21.10.2014, 20:02 | czytano: 1951

Bogusław Waksmundzki nagrodzony "Samorządowym Oskarem"

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych nagród im. Grzegorza Palki, nazywanych Samorządowymi Oskarami. Przyznaje je Liga Krajowa - organizacja skupiająca samorządowców z całego kraju - za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym i krajowym.
Wśród tegorocznych wyróżnionych jest Bogusław Waksmundzki- urzędujący członek zarządu powiatu nowotarskiego a zarazem Przewodniczący Rady Euroregionu Tatry - w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.
Kapituła zwróciła szczególną uwagę na wybitne zasługi w rozwoju polsko- słowackiej współpracy oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Za dążenie do podniesienia na wyższy poziom organizacyjny, prawny i merytoryczny polsko-słowackiej współpracy transgranicznej poprzez utworzenie z partnerem słowackim – Združeniem Region „Tatry” w Kieżmarku Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY – innowacyjnego instrumentu prawa europejskiego.

Uznano, że wyróżniony "w sposób interdyscyplinarny kształtuje wysoką pozycję edukacji w środowisku lokalnym".

- Takie wyróżnienie jest dla mnie szczególnie ważne. Byłem i jestem otwarty na inicjatywy, głosy, uwagi, pochodzące od mieszkańców mojej Małej Ojczyzny. W działalności samorządowej chodzi o stałe, systematyczne i konsekwentne podnoszenie jakości życia mieszkańców. To nadaje sens naszej pracy. Do osiągnięcia tego celu służy wiele działań - mówił Bogusław Waksmundzki podczas gali wręczenia nagród. - Nie ma ciekawszej służby publicznej niż praca w samorządzie lokalnym. Jest w niej wszystko, z czego możemy być po ludzku dumni: od pomocy naszym mieszkańcom po duże przedsięwzięcia inwestycyjne. Szczególnie praca na rzecz rozwoju edukacji młodzieży, poprawy warunków dydaktycznych w szkołach jest mi bliska. Bardzo dziękuję za nadanie tego prestiżowego wyróżnienia. Oczywiście mogę je zadedykować mojej Małej Ojczyźnie. Przyjmuję to wyróżnienie także za pracę codzienną Euroregionu Tatry i wszystkich euroregionów polskich, które obejmują 1/5 obszaru Polski. Euroregiony merytorycznie rozwijają współpracę oraz inicjują i realizują na pograniczu szereg przedsięwzięć i projektów dla społeczności po obu stronach granic - dodał.

Liga Krajowa ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki, za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialne w 1997 rokuj. Ustanawiając Nagrodę chciano uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego pierwszego Prezydenta Miasta Łodzi w III Rzeczpospolitej. Grzegorz Palka był twórcą i wieloletnim prezesem Unii Metropolii Polskich. Zabiegał o poszerzenie uprawnień samorządu terytorialnego i szans rozwojowych wspólnot lokalnych w Polsce. Nagroda Jego imienia stała się najbardziej prestiżowym wyróżnieniem samorządowym.

mat. prasowy, opr.s/
komentarze
ocenka24.10.2014, 23:17
Brawo ! Gratulacje

Takich ludzi potrzeba w samorządzie
Stan22.10.2014, 10:28
Kto przyznaje te nagrody, to jest zwykły karierowicz i urzędas. Koszmar.
St. Urbaniak21.10.2014, 22:30
Gratuluję!
janek21.10.2014, 20:19
widac czlowiek spelniony politycznie wiec do powiatu zaglosujemy na mlodych
Staszek Apostoł21.10.2014, 20:19
Gratuluję! Tak trzymać!
ha21.10.2014, 20:14
Hahahaha
Zobacz pełną wersję podhale24.pl