16.07.2014, 07:20 | czytano: 1895

Komitet Konkursowy Kraków 2022 postawiono w stan likwidacji. Gminy formalnie wycofują się ze stowarzyszenia

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022 podjęło jednomyślnie uchwałę o jego rozwiązaniu i postawieniu w stan likwidacji. Samorządy wchodzące w skład stowarzyszenia - m. in. Zakopane, Kościelisko i Bukowina Tatrzańska podjęły stosowne uchwały o wycofaniu się ze SKK.
Walne Zgromadzenie powołało likwidatora, którego zadaniem będzie doprowadzenie do wykreślenia stowarzyszenia z Krajowego Rejestru Sądowego oraz zbycie mienia. Majątek stowarzyszenia to ok. 1,2 mln zł oraz mienie ruchome
Stowarzyszenie Komitet Konkursowy Kraków 2022 zostało powołane w październiku 2013 r. Należeli do niego przedstawiciele województwa małopolskiego oraz gmin Kraków, Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Oświęcim, który wycofał się wiosną br.. Pozostałe samorządy podjęły uchwały w tej sprawie ostatnich tygodniach.

Starania o Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 przerwano, bo w referendum przeprowadzonym 25 maja br. przeciwko planom zorganizowania tej imprezy w Krakowie opowiedziało się prawie 70 procent głosujących.

Według wyliczeń starania o ZIO kosztowały w ciągu dwóch lat blisko 11 mln zł. Dodatkowo wkład rzeczowy samorządów wyceniono na pół miliona zł.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
baciok@16.07.2014, 13:51
A czy wybitna poslanka PEŁO Pani Jagna Marczulajtis odpowie za to. A szczytem hipokryzji z jej strony było stwiedzenie że zakopianka jest super przejezdna Jak mawia minister Sienkiewicz: Ch..., d..., i kamieni kupa.
drogowiec16.07.2014, 08:57
Mostek w Białym Dunajcu nadal nieprzejezdny pokoi co obiecanki i awantury a realnie to czekanie i bezsilna wściekłość z powodu zmarnowanego czasu . A ci sami ludzie roją o olimpiadzie inwestycjach wielkich pieniądzach ( dla siebie oczywiście) . Dobrze że Pani JM pośpieszyła się z tą pazernością ludzie przejrzeli nieco jeszcze niech przejrzą na nic-nierobienie w tej sprawie ( obiecanki to nie robota) . Stanie w korku przed mostem nastraja też do refleksji. Wybory niedługo . Wielka wycinka .
wycofany16.07.2014, 08:11
Ależ to wcale nie tak. Nawet najzgrabniejszy komunikat i najpiękniejsze fikołki do tyłu nie mogą zmienić faktu, że za każdą organizacją są konkretne osoby i stosowne decyzje, które one podejmują. Dlatego przy całej sympatii do idei olimpijskiej raczej mówimy o defraudacji pieniędzy publicznych i niegospodarności na kwotę 11 mln. Odpowiedzialność za nie spada bezpośrednio na szemraną gwiazdkę Marczułajtis wspieraną przez Majchrowskiego i Sowę. I nie dajmy się zwariować, że to obywatele Krakowa są tutaj winni. Może nawet kosmici albo ukryci spiskowcy z krainy deszczowców. Wręcz przeciwnie demokracja powinna być im wdzięczna bo uchroniła nas przed arogancją i niekompetencją władzy, która założyła, że zrobi nam wszystkim dobrze, ale ... świetnie i drogo się bawiąc za pieniądze publiczne. Żałosne, doprawdy żałosne. Teraz w konsekwencji fatalnej realizacji zadań Komitetu oraz w pominięciu społeczeństwa, należy wystąpić do wspomnianych osób o zwrot poniesionych wydatków z własnej kieszeni. Byłaby to najlepsza nauczka i przestroga dla innych niefrasobliwych polityków oderwanych od rzeczywistości. Komunizm zakończył się 25 lat temu. Podobno.
mar16.07.2014, 08:00
Komitet rozwiązać, a panom którzy maczali w tym palce, w jesiennych wyborach podziękować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl