09.12.2015, 14:55 | czytano: 2832

Jest nowy wojewoda

Zgodnie z zapowiedziami, Józef Pilch przejął dziś z rąk Jerzego Millera obowiązki wojewody małopolskiego.
Nowy wojewoda odebrał wczoraj nominację z rąk premier Beaty Szydło. Dziś przejęciu obowiązków od dotychczasowego wojewody, spotkał się z kadrą kierowniczą Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, po czym udał się z wizytą do Metropolity Krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza.Podczas spotkania z dziennikarzami jako jedno ze swoich najważniejszych zadań wojewoda wymienił udział w organizacji Światowych Dni Młodzieży.
oprac. r/ Źródło: MUW
komentarze
St@sek10.12.2015, 02:50
Flagi Unijnej już na budynku MUW nie ma......ciekawe, czy Wojewoda tak szybko odda unijną kase, którą dysponuje? Macie to czegoscie chcieli.....Lemingi ponoć bredzily mówiąc ze tak bedzie!
zeniek09.12.2015, 23:19
Zamiast biegać po kurii i po konferencjach prasowych z dziennikarzami, nowy wojewoda w połowie grudnia to wręcz spać nie powinien ze względu na potencjalną groźbę i szykujące się coroczne szantaże ze strony lekarzy w pierwszym tygodniu stycznia, czyli za niespełna trzy tygodnie. Czy to czytelnicy P24 mają uświadamiać wojewodę że mieszkańcy województwa (za których dostęp do opieki lekarskiej jako wojewoda odpowiada) mają co roku na początku stycznia giga problem ze zorganizowaną grupą lekarzy (o nazwie "Porozumienie Zielonogórskie" i inne) szantażującą społeczeństwo groźbą niepodpisania kontraktów??? Nie mam nic do spotkań z Kard. Dziwiszem, ale dopiero jak pan wojewoda uzyska stuprocentową pewność że w perspektywie najbliższych tygodni nic społeczeństwu nad którym powierzono mu pieczę nie zagraża, a tak niestety dobrze to nie jest. Niech pan wojewoda nie zasypia gruszek w popiele i najpierw energicznie działa teraz; na spotkania z Metropolitą czasu będzie później jak marasu.
WstydByćPolakiem09.12.2015, 21:05
Człowiek, który ma odpowiadać i koordynować pracę urzędu wojewódzkiego, z pierwszą wizytą biegnie do Dziwisza oraz oświadcza, że główne zadania to katolickie dni młodzieży. To co dzieje się w tym kraju przestało być śmieszne a zaczyna być przerażające. Kraj wyznaniowy pełną gębą. Do tego jeszcze dodać bojówkarzy PiS czyli Brunatne Koszule SA na czele z panem Kowalskim i żyć nie umierać
egipcjanin09.12.2015, 19:25
Pewno ma jeszcze cały etat na Franciszkańskiej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl