17.11.2015, 15:00 | czytano: 4102

Pożegnanie starego komendanta, powitanie nowego

W Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem pożegnano dziś dotychczasowego komendanta zakopiańskiej policji insp. Dariusza Urbanika i powitano nowego - mł. insp. Macieja Woszczynę.
Inspektor Dariusz Urbanik po 2,5-letnim kierowaniu zakopiańską komendą obejmie, decyzją przełożonych, stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.
Nowego komendanta przedstawił policjantom nadinsp. Mariusz Dąbek, komendant wojewódzki policji. Komendant Dąbek dziękował Dariuszowi Urbanikowi za 2,5 roku efektywnego kierowania zakopiańską komendą, podkreślając przede wszystkim jego zapał do pracy i skuteczność w zwalczaniu przestępczości, co spowodowało, że powiat tatrzański z roku na rok stawał się bezpieczniejszy. Życzył mu powodzenia i sukcesów na nowym stanowisku. Insp. Urbanik stwierdził, że sprawowanie funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem było dla niego zaszczytem i ogromnym wyróżnieniem.

Jego następcą został mł. insp. Maciej Woszczyna. Ma 41 lat, jest absolwentem Szkoły Podoficerskiej w Słupsku, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ma za sobą blisko 20 lat służby we wszystkich pionach Policji; Wydziale Prewencji, Dochodzeniowo-Śledczym, Kryminalnym. Przez prawie 18 lat pracował w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Krakowie - w Komisariacie II, Komisariacie III, Komisariatach Kraków Azory, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony. Przez ponad dwa lata zajmował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Krzeszowicach – największego komisariatu powiatu krakowskiego, któremu podlega 38 miejscowości (obszar 3 gmin, terytorium 300 km kw.) Ostatnia jednostka, którą zarządzał mł. inspektor Maciej Woszczyna to 1 Komisariat Policji w Krakowie obejmujący swoim zakresem w Krakowie Stare Miasto, Rynek Główny, Wawel oraz Kazimierz. Jest to największy Komisariat Policji w Polsce liczący 208 etatów. Tylko w ubiegłym roku kierując tą jednostką nadzorował blisko 6000 postępowań karnych, ponad 5000 postępowań w sprawach o wykroczenia, zatrzymania blisko 3000 sprawców przestępstw oraz obsługą blisko 13 mln turystów.

W 2010 roku Maciej Woszczyna został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego medalem za zasługi dla Policji. W 2014 roku został wyróżniony nagroda pieniężną przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
osioł17.11.2015, 15:49
dobrze ze to nie jak zime sie zegna
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl