17.10.2014, 17:52 | czytano: 5364

Marek Fryźlewicz: "Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia"

NOWY TARG. - Nie była to dla mnie łatwa decyzja. Mogę powiedzieć, że jako burmistrz jestem spełniony. To, co zakładałem zostało zrealizowane - mówił Marek Fryźlewicz, który został dziś przedstawiony jako oficjalny kandydat Podhalańskiej Wspólnoty Samorządowej na stanowisko burmistrza.
- Miasto w tym okresie się bardzo zmieniło, ale o tym lepiej wiedzą mieszkańcy i odwiedzający nas goście. Zdecydowała zachęta moich przyjaciół i opinia żony. Pomogła mi zwłaszcza ulotka z poprzedniej kadencji. Wszystkie ulotki od 96 roku trzymam, bo to najlepszy mobilizator. Sprawdzam, czy to co na nich było nie jest "kiełbasą wyborczą". I mogę powiedzieć, że ponad 90 procent obietnic zostało spełnionych. To też były motywy, dlaczego jestem na "tak": bo jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia. Rzeczy, które trzeba zrobić - dodał urzędujący burmistrz.
Hasło Marka Fryźlewicza brzmi "Wspólnie możemy więcej".

- Potrzebne są kontakty, doświadczenie, wieloletnia współpraca - to mam do zaoferowania. Wydaje mi się, że jeszcze w rutynę nie popadłem. Chodzę twardo po ziemi. Spotykam się z ludźmi i wiem co ludzie myślą. PWS to nie jest grupa, która budzi się co 4 lata, my działamy, realizujemy inicjatywy. Mamy kilkudziesięciu aktywnych członków, czyli więcej niż niejedna partia. Zresztą partyjny szyld jest jak kaganiec. Dlatego wybieram stowarzyszenie, które reprezentuję od lat - mówił. I dodał: - Jeden z największych sukcesów? Że udało się mieć większość potrzebną do realizacji inwestycji. Samorząd działa na zasadach demokracji i trzeba mieć ten jeden głos więcej. A mój program działania to przyjęta przez całą Radę Miasta Strategia Rozwoju Nowego Targu do 2022 roku.

Marek Fryźlewicz wymienił i pokrótce omówił punkty swojego programu. To przedsiębiorczość ("nowy model partnerstwa publiczno-prywatnego, ulgi dla przedsiębiorców, Strefy Aktywności Gospodarczej, a na terenie dawnego NZPS - Park Technologiczny, /.../ przyszedł czas by w Nowym Targu wdrożyć projekty unijne"); zatrudnienie ("nowe miejsca pracy, SAG, nowe technologie"); integracja społeczna ("wcale tak źle u nas nie jest, przykładem jest budżet obywatelski i zgłoszonych 88 projektów. Ktoś może to krytykować, ale idziemy do przodu i robimy swoje. Bez budżetu obywatelskiego trudno będzie rządzić miastem. Potrzebny jest także rozwój usług opiekuńczych na bazie dawnego Prewentorium"); planowanie partycypacyjne ("to wymóg nowoczesnej samorządności. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy działać dla mieszkańców, czy razem z mieszkańcami. Jestem zwolennikiem tej drugiej opcji"); gospodarka niskoemisyjna ("energooszczędne technologie, wsparcie mieszkańców przy likwidacji niskiej emisji, wymianie pieców. Nie jestem za zakazem palenia węglem bo to nierealne rozwiązanie na naszym terenie").

Zadałam pytanie: "pomijając doświadczenie, czym się Pan różni od innych kandydatów?" Burmistrz nie odpowiedział. Powiedział za to tak: - Nie będę oceniał innych, bo nie wszyscy się jeszcze zgłosili. Nie chcę się odnosić do innych kandydatów, ale jeden z nich zarzucił mi brak zarządzania. Może za mało się promuję, ale to ja ukończyłem zarządzanie u profesora Hausnera z wynikiem bardzo dobrym. Będzie sprawozdanie z całej kadencji. Wszyscy dostaną je razem z kartą do głosowania. Nie będę mówił o innych, niech się inni sami promują. Tak mnie nauczono w domu. Ale jak ktoś uważa, że jest stagnacja i firmował tę stagnację to jego problem. Nie mój i nie nasz.

Była to odpowiedź nie na moje pytanie, ale na słowa Pawła Liszki sprzed kilku dni, który powiedział
Marek Fryźlewicz jest urzędnikiem. On administruje miastem. Ja chcę miastem zarządzać.
.

Ponieważ było to jednak spotkanie poświęcone konkretnemu kandydatowi, który miał się zaprezentować, a więc powiedzieć o sobie coś dobrego - zadałam to samo pytanie szefowi kampanii wyborczej. - Jego cechy to doświadczenie, skuteczność i siła - powiedział Marcin Ozorowski.
Intencję, jaką było wydobycie informacji o walorach kandydata zrozumiał za to profesor Stanisław Hodorowicz. - Powiem pani co cechuje Marka Fryźlewicza. Korzenie, tradycja, rozumienie tej tradycji, znajomość realiów Nowego Targu, postawa człowieka z charakterem, z wiarą, odpowiedzialnością, postawą etyczną, prawdziwie ludzką. Cechuje go wizja, bo to co się dokonało i dokonuje - to efekt wizji. Zrozumienie wspólnoty i tego, na jakich wartościach jest ona oparta. On od lat wykazuje wolę działania. Wyróżnia go upór. Dla jednych jest to cecha pozytywna, dla innych nie. To upór i konsekwencja. Doświadczenie, wielkie dokonania. Ostatnia kadencja to pokazuje. To oczywiście nie tylko Marka dokonania, ale ktoś musiał prowadzić tę Radę. Dalej: ukształtowana pozycja wśród polityków i samorządowców - te rzeczy zdobywa się latami. To nie jest tak, że zostaje się burmistrzem i ma się wejście do gabinetów. On potrafi rozmawiać z każdym - z malućkim i na salonach, z ludźmi z różnych kręgów politycznych, kulturowych. To są cechy, które można mu przypisać - powiedział.

Senator dodał: - Na ten czas, który jest przed nami - niewykorzystanie tego potencjału byłoby marnotrawstwem. Nie znaczy, że inni kandydaci tych cech nie mają, ale nie wszystko było im dane. Uważam, że nie należy eksperymentować. Jako naukowiec jestem za eksperymentami, ale wtedy gdy taka potrzeba zachodzi. Do każdej funkcji trzeba jednak dojrzeć i kindersztuba jest potrzebna. Nie można kogoś wyjąć z saka i powiedzieć: będziesz wójtem, burmistrzem, radnym. Trzeba dorosnąć do tego, z niejednego pieca jeść chleb. Nowotarżanie nie powinni eksperymentować, ten czas będzie wymagał woli działania i ogromnej zborności działania. Zakończę śpiewką:
"Syćka wroz Kochani
głosować bedziemy.
Na naszego herśta
Marka obierymy!"
- podsumował senator Hodorowicz, który wraz z 12 innymi osobami tworzy komitet honorowy kandydata na burmistrza. Pozostałe osoby to: Jakub Błażusiak, ks. Paweł Łukaszka, Andrzej Kozak, Barbara Zbińska, Stanisław Mroszczak, Grzegorz Wrona, Walenty Zientara, Tadeusz Jurek, Anna Dziubas, Ludmiła Figiel, Ali al.-Ani oraz Stanisława Trebunia-Staszel.

Marcin Ozorowski zamykając spotkanie powiedział: - Przyjęta przez radnych Strategia Rozwoju Miasta zobowiązuje burmistrza do jej realizacji. Czy będzie to Marek Fryźlewicz, czy ktoś inny.

Sabina Palka
komentarze
gość13.05.2020, 18:21
@Przełom Dunajca. To dzięki Kombinatowi rozwinął się NT i naplywowej ludności. Pewno byście jeszcze chodzili po drewnianych mostach
28 latka26.10.2014, 16:19
powielam czyjś komentarz napisany poniżej:
""Panie Marku, życzę powodzenia.Niech
Pan walczy zaciekle, żeby nie oddać miasta w nieodpowiednie
ręce, bo przetrwonią wszystko, co Pan zbudował""
i dodam:

NIE CHCĘ nowych do walki o władzę,

Marek F. już się ustawił to dba od dłuższego czasu o Nowy Targ i niech tak zostanie !!!!!!!!!!!!!
Panie Marku F. - trzymam kciuki, to nie prawda, że młodzi zadbają o interesy miasta, na tym trzeba się znać a nie paplać gębami na polityków i udawać przemądrzałych g***rzy.
Przelom Dunajca20.10.2014, 13:29
Ton wypowiedzi, komentarzy świadczy o braku wyobraźni , internauci piszą teksty ..... to są słoiki nowotarskie ...wieś i na wieś wróć
Marian K***20.10.2014, 09:44
Panie Burmistrzu. Zagłosuję na Pana, a jeśli Pan wygra to chciałbym być Pana doradcą jak Piotrek. Też mam aparat i też Pana uwielbiam i nawet mogłabym pisać felietony na stronach Miasta

Proszę zmienić podpis. Moderator.
Daga19.10.2014, 18:53
Marek Fryźlewicz nie ma już szans- tak słychać na ulicach!Trzeba to wreszcie zrobić i wysłać go na emeryturę.
Tak18.10.2014, 21:22
Jesteśmy plecami w kierunku Gorc tylko i wyłącznie dzięki panu Burmistrzowi.Dość tej stagnacji..Głosuje na Pawła Liszke.
czy dobrze poznaję Panią Bakalarz?18.10.2014, 19:39
To pani Bakalarz jest tam z tyłu?
Karamba18.10.2014, 17:54
uprzejmie donoszę wykryłem aferę sPISkowców
przyjaciel z PWSu teraz PISka
to szpieg w krainie dreszczowców
to nie ściemka to Sienka
dante18.10.2014, 16:22
Marek Fryźlewicz powinien mieć HONOR i odejść! Koniec tego "rządzenia". Miasto jest tak słabe jak słychać wśród mieszkańców na ulicach. Każdy kto chodzi słyszy co sie dzieje. Musimy zmienić władze.
Rewolucja nadchodzi - Zmieniamy władze Nowego Targ18.10.2014, 16:19
Koniec z tą ekipą i z tym burmistrzem!Koniec stagnacji! Koniec dla przyklaskiwaniu burmistrzowi przez jego radnych z Liszką na czele!
Wojciech18.10.2014, 16:17
konkrety burmistrzu! czyli proszę podać rok w którym została obiecana dana inwestycja, np. basen i remont danej drogi a w którym zrobiono. Bo różnica jest na poziomie kilku lat dłużej niż jedna kadencja. Takie działanie to mydlenie oczy. Na szczęscie mieszkańcy na mieście wprost mówią, że mają Pana dosyć i tyle "rządzenia" to już trzeba zakończyć.
pytajnik18.10.2014, 16:13
jakie konkretnie projekty planuje zrobić w PPP?
z czego sfinansuje powstanie parku technologicznego?
jak przy budżecie z zadłużeniem będzie brana kasa na wkład własny?
przy kryzysie jak planuje pozyskiwać firmy do nowych miejsc pracy w SAG- skoro obecnie ciężko spełnić wskaźniki z projektu?
czy burmistrz wie na co teraz będą środki z UE- skoro twierdzi, że teraz będzie czas na wdrożenie środków z UE, skoro nowa perspektywa 2014-2020 wprost wskazuje, że pozyskanie środków dla samorządów będzie trudniejsze na projekty niż poprzednia- zwłaszcza pod kątem finansowym?
Dariusz18.10.2014, 16:07
Miren burmistrz obieał basen że zrobi 5 -6 lat temu, że bedzie zrobiony..zrobił w tym roku. z kadencji na kadencje są obietnice..a realizacje czeka...ciekawe co obieca teraz..lodowisko z czego planuje zrobic..park techniologiczny...a skąd weźmie kasę z budzetu (zadłużonego) na wkład własny na projektu UE...z jakimi samorządami zrobi projekty unijne bo teraz w wielu z nich wymagane jest parnerstwo ...ciekawe bo dużo wielkich rzeczy mówi a potem wychodzi...
Miren18.10.2014, 13:01
Każdy burmistrz powinien rozliczyć się z tego co zrobił. Tylko w Nowym Targu ludziom to przeszkadza.
No ale cóż...
Komentarze piszą Radni i kontrkandydaci...
Fryźlewicz to człowiek, który to co mówi to robi. Dużo się w mieście zmieniło na korzyść.
A gdzie są osiągnięcia pozostałych kandydatów?
Sąsiad18.10.2014, 12:47
A co? my chcemy kościół na Konfederacji, nie będziemy musieli leźć do centrum. Dobrze, tylko nie za nasze dutki. Ale Fryźlewicz załatwi kasę może.
no nieee18.10.2014, 12:30
Niechętnie to piszę, ale podhale24 dobrze opisało to spotkanie. Pominięto te bzdety w wykonaniu mediów.
Fakt, że padło tylko jedno normalne pytanie od dziennikarzy. Pozostałe to jakieś nieporozumienie - na co się ludzie skarżą?, co ludzie panu mówią...". Blondyneczko - o takie rzeczy trzeba pytać ludzi nie burmistrza. Jeśli całą swoją wiedzę słodka pani Ania czerpie z wypowiedzi jednej strony czyli MF to wiem dlaczego pisze takie właśnie relacje. Ale jak się szlify brało w "Dunajcu" to czego się spodziewać...
Urzedas18.10.2014, 12:30
Co was tak dziwi,że zabiegamy o starego, dobrze znanego pracodawcę, a zwłaszcza łaskawszego. Przecież nam chodzi tak jak i wam o pracę, o godne życie naszych rodzin. Już chcielibyście zająć nasze miejsca, a gdzie my do emerytury będziemy pracować? Cała nadzieja, że dzieci radnych też tu pracują. Głosujcie na najlepszego pracodawcę w mieście. Praca dla swoich, a jak inaczej!
baciok@18.10.2014, 12:01
Cały czas powtarzam że Nowy Targ to przystanek między Krakowem a Bialką Tatrzańską. Tu trzeba mieć nowe świeże spojrzenie. na razie to jest takie klajstrownie dziur, Co z tego że coś odpicujemy gorzej lub lepiej. Przyszły Panie Burmistrzu to miasto trzeba rozruszać pod względem tworzenia nowych miejsc pracy i mądrego przyciągania inwestorów. Na razie nie ma szerszego spojrzenia, lokalne biznesiki walczą między sobą, coś przy okazji przyblokują. Tu potrzeba twardego czlowieka. A mozliwości Nowy Targ ma . Tylko trzeba podejmować niekiedy niepopularne decyzje. Jak bym był młodym człowiekiem to uciekałbym stąd w podskokach, a nie czekał aż lokalny byzmesmen mnie oszuka , czy dostnę nedzną pracę w jakimś supermarkecie, czy mam układy żeby dostać pracę w jakimś urzędzie.Tu by się przydał Burmistrz nie powiązany lokalnie z nikim . A tak po kandydaturach widzę że nic się nie zmieni.
mysz18.10.2014, 11:41
Ta banda doradców z naczelnym obibokiem szykują się na kolejny wypas przy korycie. brak mi słów.
alficio18.10.2014, 11:18
Marku kocham Cię, bez Ciebie Nowy Targ zejdzie na psy albo albo na barany.!!!!!!!!!!!!
Serdeczna prosba18.10.2014, 11:04
jeśli juz musicie drukowac ta makulature z dokonaniami rury, to zróbcież to na gazetowym, tanszym papierze. z tego sliskiego nie ma porzytku bo ogien sie nie chyci i na rozpalkę nie mozna użyć
zzz18.10.2014, 10:28
Nie sztuka wydawać pieniądze. Sztuką jest wydawać pieniądze i nie zwiększać długów.
xxx18.10.2014, 10:26
A kto będzie spłacał długi?
koza18.10.2014, 10:05
Pogonić ,pogonić,POGONIĆ. Liszka przodem reszta za nim
Ja cię kręcę, ale tłumy! TO CHYBA JUŻ KONIEC!18.10.2014, 09:26
Ja cię kręcę, ale tłumy! TO CHYBA JUŻ KONIEC!
miejski18.10.2014, 05:01
Marek znowu ugruntowi kolesiostwo, brak rozwoju, brak merytoryczności a z Nowego Targu zrobi jedną wielką wioskę geriatryczną. To już jest nudne, marazm i demokracja ludowa gdzie jeden towarzysz siedzi 20 lat na stołku obstawiony innymi towarzyszami rozwiązuje bohatersko problemy które w normalnych miastach nawet nie istnieją.
misiek18.10.2014, 01:05
To zrobiena to może burmistrz ma ale chyba w swoim ogródku na emeryturze na którą niewątpliwie się wybierze po przegranych wyborach. Dość już tego kolesiostwa. Nieudacznik burmistrz niech uwolni to miasto od swojej osoby.
Do Szalety publiczne18.10.2014, 00:40
A najlepiej tę ilość roboty zrobić w szaletach na Rynku, wyremontowanych a następnie zlikwidowanych przy jego remoncie. Czyli przed wejściem do Ratusza lub UM...
PasterzPPP18.10.2014, 00:04
SENATOR!
Nie kompromisuj się.
Twój rówieśnik - bezrobotny17.10.2014, 23:52
...zatrudnienie("nowe miejsca pracy,SAG, nowe technologie")...powiedz Marku, co konkretnie chcesz zrobić w sprawie zatrudnienia, żeby młodzi nie uciekali z miasta za pracą, a starsi mogli dorobić do wieku emerytalnego. To być może najtrudniejsze, nie tak PR-owskie, jak parki i boiska sportowe. Jest jeszcze czas w tej kampanii, podaj jakieś konkrety w tej dziedzinie. Potrafisz przekonać wyborców, że będzie lepiej z zatrudnieniem w mieście? Jesli to będzie wiarygodne, realne, to masz głosy i młodych i starych, bo pracy nam po pierwsze potrzeba. Ładne rzeczy już zrobiłeś
miejski17.10.2014, 23:17
Co z LODOWISKIEM Panie burmistrzu?!
kopacz17.10.2014, 22:30
FVV dostał krążekiem w głowe albo z motoru spadł
a17.10.2014, 22:09
Panie Marku jest Pan Wielki - ma Pan mój głos reszta karierowicze1
VFF17.10.2014, 21:49
Fryźlewicz mówi co zrobił. A gdzie są osiągnięcia radnych? Gdzie są te spełnione obietnice Tarnowskiego czy Watychy?
Manipulacja17.10.2014, 21:32
jeśli dostaniemy broszurkę z kartą do głosowania
to czy na karcie będzie zaznaczony
'właściwy" i "nieomylny" krzyżyk
dla ułatwienia
zakończmy burmistrzowanie śpiewką17.10.2014, 21:12
Wszyscy mości panowie
sarmacić będziemy
I na pewno na Marka
nigdy nie zagłosujemy
Szalety publiczne17.10.2014, 21:05
Wspólnie możemy więcej-
MAMY JESZCZE KUPĘ DO ZROBIENIA
ktm rower17.10.2014, 21:01
Ale tłumy 25 osob bylo szkoda kuby bo reszta to na garnuszku burmistrza nawet prezes kozak.wygra WATYCHA GRZES i to w 1 turze nawet ks.pawelek nie pomoże
antymaziorz17.10.2014, 21:01
Jemu już dziękujemy. Dość. Finito.
Nowosądecki17.10.2014, 19:52
Janusz skończ już z tym laniem wody. Głosujemy na Norberta Rapackiego.
Bolo17.10.2014, 19:44
Temu panu już dziękujemy.
skonczmy z tym układem-idźmy do wyborów17.10.2014, 19:27
Panie Burmistrzu nie wierzę Panu. Pan kompletnie już się pogubił co dobre a co złe, kompletnie Pan nie widzi tego co boli mieszkańców. Jak można mówić, że chce Pan działać z mieszkańcami a nie dla mieszkańców, kiedy Pańscy urzędnicy są po prostu przeciw nim, co dowiedli wiele razy a ostatnio na komisji przy ocenie projektów zgłoszonych w ramach wyborczego budżetu pseudo obywatelskiego.
Pana dokonania rozwojowe niczym się nie wyróżniają od tego co w ostatnich latach zrobiono w wielu miastach w Polsce. Owszem inwestycje oddane w tej kadencji może i ładnie wyglądają i tylko tyle można o nich powiedzieć pozytywnego.
Inwestycje zrealizowane w Nowym Targu cechują głównie wysokie koszty i co gorzej, będą nas dalej tylko kosztować.
Nie dają nam ani poczucia bezpieczeństwa, a tym bardziej pracy i dobrobytu.
Dokonania Pana nic szczególnego nie dały temu miastu i jego mieszkańcom, a dzięki dotacjom z UE w Polsce zrobiono setki takich samych rynków, parków, boisk sportowych i tylko nieliczni włodarze swoim działaniem przyczynili się do rozwoju gospodarczego swoich miast i gmin.
Szczytem improwizacji jest mówienie, że Pana programem jest strategia rozwoju miasta, którą przecież opracowała jakaś firma na zlecenie miasta za publiczne pieniądze. Niech Pan powie ile takich marnej jakości opracowań zostało za Pana rządów zrobione i ile z nich nigdy nie ujrzało światła dziennego.
Prawdę powiedział Pan Profesor, że jest Pan upartym człowiekiem, bo się tak Pan uparł, że już 18 lat nie odpuszcza, przy tym uparcie tkwią w Pana otoczeniu osoby, które są uzupełnieniem przyczyn wszelkiej szkodliwości wyrządzonej temu miastu przez te wszystkie lata.
Tylko ktoś taki jak Pan może kpiąco odpowiadać, że się może za mało promuje, ja nie znam osoby w tym mieście, która by się tak promowała jak Pan. Zaczynają już mówić, że bliżej dnia wyborów to pewnie będzie się Pan pojawiał po otwarciu lodówki. Jest Pan nie tylko uparty ale też złośliwy i mściwy. Zdumiewające jest w tym mieście i w urzędzie to, jak bardzo się Pana boją ludzie .
NIE dla Fryźlewicza - to nie KUBA17.10.2014, 19:26
Mam nadzieję, że jednak nastąpi zmiana na stanowisku Burmistrz, i nie będzie dożywotniej dyktatury jak Fidel na Kubie! Nowotarżanie zagłosujcie za zmianą. Ja swój głos po dotychczasowych prezentacjach oddaję na Pana Pawła LISZKĘ
Bietka17.10.2014, 19:19
Fryźlewicz - jeste na tak!
Baca17.10.2014, 19:15
Tak rzeczywiście jest coś do zrobienia, trzeba przewietrzyć fotel burmistrza ;) Głosuję na Bakalarzową może ona zrobi przeciąg w urzędzie miasta ...
Sąsiad17.10.2014, 19:13
Większego bufona to Nowy Targ nie widział.
Bobo17.10.2014, 19:11
A Pan Senator niech zamilknie i się nie "wtranca" do Nowego Targu skoro nie widzi przyspawania do stołka a sam zaprzepaścił szansę remontu starego szpitala np na dom spokojnej starości, doprowadził go do ruiny, teraz tam mają powstać usługi rehabilitacyjne ale komercyjne za kasę. Kasa to jest to
spokojny17.10.2014, 19:09
No faktycznie, od lat pani Sabina gra w to samo: pięknie i uczciwie opisuje to co się dookoła nas dzieje. Czekam na Czesia który tu wpadnie z okrzykiem "to manipulacja! jeszcze nie wiem jaka, ale to na pewno manipulacja".

Obecny burmistrz ma swoje osiągnięcia. Nie da się temu zaprzeczyć. Ale nazbierało się tyle złych rzeczy wokół niego że "zapłatą" powinna być zmiana na fotelu. Już czas proszę państwa, już czas.
Sąsiad17.10.2014, 19:08
Nie chce obrażać urzędującego Burmistrza wybranego w końcu w demokratycznych wyborach, ale niech przestanie mówić że robił dla ludzi. Wszystko co zrobił to w ostatniej kadencji bo omal nie przegrał z Tarnowskim i ścieżki rowerowe i ronda i szlak na Czerwone i resztę. Trochę zostało do zrobienia cmentarz, kolejny kościół gdzieś w okolicy Konfederacji, może nawet zmniejszenie zadłużenia miasta. A parę tych rzeczy można było przez 20 lat zrobić wcześniej, bylibyśmy bardziej do przodu.
Kama17.10.2014, 19:03
No tak najważniejsze są kontakty. Tych szkoda najbardziej. Na tej zasadzie,że ma kontakty i układy można spędzić następne 20 lat kadencji.
Pomyślcie ludzie, a gdyby był przez 20 lat ktoś inny to zrobiłby mniej. Wszystko zależy do czego porównamy jego dokonania.
spostrzegawczy17.10.2014, 18:51
Najważniejsze zdanie z tego spotkania: "Przyjęta przez radnych Strategia Rozwoju Miasta zobowiązuje burmistrza do jej realizacji. Czy będzie to Marek Fryźlewicz, czy ktoś inny."
Wiesiek17.10.2014, 18:51
Brawo Panie Marku! Tak trzymać! Pan jako jedyny to co obiecał to zrobił!
Tylko Pan jest w stanie utrzymać tych radnych w ryzach!
12617.10.2014, 18:49
Co wy byście zrobili bez tego senatora, ech...
Przynajmniej jeden wiedział o co chodzi. I to jest odpowiedź. Panie Marku ma Pan mój głos.
oj tam...17.10.2014, 18:46
A może nie miał nic do powiedzenia na pytanie w czym jest lepszy...
serwatka17.10.2014, 18:46
Nie jestem z miasta... ale jak widze jak ten burmistrz kombinuje i zagrywa z ze zwykłymi ludźmi to mam dość. czysta demagogia i ściema.......... Biały serek to esencja tej ściemy i ignorancji....
~p17.10.2014, 18:44
"Potrzebne są kontakty...." - no tak kumoterstwo i kolesiostwo ma się w NT bardzo dobrze. Stanowiska sprzedawane za spolegliwość wobec burmistrza. Nie chcę osądzać ale naprawdę dziwię się, że w takiej sytuacji jakiej jest obecnie MF zdecydował się on na dalszy start.
błądzieciepanieburmistrzu,błądzicie17.10.2014, 18:43
Cały MSF - "nie powiem, ale powiem. Nie chcę mówić, ale powiem. Nie będę komentował, ale powiem..." Założę się, że na inne pytania też nie odpowiedział. To przez tyle kampanii się nie nauczył, że prezentacja jest po to żeby się ZAPREZENTOWAĆ? Siebie - nie innych reklamować. Widocznie bardziej mu zależy na rzucaniu komentarzy pod adresem innych niż mówieniu o sobie.
xxx17.10.2014, 18:36
kolejny park się marzy???
co zrobiłeś przez te lata na stołku???
ruina na rynku pracy!!! handel złorzeczy!!! rynek??? parking przy hali (niby bezpłatny?!)??? inni się rozwijają a tu średniowiecze zagląda.
i niby na ciebie mamy głosować??? na kolejne zmarnowane lata???
Nick17.10.2014, 18:29
I bardzo dobrze Sabinko ,że Ci nie odpowiedział ! Pytanie świadczy o Twojej ,,klasie". Od lat grasz to samo. Może wystartuj na Burmistrza to sobie odpowiesz.
smok17.10.2014, 18:26
Kandydat na burmistrz - obecny burmistrz nie rozumie pytań do niego skierowanych. Nie jest dobrze z kandydatem, nie jest dobrze - inni muszą za niego odpowiadać. Całkiem źle. Senator chyba nie zna Fryźlewicza mówiąc, że potrafi on rozmawiać z ludźmi. Niestety nie potrafi. Jest za to zawistny i mściwy. Bliżej ludzi czy mieszkańców - jakieś takie hasło - w wykonaniu Fryźlewicza to "ściema". Zgadzam się natomiast z hasłem głównym PWS " Razem możemy więcej". Będę wszystkim to hasło przedstawiał. Tak Nowotarżanie razem możemy więcej głosów oddać na innego niż Fryźlewicz kandydata.
195817.10.2014, 18:23
Trochę nie fair powolywać sie na Budżet Obywatelski po tym jak Urząd je potraktował /artykuł S.Palka/.
Każdy wie - opinia żony najważniejsza:))))))
Ale ks.Łukaszka daje sie wykorzystywać - na każde wybory go wyciągają jak królika z kapelusza - ale jak sie daje jego sprawa.
Kpina i marnowanie pieniedzy podatnikow - sprawozdanie z całej kadencji przy kartach do głosowania - już widze te tłumy wyborcow siedzace i czytające osiągniecia Burmistrza w lokalu wyborczym
- już widzę!!!!!!!!!!!!!

Wiele osob mowi i pisze - tej ekipie dziekujemy - ale bedzie jak zwykle - zaspiewamy: nic sie nie stało i dalej bedzie bez zmian ,chociaż społeczenstwo obywatelskie budzi sie do życia i w tym jest szansa.

Pozdrawiam - mieszkaniec miasta w ue z szaletem publicznym w parku.
mieszkaniec17.10.2014, 18:20
Dorobek naukowy profesora Hodorowicza jest odpowiednio udokumentowany. Ot kilka publikacji znacznie później niż 1999 r.
2007, ?Crystal Structure of Pyridinium Isopolymolybdate (C5H6N)2n[Mo4O13]n?, Cryst Res Technol, M. Michalec, K. Stadnicka, S. A. Hodorowicz | Artykuł

2005, ?Synthesis, X-ray Structure and Spectroscopic Investigation of an Eight-coordinate Cadmium(II) Complex?, J Coord Chem, B. Barszcz, S. Hodorowicz, A. Jabłońska-Wawrzycka, K. Stadnicka | Artykuł

2005, Synthesis, X-ray structure and spectroscopic investigation of eight-coordinate cadmium (II) complex, B. Barszcz, S. Hodorowicz, A. Jabłońska-Wawrzycka, K. Stadnicka | Artykuł

Ale wiecie, że tekst dotyczy innej osoby? Moderator.
kolo17.10.2014, 18:06
Tak patrzę na dorobek naukowy senatora - oj, marniutko, marniutko. W 1999 cosi tam opublikował z chemii czy fizyki .....a dalej to posiady, górolskie gadki, przyśpiewki. Pan Profesor od owiec na Podhalu. Ta cała prezentacja to żenada i dramat....."

oto hasło maziorza
Jeszcze jest trochę do zrobienia, parę mieszkań do kupienia
lu17.10.2014, 18:00
Precz z komuną, Grzesiek na burmistrza
hahah17.10.2014, 17:53
"Marek Fryźlewicz: "Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia"" ....ye**... :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl