03.07.2014, 09:18 | czytano: 5615

Znany kabaret nie wystąpi w Rabce-Zdroju

Zaplanowany na połowę sierpnia występ kabaretu Limo w Amfiteatrze Miejski w Rabce-Zdroju nie odbędzie się. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury uznała, że jest zbyt kontrowersyjny.
Choć początkowo Joanna Lelek zgodziła się wynająć kabaretowi Amfiteatr, to po zapoznaniu się z repertuarem grupy, wycofała się z ustaleń.
- Nie mogłam zgodzić się na ten koncert, bo oni wyśmiewają się w swoich występach z księży i papieża. Nie mogłam pozwolić, by takie rzeczy miały miejsce w Rabce. Ja organizuję koncerty organowe na cześć Jana Pawła II, i miałam firmować taki kabaret? - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
trzydziestolatek NT04.07.2014, 23:07
kliknijcie na youtube ten kabaret z nazwa stand up skecz o papiezu i zrozumiecie Te kobiete.....nie jestem gorliwym katolikiem,moherowym beretem itd...ale po przesuchaniu tego skeczu stwierdzam ze to istny prymityw i dno! Serio! Mysle ze ta kobieta dobrze zrobila bo tu nie ma nic co mozna byloby nazwac zdrowym zartem, to nawet nie jest wysmiewanie sie z Papieza to poprostu bezradnosc autora tekstu,brak pomyslu na dobry zart, brak w koncu rozumu i tyle w tej sprawie.
rabczanka04.07.2014, 22:43
śmiechu warte sa te komentarze
osioł04.07.2014, 18:28
nic jej to nie powinno odchodzic ida ci co chca obejrzec spektakl w ciasnym umysle wydaje sie ze prawo swieckie powinno karac kogos za to ze twierdzi ze boga nie ma ze nie istnieje wiec obraza uczucia innych wiec go do pudła ciekawe jak pani burmistrz godzi wykształcenie z wiara jak jedno wyklucza drugie he he
fbb104.07.2014, 10:06
Nie popieram decyzji pani z MOK-u dlatego, że wg mojej oceny LIMO jest w miarę spokojnym kabaretem, pomimo tego skeczu z papieżem. Jednak nie zmienia to faktu, że decyzję podjęła z literą prawa więc WARA od pani Dyrektor. Być może emocjonalnie zachowuje się na stanowisku, które piastuje. Pytanie co stało się, że ten kabaret znad morza nie przyjedzie do rabczańskiej Muszli? Nic nie stanie się. Będzie jakiś inny zespół, niekoniecznie kabaretowy, i tyle. A tu raban, że to, że to. Jedyne za co można ganić to przewidywalność decyzji. Kontraktowanie umowy było przy znajomości faktów, o których mowa, a jeżeli nie to trzeba było to uczynić zaraz po pierwszych występach LIMO a nie przed samymi wakacjami. No i też gdyby podjęto ściągnięcie z afiszu chóru kościelnego to informacja ta przeszłaby bez echa, ale że ściągają kabaret i jeszcze za śmianie się z papieża, oho ho. W ramach postępowej ateizacji taka informacja musi być podana w mediach. Oj, żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku jak będzie za późno. Prócz Orwella, Huxleya polecam przeczytać "Obóz świętych" Jeana Raspaila. Ku rozwadze.
rabka04.07.2014, 08:30
sumienie to sobie zachowaj w domu w pracy za nasza podatki to do roboty
do zwolnienia przy wyborach się rozliczymy
baca04.07.2014, 05:01
Decyzja prawidłowa!!!Gratulacje!!!Chcę dodać że w tej kwestii Neonówka nie jest gorsza!!Wyśmiewanie się z księży,starszych ludzi!!To bardzo zabawne!!Nie ma już prawdziwych kabaretów!!!:(Dzisiaj kabaret to udawanie człowieka chorego psychicznie,pijanego,wyśmiewanie się z księży!!No i trzeba głośno wrzeszczeć!!Jakie to śmieszne!!Ludzie!!!żałośni jesteście!!!!
niemiec03.07.2014, 22:19
do Kutafon- nie używaj słów których znaczenia nie znasz bo obrażasz i to bardzo!
krzyś03.07.2014, 21:24
usunąć tą babę
kutafon 2403.07.2014, 20:46
kabaret.....he he cala rabka to kabaret°°°°°°°!!!!!!!po co jeszcze placic szwulom....
tako.se03.07.2014, 20:30
Pani "organizator" wyświadczyła mi przysługę... Kabaret i tak obejrzę tego dnia w Szczyrku. do tego na romantyczny weekend się z moim wybierzemy... jakiś plus w tym całym zamieszaniu :p
Mhm.03.07.2014, 20:26
Witamy w ciemnogrodzie.
z Podhala...03.07.2014, 20:19
I bardzo dobrze !.

Chociaż wolałbym aby choć raz pośmiali się z afery podsłuchowej naszego Donka i jego Sikorek .
Lub w najgorszym wypadku z tych 165 mld złotych które panujący (na szczęście już nie długo ) Rząd zapierdzielił każdemu z nas z drugiego filara składek na emeryturę.
Choć z tego drugiego nie ma się co śmiać bo to z naszych składek...
asdfghj03.07.2014, 19:43
Takie rzeczy TYLKO na Podhalu!!!!
Satyra03.07.2014, 19:05
"Satyra względów się wyrzeka wielbi urząd czci króla, lecz sądzi człowieka" Ja tam uważam, że Jan Paweł II nie popierał jako papież tego w kościele co jest wyśmiewane w tych kabaretach i można by ten kabaret wystawić i tuż po/przed koncertem.
matka terego03.07.2014, 15:31
Pomijajac poziom tego kabaretu...
Jezeli takie straszne jest wydawanie publicznych pieniedzy na niekatolicke przedstawienia i koncerty to ja i wiele innych osob mamy duzo przeciwko uzywania tych samych pieniedzy na finansowanie koncertow na czesc JPII.
Pani Lelek moze sie dogadac z proboszczem i organizowac podobne wystepy na terenie parafii, z tacy na pewno starczy.
Szok!03.07.2014, 15:29
Oli ty jestes gorszy niż leming. Piszesz ze masz wybór, ale działanie pani Lelek cię wyboru pozbawiło. Nie ważne co występ kabaretu wnosi do kultury, ważne że ktoś za mnie, Polaka dysponującego pełnią praw obywatelskich podejmuje decyzje w kwestiach światopoglądowych. Niech Rabka ustawi szlaban na rogatkach z informacją że wjechać mogą tylko ochrzczeni z podpisanym katechumenatem. To co piszecie jest śmieszne. Tu nie chodzi o jakiś głupi kabaret, ale o cenzurę stosowaną przez pracownika publicznej instytucji. I to cenzurę czego? Kabaretu? To się nadaje do TVNu!
nazwisko:Stańczyk/zawód: błazen03.07.2014, 15:19
Z tym kabaretem jest jak z artykułem reklamowym o Szpitalu, który się zmienia dla Pacjentów (powyżej)- tylko tutaj na wszelki wypadek zablokowano możliwość niewygodnych żartów do słuchaczy, a pod artykułem o szpitalu wyłączono możliwość komentarzy, bo pewnie pacjenci mogliby nie ulec czarowi zdjęć:) W obu przypadkach chodzi o cenzurowanie niewygodnych wypowiedzi
kiks03.07.2014, 15:12
Won z taką dyrektor ośrodka kultury,won!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dlaczego pancia ma za mnie decydować co mam oglądać,może mam iść i słuchać "czarnych kruków",co jest be a co można dotykać???Rabczański kabaret UM!!!
........03.07.2014, 15:02
Nikt wam nie każe oglądać spektaklu więc w czym problem?
Ten kto chcę ma prawo to zobaczyć jak sobie kupi bilet.
B.03.07.2014, 15:00
Co za koszmar! Kto taką Panią zatrudnił na takim stanowisku! Babo wbij sobie do głowy,że nie każdy żart jest wielką obrazą i nie każdego obrażają. Jak można narzucać wszystkim swoje zdanie .Takich ludzi właśnie mamy wszędzie.Kompletny brak tolerancji - może Pani Dyrektor powinna sprawdzić czy wszyscy pracownicy są wierzący i co niedzielę chodzą do kościoła - tych co nie spełniają ww warunków zwolnić i wydalić z Rabki :)
jol03.07.2014, 14:40
Bardzo dobrze,won z takim kabaretem.Dlaczego ktoś ma obrażać moje uczucia religijne i to za nasze pieniądze,również moje.Taki kabaret niech się wykazuje przed Palikotem.
oli03.07.2014, 14:33
Wreszcie ktoś się sprzeciwił temu badziewiu.Czy takie wyśmiewanie wnosi jakieś wartości do kultury ludzkiej? Dlaczego mamy wszystko brać to co nam inni zasugerują i dla nich jest takie cool,dlatego popieram taką decyzję pani Lelek.Mamy prawo wyboru i nie godzimy się aby coś nam narzucano,nie jesteśmy bezwolnymi lemingami.
bywalec imp703.07.2014, 12:51
Co za odwaga.!Ile duszyczek uratowanych przed wiecznym potępieniem.!Proponuję aby p.Lelek podchodziła do wszystkich swoich projektów i sprowadzanych do Rabki zespołów w taki sam sposób,bo oględnie mówiąc-przeważnie jest to 3 lub 4 garnitur kiedyś "trochę"znanych osób,ale to tylko świadczy o kulturalnym guście tej pani.
Mieszkaniec (jeszcze) świeckiej Polski03.07.2014, 12:47
Przepraszam, ale czy ta pani dyrektor nie przesadza robiąc z nas idiotów, a z siebie cenzora? Czy ja nie mam rozumu, żeby samodzielnie stwierdzić, czy chcę oglądać ten kabaret, czy nie? Zresztą, czy ona zarządza swoim amfiteatrem, czy mieniem publicznym? Co mnie obchodzą jej przekonania i to że organizuje koncerty na cześć JPII?

Nie rozumiem, czy według tej pani księża (przy najmniej ci światlejsi, którzy nie uważają się za wszechwiedzących pomazańców bożych) nie mają dystansu do siebie i swojej funkcji? Wolno wyśmiewać rząd, premiera, prezydenta, najważniejsze osoby w Polsce, ale księdza nie? Pamiętam film z JPII wypuszczającym gołębie z okna, jeden gołąb wleciał do pomieszczenia, zamiast nad plac Św. Piotra, drugi nie chciał odfrunąć z parapetu na którym wylądował i Papież śmiejąc się ze swojej starczej ułomności machnął ręką, jakby mówiąc "ale ze mnie niezdara" - z pewnością nie wściekał się, że ktoś mógł go wyśmiać, ale sam śmiał się z siebie - bo miał dystans do siebie i swojej funkcji.

Pani dyrektor wpisała się w najgorszą tendencję budowania ze świeckiej Polski, państwa wyznaniowego, w imieniu duchowieństwa, ba zapewne samego Boga, wprowadzając cenzurę. Jestem oburzony i uważam, że w wolnym, świeckim państwie, jest to działanie niedopuszczalne. Jej zwierzchnicy powinni ją natychmiast usunąć ze stanowiska. Niech pracuje w Kurii.
brawo popieram !!03.07.2014, 11:42
popieram deczyje !!!!!!!!

uwazam ze kabaret powinien rozsmieszac a nie obrazac !!!!

LIMO to taki paliot kabareciarsi prostaci ktory uderza w kosciol ale jakos sodomitow i arabow nie rusza ?
toz taka odwaga !
Don Pedro03.07.2014, 11:32
Widziałem kilka skeczy tego kabaretu i moim zdaniem d... nie urywa. Co do stand up'u cóż... poziom dosyć niski i prymitywny. Jest wielu kabareciarzy, którzy potrafią rozbawić widzów nie trzymając się prostackich metod. Co do śmiechu z księży, czy papieża trzeba mieć trochę taktu... Nie mówię, że to grupa społeczna, która jest nie tyklana.
klips03.07.2014, 11:17
...a tak niedawno świętowaliśmy 25 lat "wolności" - no i ją mamy ;/
nazwisko:Stańczyk/zawód: błazen03.07.2014, 11:04
Kiedy pan Bóg chce kogoś ukarać odbiera mu rozum. Kiedy chce go ukazać bardziej pozbawia go rozumu i poczucia humoru. Żenujące
niecytaty03.07.2014, 10:58
Ten ruch pani dyrektor jest kompletnie bez sensu. Jakiś kabarecik poopowiadałby sobie dowcipy. Przyszłaby na to publiczność, która lubi taki rechot. Czy świętość (dla katolików) lub pozycja (dla niewierzących) Jana Pawła II by od tego zmalała? A czy śmieszność niektórych księży i hierarchów kościoła zmaleje, jak kabaret Limo nie wystąpi w Rabce? Nie, JP II pozostanie święty dla wierzących i wielki dla tych niewierzących, którzy doceniają jego miejsce w światowej polityce. A wielu księży nie może być bardziej śmiesznymi, bo robią się od tego straszni i kabaret Limo nie ma z tym nic wspólnego. Ale przez taką postawę pani dyrektor teraz będzie asumpt (całkiem słuszny) do tego, żeby oskarżać katolików o cenzurę. Za Wolterem,nieco trawestując muszę napisać: "Uważam żarty kabaretu Limo za żenująco słabe, ale zrobię wszystko, żeby mogli je sobie opowiadać tym, którzy chcą ich słuchać". A poza tym sądzę, że takie działanie jak z tym kabaretem to wpuszczanie wielu katolików "w kanał", żeby pokazali się jako krzykacze, którzy nie zgadzają się na istnienie jakiegokolwiek innego poglądu na świat.
Dana03.07.2014, 10:36
Wracamy do sredniowiecza??? jak tej pani i jej podobnym nie podoba sie repertuar to poprostu nie kupja biletu i siedza w domu. Precz z cenzura!!!!!!!!!
Partyzant03.07.2014, 10:34
Popieram,precz z komuną!!!W Moskwie se niech występują dla czerwonych pająków!!!
matka terego03.07.2014, 10:33
Kabaret Limo jest po prostu kiepski. Nabijanie sie z religii i papieza jest jak najbardziej na miejscu jezeli chodzi o standup, ale trzeba to umiec robic a zarty o pierdzeniu na balkonie maja taki poziom jak Majka Jezowska w muzyce rozrywkowej.
rabczanka03.07.2014, 10:32
Poziom ich żartów jest żenujący. Dobrze, że nie będzie ich w Rabce!
derr03.07.2014, 10:32
"Znany kabaret"? Trudno się spierać o definicję słowa "znany", ale w tym przypadku - moim zdaniem - użyte zostało na wyrost.
nie mam pytań03.07.2014, 10:26
ale wstyd!!! co za kołuństwo
mieszkaniec03.07.2014, 10:05
Miał być kabaret Limo, a mamy kabaret dno w wykonaniu pani Lelek jak zwykle...
qwerty03.07.2014, 10:04
Nie Rabka, to zarobi ktoś inny :)
Iga03.07.2014, 10:03
a Amfiteatr to prywatny folwark tej Pani?????????? skandal!!!
....03.07.2014, 09:40
I to jest właśnie polska logika.
Księży się boicie czy co?
ferko03.07.2014, 09:37
I b. dobrze. Trzeba mieć swoje zdanie i krytycznie oraz odpowiedzialnie podchodzić do swoich działań.
Igorrrr03.07.2014, 09:33
Trudno się z nich (księży i papieża) nie śmiać jak dają ku temu powody.
Dana03.07.2014, 09:27
Ciekawe jaki humor jest według pani dyrektor poprawny...
Efcia03.07.2014, 09:23
tak w delikatnym nawiązaniu - Deweloper również może odmówić wykonania poprawek powołując się na klauzulę sumienia... A my wszyscy nie oglądamy - bo pewnej Pani sumienie nie puszcza... No kurna... :/ Praca jaką Pani wykonuje nie jest obowiązkowa - można zrezygnować...Natomiast my musimy płacić między innymi na Panią...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl