11.06.2014, 17:08 | czytano: 8828

Burmistrz nie popiera sklepów wielkopowierzchniowych, ale nie zablokuje budowy gigantycznego centrum handlowego

NOWY TARG. Burmistrz Marek Fryźlewicz skomentował dziś informację o planowanym na sobotę proteście nowotarskich przedsiębiorców i handlarzy przeciwko budowie kolejnych sklepów wielkopowierzchniowych w Nowym Targu i powiecie nowotarskim. Włodarz Nowego Targu zapewnia, że miasto nie wspiera takich inwestycji, ale też nie może ich blokować.
Do końca 2015 roku, na terenach przy "zakopiance" na granicy Nowego Targu i Szaflar, ma powstać największe na Podhalu centrum handlowe Color Park. Według planów, obiekt ma mieć 25000 m.kw. powierzchni, znajdzie się w nim 60 sklepów, a dla klientów przygotowanych zostanie 600 miejsc parkingowych.
Wczoraj na ten temat wypowiedzieli się nowotarscy kupcy skupieni wokół stowarzyszenia Centrum."Już w tej chwili w 35-cio tysięcznym mieście jest stanowczo za dużo hipermarketów, a planuje się kolejne - jeszcze większe! Fakt ten jest niepokojący i z pewnością doprowadzi do bankructwa parę tysięcy obywateli naszego miasta" - zaalarmowali i na sobotę zapowiedzieli protest na "zakopiance" w Nowym Targu.

Zdaniem burmistrz miasta, są to spóźnione działania. - Handlarze mogą czuć się zagrożeni, ale nie przeciwdziałali tej inwestycji wcześniej dostępnymi środkami - uważa Marek Fryźlewicz i zauważa, że jest wiele przykładów, jak to robić np. lokalni przedsiębiorcy wykupują strategiczne działki, by nie dostały się w ręce obcych inwestorów lub takie nieruchomości, które są kluczowe dla realizacji inwestycji. - Niestety, kupcy nie potrafią się skutecznie zorganizować - mówił burmistrz na środowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. Jak dodał, działki sprzedają obcym inwestorom nawet nowotarscy przedsiębiorcy, co jest dowodem na to, że środowisko nowotarskich kupców nie potrafi wspólnie chronić własnych interesów.

Marek Fryźlewicz uważa, że środowisko przedsiębiorców i handlarzy nie ma prawa oczekiwać od miasta blokowania tej inwestycji, bo miasto nie ma żadnych prawnych instrumentów, żeby to robić. - To trudne, żeby ten kierunek blokować. Nie wiem czy się to gdzieś udało - podkreśla.

Teren, na którym ma powstać największe na Podhalu centrum handlowe, ma prawie 5 hektarów. Położony jest w rejonie, w którym plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę sklepów wielkopowierzchniowych. Burmistrz zaznacza jednak, że samorząd nie przykłada ręki do tej inwestycji. - Nie tworzymy tu nawet infrastruktury. Trudno więc mówić o przychylności z naszej strony dla tej inwestycji - twierdzi Marek Fryźlewicz.
r/

Weź udział w sondzie na ten temat - obok >>>
komentarze
dommy08.07.2014, 10:06
Myślę, że burmistrz więcej zyska popierając budowę centrum niż blokując go, bo jak się z ludźmi gada, to raczej czekają na to otwarcie.
kadrowa18.06.2014, 19:48
Czy pracownicy w tym mieście nie wiedzą gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy, w 21 wieku tak dać się traktować.
GK14.06.2014, 08:09
No i bardzo dobrze. Wreszcie burmistrz, który rozumie, że NT się rozwijać i szukać inwestorów. Dziwne, że protestują Ci, którzy najwięcej do tej pory zarabiali na tym, że w NT nic się nie działo... czyli mała grupa ludzi kontra całe miasto, które wreszcie będzie miało okazję kupić lepszej jakości rzeczy za niższe ceny.
??????????14.06.2014, 08:07
Do JB z OFE?? O zgrozo!
Tutek14.06.2014, 06:47
Głosować na dziada Fryźlewicza, głosować na dziada Majchra, głosować na dziada Tuska! By żyło się lepiej! A naród niech śpi dalej i ma wszystko gdzieś.
J.B.13.06.2014, 23:08
Panie burmistrzu
Ile osób będzie musiało pracować niewolniczo w niedziele? Pan się przedstawia jako dobry katolik. Dlaczego pan ma wolną sobote i niedziele? Gdzie są nasze inwestycje z OFE? Rondo lub rozwiązanie komunikacyjne w Nowym Targu powinno być już dawno zrobione np. szkoła na Niwie, wyjazd ze Szaflarskiej, wyjazd ze św Anny. Zawsze macie wymówki, że brak środków na inwestycje. Dobro społeczeństwa dla was nie jest ważne.
mikołaj wiedźma13.06.2014, 18:00
Do MJ. Bzdety, bzdety, bzdety-piszesz kolego. Każdy plan zagospodarowania przestrzennego jest wystawiany do publicznej wiadomości. Nawet księża z ambony o tym informują, a jeżeli ktoś nie chodzi do kościoła to pisze o tym na stronach miasta, w prasie lokalnej i na tablicach informacyjnych UM. Można zawsze wnosić swoje uwagi, protesty. Kiedy uchwalano ten plan zagospodarowania kilka lat temu inwestora galerii jeszcze nie było, ale wiadomo było jakie jest przeznaczenie tamtych terenów. Kupcy mieli sporo czasu, żeby wtedy reagować. Każdy z nich mógł kupić po kawałku ziemi i nie trafiłaby w ręce jednego rekina. Ten rekin był cwańszy od innych i przewidział jaki scenariusz wytyczy życie.Powykupywał od ludzi ziemię i teraz rządzi.Miał łeb na karku. Taki jest dziś rynek. Konkurencja.Kropka.
bryś13.06.2014, 17:44
Rękę sobie dam uciąć, że wszyscy ci , co są przeciwni budowie galerii, pierwsi tam pojadą kupować.
osioł13.06.2014, 16:57
wszystko sie w zyciu konczy to co dobre i to co złe i tak tez jest i teraz madrzy zabzpieczyli sie i urosna w siłe a głupki jak to głupki.......
Kolek13.06.2014, 16:21
Nie rozumiem totalnie całego zamieszania. Wolny rynek jest, galerie są tańsze. Ludzie i tak jeżdżą do Krakowa na zakupy, więc teraz przynajmniej będzie im wygodniej.

A co do burmistrza - przynajmniej coś się zaczęło dziać w tym mieście, a nie tkwimy w miejscu i obrażamy się na świat.
baciok@13.06.2014, 15:43
Podoba misię apela nicka apela. Tak protestujmy przeciwko protestującym przeciwko hipermarketowi. Bądźmy Za a nawet Przeciw. Przeciwko nam protestującym przeciwko protestującym będą pewnie jeszcze inni protestujący. Myślę że miasto Nowy Targ załużyło na ciągły protest. Bierzmy przykład z Białoduajcznów którzy protestują w sposób ciągłyprzeciwko mostowi. Idę sie napić piwa .
APEL13.06.2014, 15:07
Apel do wszystkich zwolenników galerii. Spotkajmy się w sobotę na rynku o godz 14 i zaprotestujmy przeciwko przeciwnikom powstania galerii.
ruben13.06.2014, 14:50
czy Wy nie rozumiecie nic? Im wiecej hipermarketów w Nowym Targu tym jestesmy biedniejszym miastem...gdyby te gigantyczne kwoty pozostawały w Nowym targu to zaczełoby sie wszystko kręcic, konkurencja by powstawała ale miedzy miejscowymi bo handel by kwitnął, jeden zarobi to wyda u drugiego itd...ludzie jak bydło nic nie rozumieja i daja sie jawnie okradac i robic z siebie niewolników obcokrajowych korporacji a potem sie dziwimy..........że pracy nie ma. Miejsca pracy tworza sie gdy rozwija sie drobny handel i usługi.
baciok@13.06.2014, 14:23
Do niedoszły pisaż. To co piszesz to demagogia. Sami blokowaliście rozwój mniejszych, a teraz jak wchodzi większy to płacz jacy jesteście pokrzywdzeni. Obserwując lokalny biznes to ze sfery kupieckiej jedyny porządny pracodawca ten z większych to Rayski. Przynajmniej uczciwie traktuje pracowników.
789013.06.2014, 13:19
Tym co tak bardzo nie mogą ścierpieć właścicieli większych nowotarskich firm, i z zazdrości by im podstawili nogę, przypomniałby stare powiedzenie, że zanim gruby schudnie, to chudy z głodu zdechnie.
Bartek13.06.2014, 13:15
Zawiść i głupota- to właściwe określenie na większość komentarzy.
Jak można widziec kilka zamoznych rodzin a nie widzieć kilkuset mniejszych przedsiębiorców, jak można się łudzić że w galeriach będzie dla wszystkich praca za wysokie wynagrodzenie i na umowę, jak można brać jakieś pojedyncze przypadki wysokich cen za regułę ? jak z takiego powodu nazywać wszystkich zdziercami ? jak mozna spodziewać się że nagle wszystkie ceny spadną ? Ludzie żyją złudzeniami nie mając pojęcia o realiach. Jakaś pani pisze że kupiła schab o 10 zł tańszy, i co to za argument ? mozna kupić lepszy, mniej napompowany chemią i wodą ale droższy, mozna kupić z kończącym się terminem, napakowany "polepszaczami" i tani ... i co to za porównanie? W nowotarskich sklepach też sa takie różnice. Ktos tam widział sukienkę trochę tańszą i juz mu się wydaje, że wszystko w NT jest droższe.
Ktoś tam sobie policzył że w galerii będzie miało pracę 2000 osób... 33 pracowników na każdy sklep ? albo nigdy w galerii nie był, albo pojęcia o matematyce nie ma. Ktos tam mało zarabia w sklepie i się cieszy że jego własciciel splajtuje - a ciekawe gdzie wtedy znajdzie jakąkolwiek pracę. Ktoś inny sobie myśli że w sieciówkach będzie miał umowę, ubezpieczenie, przyzwoite zarobki i 8 godzin pracy i jeszcze go docenią- śmiechu warte. A gdyby policzyć ilu ludzi może pracować w galerii a ilu straci pracę w małych sklepach - ale kazdy z pracującachy w tych sklepach będzie liczył że jego to ominie ? A gdyby pomysleć gdzie płacą podatki miejscowe firmy a gdzie firmy z galerii ? nie widać jaki to ma związek z tym na co stać miasto ? Dajecie się zwodzić jak murzyni kolorowymi szkiełkami.
Galerię nich budują, mają prawo. Tylko nie łudźcie się, że to wam cokolwiek zmieni w zyciu na lepsze.
JUDYTA13.06.2014, 12:13
Do "Niedoszły pisaŻ"
W dużej mierze masz rację ,ale trzeba się też zastanowić nad tym na jakich warunkach są zatrudniani ludzie u tutejszych pracodawców. Co z urlopami? co z czasem pracy? Nikt już nie pamięta jak jeden z przedsiębiorców nowotarskich kazał swoim pracownikom stać przy kasach przez 8 godzin? Jak opluł kasjera? Jak uderzył kobietę w ciąży? - niby "swój" i co?A co z wynagrodzeniem? Na liście płac najniższa krajowa , a do "ręki" trochę więcej.Trzeba się nad tym zastanowić , myślę ,że nie chodzi tutaj tylko o zawiść ludzi wypowiadających się , ale o poniżenie , z którym wielu z nich musi się zmagać codziennie...Pracowałam u takiego jednego z takich przedsiębiorców i dziękuję bardzo , pracę u niego odkupiłam ciężką depresją- pracodawca potrafił przyjść z nieuzasadnioną pretensją i zwyzywać od "ku... dzi"...itp. zmniejszał etat np na 1/4 ( na liście) , a godzin rzeczywistych dokładał , co nie wiązało się z podwyżką pensji.Rodzimi przedsiębiorcy zastanówcie się jak ludzi traktujecie , a nie ubolewajcie nad konkurencją , która notabene wam się przyda.
AAA !13.06.2014, 11:39
Do niedoszły pisaŻ - Nie do końca tak jest jak piszesz . Tu na Podhalu ludzie od lat emigrowali do ameryki i tylko tu na Podhalu widac to było najwyraźniej . Ludzie wyjeżdzali za granice ale dolary inwestowali i wydawali własnie tu i wtedy jakoś nikt nie protestował a każdy z nas ma kogoś z rodziny za granicą i nie do konca tak jest ze oni tam mieszkają bo muszą ale dlatego ze jest łatwiej . Polska sama doprowadziła do takiej sytuacji . Ludzie wykrztałceni i po studiach powinni miec godną prace a tak nie jest . Zazwyczaj Ci po studiach własnie pracują za marne 1000 zł . A za granicą to tych po studiach ludzi się ceni i są tam traktowani własnie adekwatnie do wykrztałcenia a nie na odwrót .
Co do Stowarzyszenia kupców nowotarskich to wcale mi ich nie szkoda a wręcz przeciwnie bo własnie oni w tym miesci pokazywali na każdym kroku ze są w tym miescie ludzie ważni i ważniejsi .
Ich dzieci nie mają wykrztałcenia bo i po co jesli ma się kamienice w rynku to kasa zawsze będzie . Ale dosc tego !!!
Mogli juz dawno myslec przyszlosciowo i inwestowac w przyszłosc swoich dzieci a nie teraz trząsc gaciami i bac się ze ich dzieci nie będą miały co do garka włozyc . A niech idą na kase do sieciówki i zobaczą jak wygląda życie od tej drugiej strony a nie od tej ze wszystko przez całe zycie ma się podane na tacy .
Galeria musi powstac zeby w tym miescie byli wszyscy równi !!!
Don Pedro13.06.2014, 11:05
Do Niedoszły pisaŻ:

Właśnie wymieniłeś jaki mamy wybór, nawet przy zakupie chleba... (swoją drogą lubię słodkości Żarneckiego, a i innym chlebem nie gardzę). Jeżeli inwestycja ma być realizowana zgodnie z prawem, to na jakiej podstawie Twoim zdaniem ktoś ma ją blokować? Idąc twoim tokiem myślenia miejscowym inwestować wolno, a "obcym" już nie.
P.S. Tak mi się wydaje, że w nowych centrach znajdą się i sklepy miejscowych przedsiębiorców.
Don Pedro13.06.2014, 09:35
Już pod innym artykułem pisałem, że jestem za budową centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia.
Nowe, wielkie centrum to nowe miejsca pracy i większa możliwość wyboru dla klienta. Tak na prawdę na Podhalu nie ma centra handlowego z prawdziwego zdarzenia, aby z takowego skorzystać trzeba jechać do Krakowa lub nowego Sącza. Dlatego nie rozumiem skąd bierze się taki opór materii. Chyba, że chodzi o interesy niektórych obywateli Nowego Targu i obawa uszczuplenia ich portfeli.
P.S. Aha i nich mi jakiś krzykacz nie pitoli, że pisze tak bo zazdroszczę innym bogactwa. Mam w du... ile kto zarabia, jeżeli robi to legalnie!
albert13.06.2014, 09:14
Misia, aleś ty głupia. Pracujesz w sklepie i cieszysz się, że jego właściciel splajtuje. A gdzie ty wtedy będziesz pracowała ? i gdzie zarobisz na zakupy w galerii ?
ej Miastowa13.06.2014, 09:10
Tam będzie za darmo..... Durna jesteś, jeśli Cie na szmatki nie stać - to Pomyśl chociaż kto dziś produkuje i kto sprzedaje za darmo ???
Wykończa konkurencje a potem odrobią swoje....
A ty juz szykuj chusteczki na zapas, bo Popłaczesz sie jak zobaczysz wyzyskiwaczy....
Wrócisz do Rynku, bo jak bida to do Żyda... a jak PO bidzie... to....
xxxx13.06.2014, 09:00
oj , ty naiwna- miastowa- ceny nie beda nizsze..
xxx13.06.2014, 08:57
ludzie, małe sklepy mają szansę, jezeli mieszkańcy nie pójdą do duzych sklepów.
Majka13.06.2014, 08:57
Nie rozumiem tej nagłej troski o nowotarskich kupców! A sklepy w galerii kto niby będzie miał? Przynajmniej będą uczciwie płacić, na umowę i z dodatkami!

Ja się cieszę, że będzie galeria, wreszcie będzie można kupić porządne rzeczy w NT, bez jeżdżenia po 100 km!
xxx13.06.2014, 08:51
To burmistrz jest nieskuteczny, skoro nie potrafi wstrzymać dużych budowli sklepów.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
heavy metal z NT13.06.2014, 07:43
do wyroczni to sobie kupuij u "swoich" nikt ci nie zabrania więc i ty bądź tolerancyjny dla innych
Bolo13.06.2014, 07:03
Walka z wiatrakami...w Nowym Targu toczy się walka aptekarzy...czy nikt nie zauważył jak wiele jest aptek i powstają nowe?Ile aptek,punktów aptecznych już jest policzył ktoś? zdrowia życzę
Pan13.06.2014, 05:42
Niech burmiszcz napisze ile miasto wzielo za rete planistyczna i coz tymi pieniadzami ma zamiar zrobic.
Smok12.06.2014, 23:45
Nie przepadam na MF, ale ładnie zatkał gęby lokalnym przedsiębiorcom. Strzał w dziesiątkę z tymi działkami.
Niedoszły pisaŻ12.06.2014, 23:16
Witam!

Tak sobie czytam te Wasze komentarze i wnioskuję...
Język nienawiści to tu się nie sączy tylko leje szerokim strumieniem... Ale to nie wniosek tylko stwierdzenie faktu.
W wielu komentarzach odnośnie kupców to już nie zazdrość... tylko po prostu zawiść. A to naprawdę szkodliwy stan - i to przede wszystkim dla Was (tych, którzy piszą takim językiem). Wymieniacie 2,3 rodziny, a przecież to ładnych kilka dziesiątek sklepów skupionych w centrum miasta.
Piszecie o "rynku pracy" który powstanie. A czy słyszeliście na jakich warunkach są zatrudniani ludzie w Tesco?? Tak mi się tylko obiło o uszy ale nie wiem czy to prawda :)
To nie jest prawda, że cały ten dotychczasowy handel skupiony jest w rękach kilku rodzin.
Nie lubicie chleba od Steskala to idźcie do Żarneckiego. Jeśli nie lubicie (bądź nie chcecie) od Żarneckiego to idźcie do Kosteli. Nie smakuje? To może Trzciński? Dlaczego Wam nie smakuje? Bo zarobi ktoś lokalny? Wydacie więc w tym czy innym sklepie wielkopowierzchniowym. Ich właściciel nie zapłaci żadnego podatku. A bo vat - to wiadomo - ciągłe inwestycje a podatek dochodowy? A tam! Zapłaci się gdzieś w raju podatkowym. Tu nie zostanie nic. Z czego więc coś budować, remontować drogi etc?
Nie dbamy o siebie na wzajem bo z jednej strony to zawiść nie pozwala a z drugiej zachłanność uniemożliwia... To prawda. Smutna. Odważniejsi czy zniechęceni wyjeżdżają za granicę. Tu pozostaje krótka radość rodziny - jakkolwiek na to nie popatrzeć rozbitej. Znam ładnych kilka przypadków gdzie rodzice cieszą się, że młodzi wyjechali za granicę do pracy. Jeszcze teraz nie chcą bądź nie potrafią przewidzieć, że już za kilka lat odczują co to znaczy samotność na starość.
Rozpisałem się... I to wielowątkowo. Jednak to wszystko proces ciągły, dynamiczny. Pewnie wielu z Was pamięta z lekcji fizyki zasadę działania naczyń połączonych... To właśnie TU się dzieje. A każdy z Was ma na to wpływ. Wierzcie mi, że w konsekwencji szybciej wyemigrują stąd Ci którzy zieją tym językiem zawiści niż te kilka rodzin które wymieniliście. Stan regionu będzie się pogarszał a oni po prostu przystosują się do gorszych warunków. Bogaty region to więcej pracy dla wszystkich, inwestycje lokalnych władz z naszych podatków. Czy naprawdę ode mnie się dowiadujecie, że tylko najwięksi nie płacą podatków? To niestety ciągle fakty...Myście więc proszę lokalnie, współdziałajmy. Jeśli ja tu zarobię i tu wydam to zarobi ktoś inny a on da zarobić innym. W przeciwnym razie dużej części z nas grozi (to naprawdę dobre słowo - jednak potrzeba czasu na "odkrycie" tego) emigracja.
Pozdrawiam i życzę sensownych przemyśleń...
P.S. A czy ktoś z Was wie czy na kasie w nowopowstającym centrum będzie trzeba siedzieć w pampersie czy też nie?
osioł12.06.2014, 22:42
a galerianki tam beda?
gosc12.06.2014, 22:08
Większość która krzyczy ze jest przeciw będzie pierwsza stać przed drzwiami i czekać na otwarcie sklepu.Bardzo dobrze ze konkurencja będzie.Skończy się monopol.Ma powstać tam stacja benzynowa.Zobaczycie jak na okolicznych stacjach ceny spadną do normalnych.Jestem za nowymi sklepami!!!!
Wilk i ZAJC12.06.2014, 20:29
JA CI POKAŻĘ. .Chodniczek na Evry.Nazwa basenu .Płatna Strefa Parkowania.Budowa hipermarketu.Okrągła a nie kwadratowa Rura.ITD.
To spektakularne zwyciestwa nad zgniłą opozycją.
Mnie sie zdaje że to zwycięstwa Pyrrusowe.
Tylko tak dalej. Wszyscy się z Was będą śmiali niezła bajka.
Wyrocznia12.06.2014, 19:41
Ja tam wolę zapłacić więcej swojemu niż mniej obcemu, bo przynajmniej większa szansa, że jak swojemu dam zarobić to i on mi da, a obcy odpłynie z pieniędzmi, a ja wtedy mam szukać pracy emigrując? Dzięki ale nie, ja wolę żyć u siebie. W Nowym Targu ludzie mają takie malutkie móżdżki służące tylko do myślenia o jedzeniu i wydalaniu kału, te móżdżki nie są przystosowane do myślenia logicznego i mimo, że ciężko się tu żyje pośród Was, to i tak nie chcę stąd wyjeżdżać bo to moja ojcowizna.
misia12.06.2014, 18:43
Ja pracuje w jednym ze sklepów i nieraz widze jak ci pseudo-wielcy handlarze zgrywaja wazniaków, uwazają sie za lepszych. Tak więc teraz ja sie z nich bede smiac jak splajtują i trzeba im bedzie zasuwac na zmywaku w KFC. ciekawe czy nadal tak bedą zadzierac nosa.
A ja chetnie skorzystam z nowej galerii, hehehe
tutam12.06.2014, 18:24
@ tutejszy, ale nie swój. A ty to się rozdwoiłeś, roztroiłeś ? To ilu tam ciebie jest? Mów za siebie, bo wargi sobie poobijasz, jak będziesz mówił za wszystkich
MM12.06.2014, 17:44
Brawo brawo !!!
Sierżant12.06.2014, 17:08
Tak sie zastanawiam - czy wszyscy tak naprawde dbacie o interesy p. Steskali i Zarneckich, czy tylko piszecie dla pisania. Nikt jakoś nie pomyśli o klientach - ciekawe czy za ten sam towar wolą płacić więcej tylko dla zysku lokalnych biznesmenów. Nie podobają sie wam galerie - nie kupujcie tam. AAle nie uszczęśliwiajcie innych na siłę.
Zosia12.06.2014, 16:31
Hola, hola, bo niedługo taksówkarze zażądają likwidacji miejskiej komunikacji, bo jest dla nich konkurencją, lekarze prywatni będą żądali zlikwidowania przychodni w szpitalu, bo odbierają im pacjentów, a handlujący na targowicy przyjdą protestować na rynek przeciwko rynkowym kupcom, bo ci również odbierają im klientów sprzedając w swoich sklepach codziennie podczas gdy na jarmarku można handlować tylko dwa dni w tygodniu i to jeszcze w mróz, upał, deszcz itd,itd,itd.....
Zosia12.06.2014, 16:08
Galeria jak najbardziej. W rynku sprzedają samo badziewie, a ceny z kosmosu. Plastykowe buty które odparzają stopy, chińskie szmatki, a jak już się trafi coś porządnego to cena, że ręce opadają a sprzedający czynią wielką łaskę , żeby można było zwrócić towar. Duże markowe sklepy gwarantują nam szeroki asortyment i rozmiarówkę . Gwarantują ubranie się od stóp do głów w jednym miejscu, bez biegania po całym mieście z wywieszonym językiem
b12.06.2014, 15:47
Oj dał Marian dla przyjaciół Maniek popalić TŻ, rodzinie S i innym. Skończy się ustawka handlu przez 4 rodziny.
mieszkanka12.06.2014, 15:23
W centrum nie ma co kupować bo ceny nie dla normalnie pracujących, a poza tym nie ma co. Jarmark dawno powinno się zlikwidować lub przenieść na jedno konkretne miejsce bo tylko syf, kłopoty z przejazdem.Ulica Sikorskiego totalnie zablokowana jak by to był deptak jarmarczny. Jestem za wielkimiiiiii galeriami.
wernychora12.06.2014, 15:20
do xyz.. To jest burmistrz naszego miasta. Czyjś ojciec, mąż, a także szanowany przez wielu nowotarżan człowiek .Może nie podobać ci się to i owo, ale to nie upoważnia cię do ubliżania i przezywania go publicznie. A skoro tak uważasz, że można komuś ubliżać , to posłuchaj: Jesteś prostakiem ,chamem i nieokrzesańcem. Najwyższy czas dobrać się do d--y takim jak ty. Nie myśl sobie, że bezkarnie będziesz tu kimś pomiatał, bo na takich też są sposoby.
tutejszy , ale nie swój12.06.2014, 14:44
Faryzeusz nowotarski burmistrz Maziorz nie POpiera , ale nic nie moze zrobic. Maziorz ma frajeróqw mieszkanców i myśli ,ze tak będzie na wieki. Przyjdą wybory , my mieszkancy tez nie będziemy POpierac nieudacznika , ani nikogo z jego namaszczenia , niech nie liczy na to i wybierzemy po naszemu Wreszcie POkażemy ,ze mamy dosyc tej faryzejskiej obłudnej duszy.maziorza.
Miastowa12.06.2014, 14:36
Nareszcie miasto zaczyna się rozwijać. Całkowicie popieram tę budowę. Zapewne ceny będą dużo niższe niż obecnie w sklepach. Będą chcieli mieć klientów - trzeba będzie troszkę spuścić z tonu! Dotychczas opłaca mi się jeździć na zakupy do Krakowa. Różnica w cenach sprawia, że wraca się koszt paliwa i jeszcze coś zostanie. Przykładowo na kilogramie schabu potrafi być do 10 zł różnicy. Ciuchy - kilkadziesiąt zeta na sztuce. Nastawcie się na mniejszy zysk Panowie, a klienta nadal będziecie mieć!!!
Zadowolona z nowych sklepów12.06.2014, 12:46
I dobrze, wreszcie może będzie jakieś porządne, nie drogie sklepy... Nie to co jest na razie w NT!
heavy metal z NT12.06.2014, 12:41
chcę kupować tam gdzie taniej i lepiej czyli w galeriach jestem wolnym człowiekiem i to jest moje święte prawo, i proszę nie ogłupić ludz z utrata miejsc pracy bo personel przejdzie na lepszych warunkach do nowej galeriii
alik12.06.2014, 12:19
Czy 1 litr paliwa to zawsze rzeczywiście 1 litr za tak niską cenę?
Monika12.06.2014, 12:13
Bardzo dobrze niech budują
marta12.06.2014, 12:10
Niech nasi lokalni biznesmeni powiedzą ile płacą za 200 godzin pracy w miesiącu,w piątek i świątek? A umowy na pół etatu to norma,pracownicy US czy ZUS dobrze o tym wiedzą,czesto u nich goszczą,dalej niech każdy sobie dopowie.........
bb12.06.2014, 12:08
nie popiera a biedronka stoi na jego działce na lotnisku,cóż kasa
jaio12.06.2014, 11:14
burmistrz nie popiera czy pan czy dwaj znani nowotarscy biznesmeni nie popierają i apropo do pana burmistrza pora jusz oddac władze to skaczy się wladza dwóch panow
Darwin12.06.2014, 11:06
Wolny rynek. Drobnym sklepikarzom też zapewne nie było na rękę jak powstawały supermarkety, a teraz ich właściciele wlasnie stają się 'drobnymi sklepikarzami' - ot ewolucja, naturalna kolej rzeczy.
Takie czasy12.06.2014, 10:30
Nie dało się iść w rekreację ( WYCIĄG NA DZIUBASÓWKI !! ) no to otwiejają galerie. I trudno.
Michał12.06.2014, 10:13
Widać brak rozeznania wśród komentujących,zatrudnienie znajdzie ok.500 osób 60 sklepow po 5 osób to 300 w spożywczym ok 20-30 do okoła galerii 200 i nikt nie powiedział ze to będą ludzie z NT,mogą byc z calego Podhala sieciówki przywiozą swoich,płaca brutto najniższa 1680 czyli netto ok.1300 praca 12-14 godzin ze wszystkimi sobotami niedzielami cięzko wywalczyć zapłate za nadliczbówki,ceny wcale nie takie niskie bo w art.spożywczych sie już niżej nie da w sieciówkach wcale nie tak tanio patrz Krakow,outletów nie będzie a marża jest netto razy 2,5.Większość małych sklepów upadnie lub pozwalnia ludzi bo nie tylko jest p.S B czy inni bardziej majętni,są mniejsi ,rynek, kolejowa, szaflarska, dluga, kazierza wielkiego i.t.d. jarmark strefa biznesowa na waksumdzkiej,pieniądze wyjadą z NT,mieszkańcy jak sie przekonają dalej będą jeżdzic do Krakowa można wymieniać jeszcze wiele negatywów w sumie więcej strat niż korzyści.Zmienić burmistrza obowiązkowo należy ale niestety ta galeria powstanie.Pozdrawiam
nowy12.06.2014, 10:10
To są zmiany. Protesty są nie na miejscu, to tak jakby garncarze i kołodzieje byli przeciwni zmianom. Mogą być, ale ich era już minęła
gość12.06.2014, 10:08
a w necie pisze:
"Wyjątkowość obiektu oraz komfortową komunikację zapewni także wjazd z jedynego na ?Zakopiance" ronda, którego powstanie gwarantuje podpisana kilka tygodni temu umowa pomiędzy inwestorem a miastem dotycząca przeprowadzenia tej inwestycji drogowej."
Protest Kupców12.06.2014, 09:58
Przyjdźcie wszyscy na protest będzie radio , prasa i telewizja .
radny12.06.2014, 09:52
mo chłop rację , trza głosować na niego, hej
esbek12.06.2014, 09:38
Tak czytam o tym rynku i się zastanawiam co Wy wszyscy w nim kupujecie? Bo ja mając prawie 30lat na karku jedyne co kupuję to lody w okresie letnim...do banków nie chodzę - internet pomaga, remontowałem mieszkanie kupywałem sprzęty elektryczne to u w jednym sklepie ceny z kosmosu w innym nic nie ma a w trzecim wciskają na siłę to co mają na stanie, sklepy z ubraniami yyyyy cena głównie za nie jest bo są z rynku w nt, sklep spożywczy hmm zaopatruję się w najbliższym przy domu, apteka mam też inne bliżej domu, więc jeszcze zastaje kawiarnia bo piwa poza okresem letnim też nie ma za bardzo gdzie się napić. Więc o co chodzi z tym rynkiem i wielkim handlem???? Co w tym rynku mam robić jak tam nie ma co robić?!
tak dla konkurencji12.06.2014, 09:27
I bardzo dobrze! Ludzie mają dość jeżdżenia np. pociuhy do Krakowa bo w NT drogo i nie ma żadnego wyboru. Jedynie jarmarkowa tandeta w cenie markowych ubrań. Myślicie lokalni sprzedawcy że to komuna i miasto ma blokować inwestycję? Macie wolny rynek, klient to nie tem sprzed 30 lat który kupi byle co. Słowacy też głupi nie są i masowo jeżdżą do krakowskich galerii olewając NT. Masę górali robi tak samo!
?????12.06.2014, 09:09
Witam chciałem zapytac bo rózne plotki chodzą po mieście..
biedronka na JP II NA CZYJIM JEST TERENIE
nowotarżanin12.06.2014, 09:05
też jestem za sklepami dużymi a biznesmeny niech się boją troche bo ludzią to mało płaca a i tak jest u nas w nowym targu drogo,jeżdzę często do jordanowa to tam nawet dużo taniej jest..moja żona kupiła raz kiecke taką samą jak w nowym targu w jordanowie o 25zł tanszą jest duże przebicie...
A parkometry to niema kto strajkować jak całepodhale jest przeciw,gdzie się podziali mądrzy biznesmeny w tym przypadku..
Przyjazna statuetka12.06.2014, 08:59
czego się czepiamy rządzący już załatwili sobie dzięki przyjazności inwestorom- patrz hipermarkety STATUETKĘ PRZYJAZNA GMINA od FORUM BIZNESU.Cel wyborczy został zrealizowany.Po co się interesować lokalnymi przedsiębiorcami przecież sami są sobie winni że nie kupili wszystkich terenów w Nowym Targu ( część kupili włodarze) i jeszcze przerzucają na Zajączkowskiego że ich wcześniej nie powiadomił.Bo nowotarscy przebsiębiorcy to nieudacznicy których nawet nie stać na honorowe płacenie podatku od parkowania samochodów -dla takich kupców nie warto interweniować bo sami nie pilnują swoich interesów.Przecież Burmistrz Fryżlewicz nie ma instrumentów i nie jest od TEGO.
Poinformowany12.06.2014, 08:51
TO JEST BLEF NIE MAJĄ ZGODY NA ZJAZD Z ZAKOPIANKI .!!!
Inwestor Galerii Chce zrobić rondo na gruncie państwowym a nie na swoim i za swoje .
Idą wybory.12.06.2014, 08:50
Pewnie tego już nie można zmienić ale burmistrza można a nawet trzeba zmienić. Zróbcie prawybory i wystawcie jednego mądrego kandydata.
xyz12.06.2014, 08:44
Rura się wypowiedział po zapoznaniu się z komentarzami na p24, a prztłaczajaca większość jest za budową.- Nasz gieroj. Akurat w tej sprawie nie ma nic do powiedzenia - chce ktoś budować- spełnia warunki - ma pole do popisu.

Ruro, spróbuj sam wyjść z jakąś sensowną inicjatywą - wyciągu, kolejki - przecież tras ci u nas pod dostatkiem. Poza Dziubasówkami mozna wyznaczyć ich mnóstwo. Rura jednak tyłka nie ruszy, tylko czeka na inwestorów. Po co Rura ma się męczyć? Rurze wystarczy super pensyjka za sidzenie na tyłku plus dochodzik z klepiska koło chałupy.... do jesieni
oświecony12.06.2014, 08:41
Burmistrz i Rada Miasta graja w hu..... Maja możliwość kreowania tego w tzw. studium miasta czy gminy - zawczasu dając warunki i kierunki. Mają możliwość określania powierzchni w planie zagospodarowania przestrzennego.

Jak nie ma planu to nie od razu daje się warunki zagospodarowania dla inwestora tylko natychmiast przystępuje do sporządzenia planu stosownie do potrzeb środowiska - i tylko jeśli nie uchwali Rada dla tego terenu w ciągu 9 miesięcy - inwestor może robić swoje sia la la...
Oj dużo może Burmistrz i dużo Rada Miasta/Gminy POd warunkiem, że nie mają mieszkańców tam gdzie światło nie dochodzi....
MJ12.06.2014, 08:40
burmistrz gada bzdury (jak zwykle)
a nowotarżanie to kupią (jak zwykle)
miasto już pomogło spółce uchwalając plan na tamten teren i zakładając, że będą tam sklepy wielkopowierzchniowe
gdyby burmistrz naprawdę był przeciwnikiem takich inwestycji nie zaproponowałby takiego planu
problem w tym, że te sprawy rozgrywają się dużo wcześniej zanim tzw opinia publiczna się obudzi / wtedy najczęściej jest za późno
a najlepsze w obecnej sprawie jest, że protestują też miłośnicy burmistrza, których on bęcka jak chce :)
ja12.06.2014, 08:03
to zarnecki i stestkal maja lekki klopot jak powstnie ta galeria
miejscowy12.06.2014, 08:02
i bardzo dobrze , każdy popiera tą inwestycję
Thor.12.06.2014, 07:51
Bo pewnie nie na ich dziłakach beda budowa jak dziłaka wynajeta na Lotników , dlatego nie wspieraja takich budów
KUPIEC12.06.2014, 07:49
też jestem handlowcem tylko że drobnym i jak sie otwierał lecklerk to nikt nie protestował a stoi w centrum miasta więc jak to było napisane - KTO MIECZEM WOJUJE - OD MIECZA GINIE ....
Jaro12.06.2014, 07:24
Kupcy faktycznie mogli pomyśleć wcześniej. Przy okazji ostatnich wyborów trzeba było spławić tego nieudacznika.
Karaluchy do Puchy !!!12.06.2014, 06:35
Szkodniki już przed remontem rynku zaplanowały ten scenariusz .!!!
Oko12.06.2014, 06:29
Jak widzę większość komentarzy piszą płatni
poplecznicy i klakierzy tego Burmistrza .
Anty12.06.2014, 06:23
Bzdury w Nowym Targu w nowym planie zagospodarowania uchwalili kilkanaście miejsc na wielkopowierzchniowe Centra Handlowe a kłamie że nie popiera !!!
Kłamstwo i manipulacja stało się normą u tego miejskiego
szkodnika .!!!
Sędzia12.06.2014, 06:11
Wyłudzono pieniądze z UE na rewitalizację , za które zniszczono Rynek . Do prokuratury z nimi .
Protestujcie bo was oszukują i manipulują !!!
Miasto może wiele , klamka jeszcze nie zapadła .
To jest celowe oświadczenie Burmistrza aby was zniechęcić do protestu . Bez zjazdu z Zakopianki nic nie zrobią .
SOLIDARNIE GŁOŚNO PROTESTUJCIE !!!
Rotkiw12.06.2014, 06:05
To po co jest nam miejska władza jak ich to nie dotyczy ? Przecież głos społeczny się liczy i sz.p. Burmistrz winien się wziąć do "roboty" i tą trudną sprawę - na swoim podwórku / rozpatrzyć i załatwić na korzyść Podhalan i kupców.
Takie wymówki Burmistrza to dobre są w przedszkolu a może niżej.
Ale blamaż.
Rotkiw.
Chlopak z Miasta12.06.2014, 05:58
To są kłamstwa , ta galeria nie ma zjazdu z zakopianki Szaflary się nie zgadzają na rondo które spowoduje korki na całej Zakopiance .
A burmistrz bezczelnie kłamie . Co pokazuje jakie są jego zamiary , niestety fałszywe . Żeby coś zrobić to trzeba chcieć ze strony miasta chęci brak .
Sędzia12.06.2014, 05:50
Rynek i okolice zostały celowo osłabione pod pretekstem rewitalizacji aby centra mogły się rozwijać . Likwidacja handlu w rynku była zaplanowana . Już wtedy było mówione że działania są pod centrum handlowe bo rynek w nowym targu był mocnym konkurentem .
Niech otworzą parking na rynku to pokażą dobre intencje których tak naprawdę brak . Wtedy można mówić o uczciwiej konkurencji .
troG12.06.2014, 01:12
Potomek jaskiniowych maziorzy, zjadł ciastko i ma ciastko, nie popiera ale i nie zablokuje... Pogońmy tego jegomościa w najbliższych wyborach, bo próżno szukać równego mu oportunisty wsród podhalańskich polityków.
kk12.06.2014, 00:03
Jak widać większość jest za więc o co chodzi ? Rozgonić blokujące towarzystwo pałami i budować jak najszybciej, niech żyje konkurencja i niskie ceny ;))
Nie ślepy11.06.2014, 23:16
Tu akurat racja...jak się nie jest w stanie przewidzieć strategicznych posunięć i wyprzedzić konkurencję...to się wypada na boczny tor!
młoda czytelniczka11.06.2014, 23:07
Popieram budowę hipermarketu.
idźcie się paść na pasach a my się pośmiejemy11.06.2014, 23:01
W Nowym Targu jest zmowa cenowa ale wiadomo to nie od dziś, marża 30% to standard, Biedronka ma mniej, ostatnio Tomasz Żarnecki przez przypadek to pokazał przy wojnie paliwowej przy cenie 4.99zł za litr paliwa - czyli da się. Wystarczy wyjechać do Krakowa , Katowic i Łodzi za paliwo jest dużo taniej.
Nasi biznesmeni po prostu boja się że sieciówki zabiorę wykwalifikowanych pracowników i dadzą im więcej tak jak sieć Biedronka 2000zł brutto plus premie i inne dodatki. Więc na naszych biznesmenów nie będzie miał kto robić. Może to znak by pokazać się na sklepie lub knajpie. Rodzimi biznesmeni obudźcie się my zwykli pracownicy nie jesteśmy waszymi niewolnikami i wolimy pracować w sieciówkach bo tam nas doceniają.
kosmonauta11.06.2014, 23:01
Ludzie to wy nigdy nie pracowaliście w sieciówkach - jeśli wam się wydaje że tam wszystko jest cacy i zgodnie z prawem i przepisami i wszyscy pracownicy są wręcz na rękach noszeni to się grubo myliście. Taki sam wyzysk a może i jeszcze większy. Jeszcze zatęsknicie za swoim lokalnym pracodawcami, ale wtedy to już ich nie będzie i pozostanie praca u Bauera.
hahaha11.06.2014, 22:41
W końcu, po tylu latach - prawda od Maziorza - on ręki nie przykłada do rozwoju miasta i wygody mieszkańców, wszystko dzieje się wręcz mimo jego działań i pracy.
podhale(k)11.06.2014, 22:29
A ja powiem jedno ... nie jest prawdą, że "samorząd nie przykłada ręki do tej inwestycji". Oj nie jest. Proponuję śledzić ten temat zainteresowanym stronom ;).
PS. Ja osobiście nie mam nic przeciw tej inwestycji, ale nie lubię gdy nie do końca się mówi prawdę jak ktoś pyta...
swoja11.06.2014, 21:55
Czy aby tylko jeden sklep powstaje w Nowym Targu ,wczoraj jechałam koło targowicy przez nowy most i tam też coś budują .
n11.06.2014, 21:52
popieram P. burmistrza.
będzie konkurencja a i niższe ceny.
oraz praca na godnych warunkach z stałą pensją wypłacaną regularnie, a nie wyzysk i poniżanie pracownika u tych całych kupców
POdhale11.06.2014, 21:28
Kończ Waść ... wstydu oszczędź... Ja zapamiętam tego burmistrza jako osobę która zabiła miejscowy handel... powinni go nowotarżanie taczkami wywieść... Ile biedronek powstało za jego kadencji????
Centrum ma byc !!!11.06.2014, 21:06
Popieram w 100% budowe tego wielkiego przedsięwzięcia ,,, chociaz raz Pan Burmistrz nie będzie protestował co miał powiedziec w tej sprawie juz powiedział i więcej niech się juz nie wypowiada ,,,, chcemy tego Centrum !!!!! czy się to podoba czy tez nie kupcom nowotarskim i ,, smiesznym ,, stowarzyszeniu Centrum powstanie i koniec !!!!
nowotarzanka11.06.2014, 20:57
na balenzowym kolo nowego mostu na kowaniec tez buduje sie nowy supermarket spozywczy,beda same duze sklepy w miescie male sklepiki nie maja szans bytu
zniesmaczony11.06.2014, 20:42
burmistrz fryzlewicz mysle ze to jego ostatnia kadencja !!!!!!!!!!!!

nachapal sie wybudowal domek pieniazki odlozone coz bedzie jezdzil na zakupy do centrum !!!!!
Koledzy napewno nie zapomna po wyborach zawsze zostanie jakims doradca z ciut mniejsza pensja a ci co pracuja i robia na tych nierobow ktorzy potrafia zakladac parkometry to wisi

A tak pytam w jaki sposob to kupcy mieli wiedziec co kt i gdzie skupuje ??????

miasto wiedzialo bo plan zabudowy maja na biezaco!

a teraz bezczelni e fryslewicz mowi ze kupcy powinni skupic dzialki tylko nie wiem jak i kto wylozy wlasna kase zeby zablokowac skup !!!

poprostu gospodarze i wlodarze miasta to prymitywy nie mysla perspektywicznie tylko byle naprzod 2 lata reszte w d...

fryzlewicz przegral wszystko tylko niech nie chodzi po blokach w ramach kampani wyborczej bo wyjdzie z futryna !!!!!!
prawda11.06.2014, 20:28
W tych 60 sklepach znajdzie zatrudnienie ok. 2000 ludzi przeważnie z Nowego Targu. Ci protestujący kupcy nie szanują ludzi i płacą mało i zatrudniają siebie i swoich bliskich. Miasto niewiele z nich nie ma bo wykazują stratę.
STAŚ11.06.2014, 20:26
A kino miało powstać w galerii przy Królowej Jadwigi, mało tego, jeszcze parking, co ciekawe obok bloków?!! I co zmiana decyzji? Czy już zapomniano?!!!!
Mieszkaniec ul. Nadwodniej w Mieście11.06.2014, 20:15
Precz z tą cholerną galerią- kupcy pójdą na bruk, moja rodzina od lat handluje na jarmarkach i z roku na rok jest coraz gorzej, a jak wybudują tą galerię, to już całkowicie splajtujemy!!!!! Dzięki Bogu, że możemy handlować jeszcze w Zokopanem i w Białce, bo tam nas doceniają i kupują od nas chętnie!!!! Precz z galerią i tego typu budowlami- prywatni górą!!! Idźmy protestować wszyscy!!!!! Ludzie pamiętajcie, że lepsze deko handlu, niż kilo roboty!!!! Ale tego prywatnego handlu, nie w galerii!!!!
e211.06.2014, 20:10
W tym przypadku popieram Pana Burmistrza. Najlepiej by było aby wybudowano dużą fabrykę produkującą jakiś towar, była by praca za konkretne pieniądze, bo w nowotarskich firmach zarabia się najniższą pensję, więc za co Ci ludzie mają żyć i robić zakupy w drogich sklepach w Rynku? A tak to na pewno ceny spadną i więcej ludzi będzie miało pracę i może w końcu coś więcej zarobią. Ja już dawno w Rynku nie byłam, bo i po co? Ceny z kosmosu? Mam nadzieję,że w końcu pracownik będzie szanowany i godnie wynagradzany, a teraz przykro to mówić ale jest niewolnikiem i pracodawcy jakby z łaski wypłacali pensje. Straszne czasy !, czy o to walczyli robotnicy?
mada11.06.2014, 19:55
kupcy maja takie ceny, ze szczena opada, ja sie nie dziwie, ze takie galerie powstaja. Za kiecke nie wiadomo skad mam zaplacic 3 stowy albo lepiej??? za co? ani materiał, ani renoma, ani stylowa...
wieśniok11.06.2014, 19:34
No choć raz coś mądrze powiedział nasz burmistrz.
gosc11.06.2014, 19:31
No i dobrze że wybudują.Co tu jest?Kilka sklepów które mają kosmiczne ceny.będzie konkurencja będzie taniej.Bo tu na podhalu jedno wielkie złodziejstwo w sklepach.Wystarczy pojechać głębiej w polskę i można się przekonać.Przebitka 50%-100% to norma.
Kinomaniak11.06.2014, 19:14
Nigdy na Pana nie głosowałem, ale muszę przyznać że w tym przypadku ma Pan rację, dobrze że chociaż teraz nie ma Pan wiele do powiedzenia w tej sprawie, parkometrami załatwił Pan wszystkich .....
greg11.06.2014, 18:50
Trudno się ze słowami p. burmistrza nie zgodzić. Przykład - nowotarski przedsiębiorca kupił dawny teren PKS - u i ma spokój. I o to chodzi.
Mieszkaniec Kokoszkowa11.06.2014, 18:05
Popieram budowę tego centrum handlowego.
Zdziwiony11.06.2014, 18:02
A dlaczego miasto miało by blokować budowę? Ponieważ lokalni biznesmeni trzęsą portkami? Ponieważ to oni decydują o losach i wysokości zarobków setek pracowników? Jak oni budowali swoje hipermarkety nie liczyli się z losem drobnych sklepikarzy. Panowie! Zdrowa konkurencja!Ludzie zarabiają ile zarabiają, więc dajcie im możliwość wyboru gdzie będą robić zakupy.
*11.06.2014, 17:35
Panie Rura, a kto wiedział o budowie, poza EuGeniuszem? To po pierwsze, a po drugie - przestań się juz pan odzywac
zzzz11.06.2014, 17:32
No i pojedli tak ze ten cyrk na zakopiance to sobie mogą miedzy bajki wysadzić
Wierząca11.06.2014, 17:32
Jestem za, a nawet przeciw
awq11.06.2014, 17:28
Kupcy golodupcy
fan politycznej propagandy11.06.2014, 17:25
jestem za budową takiego centrum! potrafię zrozumieć innych sklepikarzy, ale zdecydowanie jestem za tym, żeby taka galeria powstała!

przynajmniej w tej galerii będzie można pracować na uczciwych warunkach, z ubezpieczeniem, legalnie i wypłaty będą miał na czas, bez ciągłego zwodzenia i obiecywania!
Bojcor11.06.2014, 17:25
Brawo Burmistrz....pewnie Steskalowi i spółce właśnie miny rzedną.
kaśka11.06.2014, 17:20
Rzeczywiście ta inwestycja spowoduje z pewnością bankructwo wielu nowotarskich kupców... Jeśli nasi miejscy włodarze dołożą do tego strefę płatnego parkowania w centrum miasta, to nietrudno się domyślić, że ludzie wybiorą darmowy parking przy hipermarkecie, a lokalny handel będzie skończony... Szkoda, ze nowotarżanie wcześniej o tym nie pomyśleli by zablokować tę inwestycję...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl