20.07.2014, 15:45 | czytano: 2551

Spotkanie Gmin Partnerskich w Jabłonce (zdjęcia)

W miniparku obok Urzędu Gminy w Jabłonce spotkali się przedstawiciele Partnerskich Gmin. Burmistrz Reichelsheim Stefan Lopinsky posadził Dąb Jedności razem z byłym burmistrzem, którym jest Gerd Lode. Następnie uroczystości przeniosły się do budynku Orawskiego Centrum Kultury.
Spotkanie poświęcone było wieloletniej współpracy Gminy Jabłonka z zaprzyjaźnionymi miastami: Trstená na Słowacji, Wolbórz w centralnej Polsce, Reichelsheim w Niemczech, Nagymániok na Węgrzech i Hořice w Czechach.
W swoim przemówieniu do zgromadzonych burmistrzów i gości, wójt Jabłonki Antoni Karlak mówił o silnej więzi pomiędzy miastami partnerskimi, a także wspominał o wszystkich obszarach współpracy i o korzyściach jakie ona przynosi obu stronom.

Zgromadzenie urozmaiciły swoją obecnością grupy motocyklowe, uczestniczące w I Krajoznawczym Rajdzie Motocyklowym - Tatry, a także dzieci z Ukrainy przebywające na ufundowanym im wakacjach w Gminie Jabłonka. Z wdzięczności za wielkie serce dla ukraińskich dzieci Wójt Antoni Karlak otrzymał medal "niebieskiej setki".

Kolejnym punktem były występy uczniów Państwowej Samorządowej Orawskiej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem jej dyrektora Marka Ciesielskiego. Nie zabrakło także tańca i muzyki orawskiej w widowisku pt. Orawa łączy. Impreza zakończyła się przemówieniami burmistrzów miast partnerskich i wspólną kolacją.

To nie koniec wydarzeń w Gminie Jabłonka. Dziś odbędzie się uroczyste wręczenie Honorowej Flagi Rady Europy dla Jabłonki oraz festyn w ramach Orawskiego Lata.

Tekst i zdj. Ewelina Rusnak
Zobacz pełną wersję podhale24.pl