13.12.2015, 22:52 | czytano: 5896

Brama Milosierdzia otwarta (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
W kościele Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu w uroczysty sposób otwarto dziś bramę Miłosierdzia. Dokonał tego ks. Infułat Stanisław Olszówka delegat księdza kardynała.
W mszy koncelebrowanej w godzinę miłosierdzia przez kilku kapłanów, uczestniczyło tez wielu księży z regionu i poza regionu jak ks. Marcina Garbacz, który wrócił do Nowego Targu zza wielkiej wody. Kapłani ci reprezentowali dziś wiernych, którzy do 20 listopada 2016 roku będą pielgrzymować by tu przeżywać jubileusz.
Procesja z zakrystii weszła głównym wejściem do Kościoła pod Bramę Miłosierdzia gdzie ks. Infułat po odczytaniu specjalnej modlitwy i poświęceniu święconą wodą dokonał otwarcia Bramy – Rok Miłosierdzia ogłoszony poprzez Ojca św. zaprasza nas wszystkich do głębokiego doświadczenia łaski pojednania. Przez pokropienie święconą woda wspomnijmy wszyscy nasz Chrzest święty. To wspomnienie jest przywołaniem miłosierdzia i zbawienia, które otrzymaliśmy mocą Zmartwychwstania Chrystusa – mówił przed poświęceniem ks. Infułat.

Następnie procesja przeszła przez Bramę do ołtarza gdzie odprawiono Mszę świętą. – Parafianom i przybyłym gościom spoza a wiec pierwszym pielgrzymom dziękuje za Wasza obecność. Ta świątynia dla wszystkich niech stanie się miejscem świętym. Miejscem spotkania z żywym Bogiem, przepełnionego wdzięcznością Bogu za to, że jest dobry, że jego miłosierdzie trwa na wieki – mówił proboszcz Parafii NSPJ w Nowym Targu i dziekan nowotarski ks. Stanisław Strojek.
Uroczystość uświetnił chór Parafialny Echo Gorczańskie.

Po zakończeniu Mszy wierni tłumnie przeszli przez bramę, aby uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, choćby lekkiego).

tekst i zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
:-)14.12.2015, 12:32
Osiołku, choćbyś i 10 razy przechodził to rozgrzeszenia nie otrzymasz, od tego jest konfesjonał. Za bramę masz szansę na odpust zupełny. Takie przypomnienie z katechezy.
osioł14.12.2015, 09:47
wierzenie ze po przejsciu bramą uzyska sie rozgrzeszenie i odpust za krzywdy wyrzadzone bliznim to juz poganstwo czy jeszcze religia
jaga214.12.2015, 07:38
Faktycznie. Nasza parafia , jest taką pomagającą parafią , a sami wyglądamy jak -ubodzy krewni-.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl