06.09.2014, 10:09 | czytano: 5942

16-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Do wypadku doszło w Skawie. Według ustaleń nowotarskiej policji, nastolatka wtargnęła na pasy. Nie upewniła się, czy nie jedzie samochód.
- Poszkodowaną potrącił samochód Opel Astra kierowany również przez mieszkańca Skawy. Na szczęście nie doszło do tragedii. 16-latka została zabrana do szpitala, a lekarze stwierdzili u niej złamanie palca u nogi -informuje podkom. Roman Wolski z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Człowiek07.09.2014, 11:00
Po co te pasy!!!
Niechronieni piesi - to dramat naszych czasów.
Świętą krową powinny być pasy i ich okolica.
Skąd już info o wtargnięciu pieszej????
sasa07.09.2014, 09:48
Do henri
i własnie przez tak tępo myslących ludzi jak ty na drogach jest tak a nie inaczej. A co do rosji to jest calkiem odwrotnie niz piszesz
Henri06.09.2014, 19:34
WTARGNĘŁA NA PASY?
i to jej wina ?,tylko w Polsce i Rosji przechodni są sprawcami wypadków na pasach!!!Po co w ogóle są te pasy jak i tak nie można bezpiecznie przejść przez nie. W europie nie ma czegoś takiego jak wtargnięcie na pasy,zbliżający sie człowiek do pasów ma zawsze pierwszeństwo ,a wschodnia europa jeszcze jak Putin!!!
sdsdss06.09.2014, 15:27
Tylko złamanie palca? Nad tą młodą nieźle ktoś czuwać musi... Miała dużo szczęścia, niech wyciągnie wnioski że pieszy to nie święta krowa. Bardzo dużo odnotowuję tego typu przypadków, ludzie zagonieni, zamyśleni nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa na drodze. Rzadko kiedy odróżniają pierwszeństwo na pasach od wtargnięcia na pasy. Nawet kierowca powinien być wyczulony że nie każdy mu ustąpi na drodze z pierwszeństwem, a co dopiero piesi. Często jeżdżę po mieście, a jeszcze częściej chodzę, staram się zawsze szukać kontaktu wzrokowego z kierowcą: czy mnie widzi, czy się zatrzyma... TO DA SIĘ WYCZUĆ, trzeba tylko zacząć się rozglądać!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl