18.06.2014, 12:42 | czytano: 2498

Poniedziałkowa sesja bez uchwały w sprawie odstąpienia od wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania

NOWY TARG. Obywatelski projekt uchwały w sprawie odstąpienia od wprowadzenia w Nowym Targu Strefy Płatnego Parkowania nie znajdzie się w porządku obrad poniedziałkowej sesji. Zdecydowały kwestie formalne. Urząd Miasta ma mieć czas na zweryfikowanie podpisów złożonych pod projektem uchwały przez ponad 1,5 tys. osób.
W poniedziałek w Biurze Rady Miasta złożone zostały listy z podpisami 1536 mieszkańców, którzy poparli przygotowany obywatelski projekt uchwały.
Kilku radnych występujących w imieniu mieszkańców spotkało się z przewodniczącym RM Pawłem Liszką, by porozmawiać o możliwości wprowadzenia tej uchwały do porządku obrad. Zdecydowano jednak, że sprawa omawiana będzie podczas lipcowej sesji - która nie była wcześniej planowana. Zgodnie z zapisem w statucie - UM sprawdzi, czy podpisy złożyli faktycznie Nowotarżanie.

Przetarg na wyłonienie administratora SPP ogłoszony został 22 maja, co oznacza, że w niedzielę minie ustawowy termin jego rozstrzygnięcia. Po wyłonieniu administratora ewentualne wycofanie się ze strefy będzie i trudniejsze, i kosztowniejsze. Radni uspokajają, że przepisy dopuszczają możliwość przedłużenia terminu podjęcia decyzji na rozpatrzenia ofert o kolejne 30 dni. To zależy jednak od urzędników nowotarskiego magistratu.

Do przetargu stanęło czterech oferentów. Dwie propozycje przekraczają kwotę bazową jaką miasto określiło, dwie kolejne są na poziomie 80 procent, ale nie są w nich sprecyzowane wszystkie okoliczności związane z prowadzeniem SPP. Chodzi przede wszystkim o miesiące zimowe i koszty odśnieżania.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
q20.06.2014, 20:31
A może te 1500 osób powinno przyjść na sesje w poniedziałek, skoro urzędnicy śmią wątpić w prawdziwość intencji! Niech zobaczą ile nas jest a nie marnują czas pracy, za który my płacimy z naszych podatków wydumane weryfikacje! Poza tym jak już muszą to DO ROBOTY, kawy, herbatki na bok i do roboty to zdążą na najbliższą sesję!
nt18.06.2014, 16:58
UM sprawdzi, czy podpisy złożyli faktycznie Nowotarżanie. hahahahaa a KTO
6718.06.2014, 15:19
Niektórzy redaktorzy powinni wrócić się do szkoły. Nowotarżnie pisze się przez małe "n"
nowotarżanin18.06.2014, 12:58
" UM sprawdzi, czy podpisy złożyli faktycznie Nowotarżanie"-to mamy rozumieć,że w strefie będą mogli parkować tylko mieszkańcy NT??? No to normalnie już jakaś farsa jest :/
sasas18.06.2014, 12:50
typowa gra....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl