08.08.2014, 14:08 | czytano: 4060

Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej i na Podtatrzu

Fot. Michał Adamowski
Rywalizacja na trasie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne wraca na Podhale. Dziś kolarską stolicą Polski jest Bukowina Tatrzańska, gdzie znajduje się start i meta VI etapu wyścigu. Kolarze przejadą też przez Zakopane oraz gminy Poronin i Biały Dunajec.
Wykaz miejscowości przez które przejadą dziś kolarze: TUTAJ
Etap VI rozpoczyna start honorowym o godz. 13.35 spod Bukovina Terma Hotel Spa. Dalej trasa biec będzie do Zakopanego, gdzie kolarze przejadą ulicami Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Droga na Bystre (kolarze przejadą tę pętlę trzykrotnie), powrót na pętle „Bukowiańskie” (x 4) z metą o godz. 18.45 w Bukowinie na Rondzie Klin.

W Bukowinie z trudnościami w przejeździe przez wieś liczyć się należy przez cały dzień. W Zakopanem d godz. 7.00 ustawiane będą zabezpieczenia na trasie przejazdu (ulice: Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza) w związku z czym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. O godz. 12.50 ulice te zostaną zamknięte i NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY BĘDĄ NIEPRZEJEZDNE (od godz. 13: 35 do godz. 15:00).Po przejeździe kolarzy drogi na terenie miasta zostaną natychmiast udrożnione.

oprac. r/ w galerii zdjęcia Michała Adamowskiego z wczorajszego etapu Zakopane - Szczyrbskie Pleso.
Może Cię zainteresować
komentarze
R09.08.2014, 09:18
Do diabła, ale jesteście maruderzy. Korki są nie tylko podczas takiej jednej imprezy, ale ZAWSZE. Ja ubolewam, że przez Nowy Targ nie jechali.
WOZNY09.08.2014, 08:13
SUPER DROGI ZAMKNIETE NIE MA MOZLIWOSCI KOMUNIKACYJNYCH STRATY W FIRMIE ALE CZY KTOS NAS ZAPYTAŁ CZY SIE ZGADZAMY NA TAKI INTERES KTO MI ZWROCI STRACONE PIENIADZE ----------------CHYBA NIKT AMOZE BY TAK LANG ZAPLACIŁ ZA PONIESIONE STRATY
mysliwy08.08.2014, 20:33
Lang wiedzial gdzie trase planowac , Tmr nie kupil kasprowego wiec chce sie wPolsce promowac , zaplacili sporo za to ze trasa obejmowala Strebske Pleso, nie szkodzi zedrogi fatalne ,
Sztaba08.08.2014, 15:30
Dziękujemy za całodniowe zamknięcie zakopianki, w środku sezonu turystycznego, na jedynym niemożliwym odcinku do objechania: moście w Poroninie. Większą inteligencją w kierowaniu ruchem tego sezonu wykazali się tylko budowlańcy: jedna ekipa rozwaliła most na Kowańcu i zrobiła objazd przez Klikuszówkę, druga rozwaliła Klikuszówkę robiąc objazd przez most na Zadziale.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl