11.06.2014, 13:21 | czytano: 4641

Nowi ambasadorowie Nowego Targu

Fot. Robert Miśkowiec
Burmistrz Marek Fryźlewicz przestawił dziś osoby, którym wręczył statuetki Ambasadorów Nowego Targu. Wszyscy to pochodzący ze stolicy Podhala misjonarze.
Statuetki ambasadorów otrzymali: siostra Rita Kurdziel - sercanka pracująca na misjach w Boliwii, Zairze, a obecnie na Jamajce; salwatorianin ks. Kazimierz Kubat, pracujący m.in. w Zairze, Tanzanii, na Komorach, a obecnie przemierzający się do tworzenia polskiej misji w Szkocji; oraz ojciec Jacek Twaróg, misjonarz na placówce w Buenos Aires w Argentynie.
Wszyscy misjonarze, choć od lat daleko poza krajem, zgodnie podkreślali, że Nowy Targ to dla nich dom, to miejsce do którego się tęskni i do którego z radością wraca. - To miasto przez duże M, poza tym jest pod opieką człowieka, który wie, co temu miastu potrzeba i jak o nie zadbać. To miłe, gdy słyszy się nawet poza Polską, miłe słowa o Nowym Targu i burmistrzu, który wykazuje się dużą aktywnością i żywotnością - komplementował Marka Fryźlewicza ks. Kubat.

- Przyjeżdżam tu co pięć lat i to niesamowite obserwować, jak zmienia się nasze miasto i jak pięknieje. Mam też wrażenie, że duchowo również się odradza - dzieliła się swoimi spostrzeżeniami siostra Rita.

- Chlubimy się tym, że jesteśmy z Podhala, z Nowego Targu. Mówimy o tym wszędzie, gdzie jesteśmy. To dla nas wyróżnienie i zobowiązanie, żeby dalej strzec naszego pochodzenia - dodał bernardyn o. Twaróg.

Burmistrz Fryźlewicz podkreślił, że z Nowego Targu pochodzi kilkunastu misjonarzy, który pracują na placówkach na całym świecie. Jak dodał, jest pomysł, że poświęcić im zakładkę na stronie internetowej urzędu miasta.

r/
komentarze
Skała13.06.2014, 21:42
W pełni popieram stanowisko kirk-a. Skutek będzie odwrotny od zamierzonego, bo przekroczone zostały proporcje. We wszystkim potrzebny jest umiar. Kiedyś komuna, dziś kler pchają się do każdej "dziury"...
Myślący13.06.2014, 20:43
Jest jednak z Pan Burmistrz Fryźlewicz sakramenckim bufonem.
ceper12.06.2014, 19:27
Zakompleksiona,wyznaniowa wiocha, bez wzgledu na nazwe gorskiej miejscowosci.
Konsul12.06.2014, 09:45
Czekam kiedy Fryzlewicz przyzna SOBIE ambasadora przecież rozsławił Nowy Targ jako najlepsze miejsce na świecie do budowy SUPERMARKETÓW
maciek12.06.2014, 00:13
Przecież Burmistrz ma dwóch braci w koloratkach więc czemu się Kirk dziwisz?
Maciek & Jacek11.06.2014, 20:29
Pijak i kirk też korzystają z tych boliwijskich ziół?
stary cap11.06.2014, 19:47
Miasto ani piękne ani bogate, można powiedzieć nudne i zaściankowe, jednak im dalej od Nowego Targu tym bardziej tęskno za nim. Nie zrozumie to człowiek młody który jest na dorobku i musi wszędzie walczyć o wszystko. Czas jednak szybko mija dla Krzysia, kirka, toli i Pijaka też. Być może to zrozumią gdy dorosną lub wyjadą. Teraz rządzi nimi rozgoryczenie i bunt. Kirkowi radzę emigrację do islamabadu albo telaviwu aby się przekonał czy ten znienawidzony "kler" po którym mu tak niedobrze, jest aby prawdziwym powodem dla jego dolegliwości.
Wierząca11.06.2014, 18:08
A, może by tak powołać misjonarzy na okręg nowotarski , tutaj mamy bardzo dużo głodujących ludzi, a przede wszystkim dzieci. Z wiarą u nas trochę lepiej?!!!!
Pijak11.06.2014, 16:12
Piękne ma spostrzeżenia siostra Rita miasto pięknieje powinna dopowiedzieć a zwykli ludzie biednieją a wszyscy misjonarze a zwłaszcza ks Kubat powinien powiedzieć burmistrz wykazuje się dużą aktywnością żywotnością a zwłaszcza dużą arogancją i głupimi obietnicami z których jeszcze się nie wywiązał składając je przy każdych wyborach od ponad 17 lat
tola11.06.2014, 14:27
Niezłe zioła ma ta siostra z Boliwii skoro tak zachwala "zmieniający" się stale Nowy Targ.
kirk11.06.2014, 13:44
No oczywiście znowu kler. Biskup Fryźlewicz na swojej plebani wręczył nominacje kolejnym przedstawicielom kościoła. Oczywiście ja nie mam nic przeciwko kościołowi, ale trochę za dużo tego mieszania religii do świeckich instytucji samorządowych. Jak Pan Fryźlewicz minął się z powołaniem to powinien zostać księdzem i prowadzić ewangelizację, ale nie koniecznie jest to potrzebne w urzędzie miasta, który powinien być zupełnie laicki. Wszędzie gdzie tylko się pojawia burmistrz to również musi pojawić się ksiądz, wszystko musi być błogosławione, namaszczone itp bleeeeeeeeeeeeee niedobrze się robi
Krzyś11.06.2014, 13:35
... wow myślę, że zakładka na stronie internetowej urzędu miasta to świetny pomysł. Ja pie@#$ę ale wiocha...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl