsze szkolenie zawodnikow co widac w druzynach w kraju i w europie, no ale Burmistrz i Rada uwazaja ze Piłka bedzie nowoscia a ludzie uwazaja ze za stan Nowotarskiego Hokeja winni sa? MRUGAŁA, ZAJAC, FRYZLEWICZ i Jego Rada Miasta.
Miasto powinno pracowac nad tym by na miasto powaznego inwestora sciagnac no ale na co jak lepiej albo koscioły albo jak widac super markety. Zle sie dzieje z Nowym Targiem co smuci gdyz to miasto ledwo zyje a zacofane w inwestycjach sportowo spolecznosciowych kulturalno.
w Nowych Wyborach Ludzie zmiencie władze zanim jeszcze gorzej niema.
...07.06.2014, 17:02
Panie "ruro" Fryźlewiczu...do dnia dzisiejszego nie wyjaśniono kto i na jakiej podstawie dostał pracę na basenie - a obowiązek taki wynika z ustawy o konkursach, który sami rozpisaliście. I jakim cudem NIKT ze składających papiery nie był na rozmowie kwalifikacyjnej? Tłumaczenie się dużą ilością osób chętnych i że to był powód nie przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych jest po prostu żałosny i śmieszny.
mikołaj wiedźma07.06.2014, 16:44
Panie Marku niech się Pan nie przejmuje tymi prostackimi wpisami na Pana. Mnóstwo nowotarżan jest zadowolonych, to się słyszy . Ma Pan wygrane wybory, to pewne. Pozdrowienia
żenada07.06.2014, 15:58
do podhalanka:
na pewno tak jest . Siedzisz pewnie teraz w robocie na basenie i piszesz o MF jaki to nie jest wspaniały burmistrz . Mi jakby załatwili robotę na basenie też tak bym pisał . Za chwilę napiszesz pewnie jako to obsługa nie jest miła i zażądasz premii dla obsługi , jak to w innym jednym z pierwszych artykułów o basenie nowotarskim " Mokry wieprz " nie popracował miesiąca na basenie a już chciał premie . ŻENADA
sebastian- lub co tam masz pod ręką , a raczej na 07.06.2014, 14:17
do Mikołaj wiedźma .Informacje z pierwszej ręki ( jak widzę) . Idiotów z ludzi robicie. Pogrywajcie dalej.Gratuluję "rzetelności i obiektywizmu" dziennikarskiego. Czego się można było zresztą po was spodziewać. Fabrykujcie dalej i cieszcie się z tego żałosnego cyrku.
pic07.06.2014, 13:43
@mądralo z kowańca - nt mo plac czerwono- betonowy, a niepołomice zyskały ostatnio(!) inwestycję za 120 000 000 gdzie znajdzie pracę 1000 ludzi. mówi ci to coś? z niepołomic ludzie nie wyjeżdżają za chlebem. nasza rura bedzie budowała lotnisko - a w radomiu właśnie zamykają nowiusieńkie . głosuj na rurę, masz do tego prawo, ale nie on zostanie burmistrzem. kościół nic nie wskóra
drobny smyk07.06.2014, 13:29
Oj, panie burmistrzu krąg niezadowolonych rośnie. Elektorat to także rodzice dzieci, którym nie pozostawia pan wyboru, tylko zmusza do jazdy na inne baseny. Niczym DYKTATOR decyduje o tym kto dla ich pociech będzie jedynym słusznym szkoleniowcem. Jak za komuny, kto nie jest z nami, ten przeciwko nam. Bo każdy, kto robi coś z sercem jest konkurencją, a ludzie ślepi nie są. Oby ten "pański publiczny basen" nie został pańskim bagnem. Ciężko będzie z taką kulą u nogi wypłynąć w wyborach.
żabka07.06.2014, 11:50
Pufa, nie otwieraj lodówki, bo pewnie tam pisowcy siedzą, to się leczy POwski urzedasie. Po drugie kiedy zniknie ten spot wyborczy naokraglo lecący na ekranie? W jakim celu ma służyć, zakaz skakania na basenie? Może ten pan chodzący w marynarce z łatami wyjaśni, chodzę 4 razy w tygodniu na basen i sa to denerwujące rzeczy,a chodzę się odstresować.
mikołaj wiedźma07.06.2014, 11:26
do Sebastian:
to ciekawe czemu tej odpowiedzi nie ma na stronie UM w zakładce interpelacje? A skoro o judzenie podejrzewasz to pewnie judzisz sam. To burmistrz napisał " ..dziękuję Panu za udział w tej dyskusji, która według mnie nie budzi aż tak szczególnego zainteresowania mieszkańców Miasta.." co najwyraźniej prawdą nie jest.
do Mądry ..
połowa tych inwestycji nie jest Miasta, a reszta została zrealizowana
pod naciskiem poprzedniej Rady. A głosuj na kogo chcesz możesz nawet podać swoje imię i nazwisko. Łubu dubu .......... i jak w Misiu.
Czekam na Mikołaja, co dziś powie mądrego, a zapomniałem, że dziś Mikołaj z Kowańca.
Podhalanka07.06.2014, 10:38
Oby więcej takich ludzi mądrych jak "Mądry człowiek z Kowańca" , z którym zgadzam się całkowicie . Nowy Targ ruszył z kopyta jak nigdy i dlatego ja z moją rodziną oraz licznymi znajomymi i przyjaciółmi zagłosujemy na Marka Fryźlewicza w nadchodzących wyborach .
xyz07.06.2014, 09:26
Słowo honoru, że lubię prawie wszystkich ludzi, bez wyjątku. Żuli też szanuję, ale burmistrz ze swoimi wazeliniarzami to odrażające środowisko, bo to co tych gości łączy to kasa. Sprzedali się mamonie, a uwarzają się za katolików. Takich hipokrytów w życiu nie spotkałem.... zresztą wszyscy tzw. politycy to wredni ludzi.

PS. a co do tego spotu z burmistrzem to może wystarczy wziąć prześcieradło i zasłonić? Tak, kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła....hahahaha
prawda07.06.2014, 07:06
Panie Burmistrzu: wróże z kuli że wybory samorządowe będą 16 listopada. Kula wskazuje mi również że to ostatnia Pana kadencja. Również PRP nie zagości więcej jako doradca od spraw nadzwyczaj trudnych i inteligentnych.
portier07.06.2014, 07:05
Do kościoła chodzi a tak kłamie .Napisz pan teraz książkę o Pinokio w roli głównej oczywiście Marek Stanisław Rura a dodadkowe postaci weź dwóch super hokeistow pana Marka Kubowicz i Jacka Kubowicza
.Ludzie kto nami rządzi?Patrzymy na gierki PIS PO a nie potrafimy wybrać dobrego gospodarza na burmistza.
lol06.06.2014, 22:39
bo rzucali kłody pod nogi- to prawda
obiektywny06.06.2014, 22:13
Sprawę budowy basenu znam niemal od początku, gdyż miałem okazje
poznać w tych latach, kiedy zawiązała się inicjatywa budowy tego basenu wielu wspaniałych ludzi, bardzo mocno zaangażowanych w tą ideę i nie mogę zgodzić się ze słowami Pana Burmistrza . Pana słowa Panie Burmistrzu że to "FALA" rzucała kłody, jest WIELKIM kłamstwem, gdyż to Pan w pierwszej fazie wpierw nie był tej inicjatywie przychylny a później kiedy Pan wreszcie zrozumiał, że nie może stać "okoniem", starał się jak to tylko było możliwe, ograniczać zakres tej inwestycji i ograniczać rolę głównych osób - inicjatorów tej idei .
pufa06.06.2014, 21:53
Viktorze, może jakiś konkret. Eeeee, czego ja wymagam ... bllleleble ble. O to jest poziom. Nudny jak flaki z olejem lub pisowska oczywistość. Oczywiście, nawet czasami staram się zrozumieć frustratów, ale ileż można żyć w tej idiotycznej polaryzacji bzdur i zarzutów. Zaklęcia zostaw sobie na lepsze dni. W polityce nie chodzi o odpowiedzi na pytania a raczej o skuteczność. I to właśnie wyborcy pamiętają. Zapamiętaj. Będziesz mniej rozczarowany.
ola06.06.2014, 21:51
Chciałam wyrobic dowod osobisty ale pracuję już i cieszę się z tego powodu od 8 odziny do 16 h i jak mam zalatwic sprawe w urzędzie służącym mieszkancą no ........jak !!,!,! pracuje drugi tydzien praca fajna bo jest !, ale co mam prosić o dzień wolny ......zastanawiam się kto jest dla kogo ?.....i zeby było śmieszniej to jeszcze muszę zapłacić ...........zostajcie z Bogiem.............a
?..
sebastian06.06.2014, 21:45
I co ma na celu to pisanie?-wypadałoby zapytać autorkę. Podjudzanie, wszczynanie awantur,prowokowanie hejterów? Sprawa stara z początków maja, sięgająca ,marca i jeszcze dalej odgrzewana jest chyba tylko po to, żeby ludzi poróżnić. Mamy piękny basen i cieszmy się z tego. Co za naród !!.
klakier z grona06.06.2014, 21:15
Oczywiscie burmistrz znowu wszczyna konflikt słowny jak zawsze> Potrafi tylko się kłócic z mieszkańcami , radnymi i z wszystkimi dokola. To jego profesja. Nic pozytywnego tylko kłótnia 9 konflikt. Takiego człowieka mamy u wadzy , który tylko sie kłócić umie.
Władek06.06.2014, 20:44
M. Fryżlewicz czyli "maziorz" t.z. smar do kół i etc......

Na przytoczonym zdjęciu - nie wierzę udaje że umie pływać i do tego w ubraniu , gdzie jest Straż Miejska , dlaczego osobnika nie ukarano mandatem np. 2000 zł za kąpiel w miejscu publicznym w ubraniu - co zagraża życiu i zdrowiu / ochrona bakteriologiczna / oraz koszt wymiany wody w basenie i odkażenie urządzeń . !
dron06.06.2014, 20:17
Na zdjęciu jeden z wielu przykładów na temat: Jak należy podchodzić do regulaminu publicznej pływalni miejskiej... na luzie
katoliczki06.06.2014, 19:23
Ja mam pytania Panie Burmistrzu:
czemu naprzyjmowaliście do pracy rodziny znajomych w nieuczciwej rekrutacji?
czemu wprowadzono Regulamin korzystania z basenu, którego 1 z punktów jest totalnym absurdem bądź ma "drugie dno" i nie na basenie ale chyba w czyjejś kieszeni?
Mądry Człowiek z Kowańca06.06.2014, 19:21
Panie Marku niech się Pan nie przejmuje. I tak ma Pan mój głos w listopadowych wyborach. Nowy rynek, nowy park, kładka na Białym Dunajcu, remont Waksmundskiej i Kolejowej, most na Bałęzowym, 3 nowe ronda, nowy most, szkoła podstawowa na Niwie, ścieżki rowerowe, przyciągnięcie inwestorów ( Dekada, McDonald ). Nowy Targ jeszcze nigdy tak szybko się nie rozwijał jak przez te ostatnie lata.
STAŚ06.06.2014, 18:53
Kto, pod kim , dołki kopie?!!
Viktor.06.06.2014, 18:29
Szkoda, że na wyjaśnienie (na portalu) itd., trzeba było czekać, aż tyle miesięcy. Teraz znowu piłeczka jest po stronie Radnego G. Samoleja i grupy "Fala".
Jakoś p. Burmistrzowi M.F. nie ufam i jako mieszkaniec i obserwator jego poczynań politycznych nie wierzę, gdyż Burmistrz na wiele pytań nie odpowiada - a szkoda bo mieszkańcy - wyborcy którym winien służyć to pamiętają - w przyszłych wyborach również...

Viktor.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl