11.08.2014, 15:48 | czytano: 2718

W Nowym Targu ponownie zagości Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik"

zdj. kpt. pil. Adam Ginalski
Niecały tydzień pozostał do największego święta lotniczego w Nowym Targu jakim jest VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Znamy już wszystkie atrakcje tegorocznej edycji pokazów i miło jest nam zakomunikować, że w podobnie jak w zeszłym roku, na naszym niebie będziemy gościć Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik".
Zespół latający na samolotach PZL-130 ORLIK zaprezentuje pokaz akrobacji w zespole siedmiu samolotów. "Orlik" to renomowana grupa, która od 1998r. reprezentuje Polskie Siły Powietrzne na wielu zagranicznych pokazach lotniczych oraz pokazach w Polsce. Piloci zespołu rekrutują się z instruktorów pilotażu, którzy na co dzień uczą sztuki latania studentów WSOSP w Dęblinie. Gniazdem Orlików jest lotnisko Sadków w Radomiu, gdzie znajduje się 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Samoloty na których lata grupa to polskiej konstrukcji, metalowe dolnopłaty PZL-130 TC-II ORLIK, które napędzane są silnikiem turbośmigłowym. Samoloty wyposażone są w tzw. smugacze, które znacząco podnoszą atrakcyjność pokazu.
Ponadto Gwiazdą 6. edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie grupa akrobacyjna z Jordanii – ROYAL JORDANIAN FALCONS, która zaprezentuje się w formacji trzech samolotów Extra 300L. Na niebie pojawi się również znana wszystkim Grupa Akrobacyjna Żelazny, latająca na samolotach ZLIN 50LS oraz nowa polska Grupa Akrobacyjna – FIREBIRDS.

W czasie trwania imprezy przewidziano również pokaz akrobacji indywidualnej na samolocie Pitts S2C w wykonaniu Słowaka – Dusana Samko. Będą również pokazy samolotów takich jak Boeing Stearman, RWD5, Viper SD-4 i inne, a na sobotni wieczór zaplanowano trzy koncerty.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko 16-17 sierpnia. Szczegółowy plan imprezy w naszym dziale "co, gdzie, kiedy" oraz na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl. Imprezie patronuje Podhale24.

opr.s/
komentarze
Yasioo13.08.2014, 20:17
@ adela

Domyślam się iż było tak: wybudowałaś sobie piękny dom/wynajęłaś mieszkanie w cichym, spokojnym miejscu, poszłaś spać, rano obudziłaś się - i ujrzałaś, że przez noc lotnisko Ci obok domu/mieszkania wyrosło. Dobrze myślę?

Wyprowadzaj się jeśli chcesz, nikt nie broni. Lotnisko jest gdzie było od ponad 70 lat, nikt Ci nie kazał zamieszkać w jednym z osiedli przy nim wybudowanych o wiele później.
adela12.08.2014, 17:46
Mam dość nowotarskiego lotniska i niustannego wycia samolotów nad moim domem. Ryk maszyn jest tak męczący że poważnie rozważam przeprowadzkę.
Ursus12.08.2014, 06:22
A co Billgun jakistam, boisz się prawdy? Gdzie twój rudy wodz się schował? Co z taśmami? Gdzie podziala się różnica mld. środków z ofe? Media podaja tylko ukrainę iinne bzdety,a lemingi się cieszą he he he

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
pol12.08.2014, 01:56
@lolo. Głupoty pleciesz. Orliki są przepełnione od rana do wieczora, a od Premiera Tuska to się odczep. Będzie rządził jeszcze i następne następne cztery,a karełki taś,taś
Bilguun Ariunbaatar11.08.2014, 23:16
@ lolo

Równo masz pod sufitem??
lolo11.08.2014, 19:56
Tak tylko pytam, czy w jednym samolocie grupy orlik pilotem będzie Tusk? Po prawie ośmiu latach rządzenia tylko to mu wyszło. Orliki na które poszło tyle kasy teraz niszczeją w połowie nie wykorzystywane. Ale co tam, jesteśmy europejczykami pełną gębą.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl