18.01.2016, 12:25 | czytano: 3506

Nowy punkt rehabilitacyjny w Sromowcach Wyżnych już otwarty

Prace adaptacyjne pomieszczeń na gabinet rehabilitacyjny w Sromowcach Wyżnych wykonała firma P.H.U. Instal – Bud Adam Janczy ze Sromowiec Wyżnych. Koszt poniesionych robót - ponad 90 tys zł - poniosła gminy Czorsztyn.
W przekazaniu oddziału do użytku uczestniczyli m.in. Lidia Kołodziej Kierownik SPGOZ w Maniowach, Tadeusz Wach wójt Gminy Czorsztyn, Rafał Jandura zastępca wójta, Jan Sienkiewicz prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, Adam Bańkosz prezes Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Sromowce Wyżne, radni Gminy Czorsztyn, sołtys sołectwa oraz duchowni tj. proboszcz sołectwa Sromowce Wyżne ks. Mieczysław Szlaga a także proboszcz wsi Sromowce Niżne ks. Marek Kądzielawa.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi zebrani goście zobaczyć mogli wyposażenie gabinetu w skład, którego wchodzą m.in. aparat duoter plus, lampa sollux, laser TCL czy też kabina ugul z osprzętem. Następnie Kierownik SPGOZ w Maniowach Lidia Kołodziej podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia nowego oddziału rehabilitacyjnego w tym: obecnym przedstawicielom samorządu, Polskiemu Stowarzyszeniu flisaków Pienińskich a także Spółce dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej we wsi Sromowce Wyżne.

Nowo otwarty punkt rehabilitacyjny mieści się przy ul. Granicznej 32 w Sromowcach Wyżnych i otwarty jest od poniedziałku do piątku. Pacjentom oferuje zabiegi profilaktyczne z zakresu fizykoterapii, kinesiotapingu oraz indywidualne ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne i masaż.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
komentarze
koloKct18.01.2016, 23:08
A mnie to śmieszny naszego księdza mina ha ha tak naprawdę to on nawet nie jest zadowolony ze ludzie do kościoła chodzą a ta pani tez pacjentów by czasem sluchalava nie tylko swoje racje miala ;);)rehabilitacja u nas fajna sprawa?!!!:):):);
suuuper18.01.2016, 20:43
Nie ważne kto i ile dał - ważne że jest dla wspólnego dobra i będzie służyć ludziom na miejscu. Gratulacje i szacunek dla wszystkich !
Miejscowy18.01.2016, 17:41
Nie sama gmina poniosła koszty dołożyła wspólnota wiejska ale o tym się nie pisze , a co tam robi sołtys z Niżnych i radny oni chyba nic nie dołożyli a na gościnę to chętnych jest wielu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl