02.02.2016, 12:00 | czytano: 7898

Posłanka z Krościenka wytyka w Sejmie Szczawnicę. Burmistrz zdziwiony

Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy jest mocno zdziwiony wypowiedzią posłanki Anny Paluch pochodzącej z sąsiedniego Krościenka. Parlamentarzystka w trakcie sejmowej debaty przytoczyła właśnie przykład szczawnickiego samorządu, jako jednego z tych najbardziej zadłużonych w Polsce.
Wystąpienie z końca stycznia pienińskiej posłanki na swoim profilu zamieścił były sekretarz Szczawnicy Tomasz Hurkała. Obecnie jest on radnym powiatowym. Jak pisze Hurkała, Szczawnica znalazła się w jednym rzędzie z najbardziej nieudolnie zarządzanymi samorządami w Polsce. Tak też wynika z wypowiedzi posłanki Paluch, która twierdzi, że miasto jest na skraju bankructwa, gdyż posiada około 90-procentowe zadłużenie, a budynek ośrodka zdrowia samorząd planuje wynająć od prywatnego inwestora na 30 lat do przodu „za jakąś podejrzanie wysoką cenę”.Grzegorz Niezgoda jest zaskoczony wypowiedzią posłanki z sąsiedniego Krościenka. Uważa on, że było ono zbyt emocjonalne, a Anna Paluch nawet nie starała się dowiedzieć o sytuacji finansowej gminy u źródła, chociaż Szczawnicę i Krościenko dzieli zaledwie kilka kilometrów. Burmistrz wcale natomiast nie dziwi się, że wypowiedź dotycząca kondycji finansowej Szczawnicy znalazła się na profilu jego byłego podwładnego, z którym - jak twierdzi - musiał się rozstać. Według Niezgody Tomasz Hurkała nie ukrywa, że zamierza być w przyszłej kadencji burmistrzem.

- Szczawnica posiada oczywiście zadłużenie, ale związane to jest z inwestycjami, jakie przez lata realizowaliśmy - tłumaczy Niezgoda. - Za każdym razem Regionalna Izba Obrachunkowa wydaje nam pozytywne opinie co do wykonania budżetu. Zadłużenie nie jest na takim poziomie, o którym mówi posłanka. Oczywiście przyznaje, że zamierzamy wspólnie z prywatnym inwestorem wybudować ośrodek zdrowia, bo go w Szczawnicy obecnie nie ma. Widać, że posłanka dba o interes swojej miejscowości, bo szczawniczanie muszą właśnie dojeżdżać do ośrodka zdrowia w Krościenku.

Józef Słowik
komentarze
mieszkanka05.02.2016, 18:48
W ośrodku w Szczawnicy sa niekompetentni lekarze...jak chcesz na coś skierowanie na badania to Nie dadzą bo to wielki problem dla nich... kaszlu suchego u dziecka nie umieją rozpoznać.... Żenada...wybudujcie albo otwórzcie jakąś konkurencję dla nich to się wezmą do roboty.
BiałkA05.02.2016, 17:17
Nie ma co w Krościenku jest najlepsza posłanka w Polsce , najlepszy wyciąg i najlepsze dwa mosty !!!
hejt , hejt , hejt05.02.2016, 13:31
Hejtują wszyscy na Pania Poseł, bo miała kilka dobrych wystąpień e sejmie i potepiła rzady PO=PSL , bo jakie one były to nikt ich nie odzcaruje , a my Polacy bedziemy jeszce odczuwać to przez lata. Nie hejtujcie , bo to nic nie da. Wasz burmistrz nalezy też do tej samej grupy najmądrzejszych dlatego tak macie jak sobie poscieliliscie . Teraz płacz i zgrzytanie zębami. Zgoda buduje , a Niezgoda rujnuje . stare i trafne powiedzenie . Amen , a wy nie drukujcie i dalej twórzcie cenzure , to niedługo zginiecie jak GW. Amen .
Maria04.02.2016, 16:33
PiS zawsze twierdzi, że inni Donoszą na nich. " `Obłuda w wykonaniu posłanki pierwsza klasa,!!! Na wszystkie uroczystości związane z oddawaniem do użytku nowych inwestycji w Szczawnicy... Była zapraszana i brała w nich udział!!! Oczywiście tak sobie zarabiała na swoje głosy u wyborców!! A jak już do korytka się dostała.. To dalej pluc jadem na sąsiada!! "" 'I wcale mnie to nie dziwi!! "Tam wszyscy tak mają.... Katolicy!!" Premier Szydło zadłużyla swoją gminę Brzeszcze na 9mln.... I jest premierem a właściwie pacynka!!! Niech może o tym Paluchowa powie z mownicy sejmowej!! "' Jak taka odważna i elokwentna,,
popierdółka04.02.2016, 16:09
Ot typowi polacy - krytykują osoba która wytkęła przekręt a nie tego co go robi. Szkoda nawet dyskutować bo wiadomo że że przed kompem siedzą trzy może cztery osoby i naparzają się pod głupimi pseudonimami. Niezły obciach
europodatnik04.02.2016, 12:58
Ani to mądre, ani to ładne, mówić to to też nie potrafi, a ma takie parcie na szkło, że hej! Nadaje się na posła!
chcemy być zdrojem04.02.2016, 11:06
Do @Anna Maria Nowak Problemy w małych miejscowościach rozwiazuje się na bieżąco ,a nie udaje że ich niema.Zamiatanie brudów pod dywan kończy sie zwykle żle dla mieszkańców i nie tylko /pandemia/.Jak maja być konstruktywne zmiany w Polsce to trzeba zacząć od podstaw.Na nic szumne frazesy jak ludzie widzą co innego w miejscowościach w których bywają i mieszkają od lat.Ludzie dając kredyt zaufania samorządowi i władzyo mają prawo i obowiązek patrzeć mu na ręce.Nie zwalaj winy na grzesia ,ażdy kto ma nos i oczy to czuje i widzi czym oddycha ,gdzie żyje i co samorząd robi w tym zakresie od kilkunastu lat //nie mieszkamy w pekinie ??
.Trzymam kciuki , damy radę.
Anna Maria Nowak03.02.2016, 22:10
BRAWO!!! Gratulacje dla bezmyślnego "wkurzonego mieszkańca"! Nie jestem mieszkańcem Szczawnicy ale uwielbiam tam spędzać każde wakacje i ferie zimowe. Jeżdżę tam od 20 lat i obserwuję jak zmienia się Szczawnica przez te lata. Uważam że jest teraz bardziej atrakcyjna i popularna niż Krynica czy Zakopane. Każde z miast w Polsce jest zadłużone i to na większe sumy. Nie ma nic za darmo. Proponuję Panu "wkurzony mieszkaniec" aby wystartował w następnych wyborach na Burmistrza miasta Szczawnica - będzie miał pole do popisu!!!
Pozdrawiam!
<>03.02.2016, 18:08
Niektórzy nie lubią pani poseł, ich prawo, ale redaktor się nie przyłożył, artykuł obliczony na zrobienie sensacji, powinna być podana kwota zadłużenia i procent do dochodów Szczawnicy, to by każdy mógł ocenić sam jak jest. Zaprzeczenia burmistrza mało przekonujące. Poza tym zadłużenie się ma, a nie "posiada".
rabczanin03.02.2016, 17:42
Problemy to ma inny Zdrój w tym regionie .Nie dziwne ze Pani Burmistrz jest bardzo zadowolona bo ma poparcie w Pani osobie.Zadłuża Rabkę bez żadnej wyobrażni /choćby ostatnia iwestycja na siłę forsoana przeż nia droga uzdrowiskowa przez lasy i osuwiska/Sprawdzić ile tam pieniędzy już zostało wydane.W małym miasteczku 2 skate parki ,tor do jazdy na rowerze itp tylko zadłużenie rosnieW mieście duże braki sieci wodno kanalizacyjnej itd
ubawiony03.02.2016, 13:51
Prowincjonalna pipidówka bez żadnej przyszłości. Bawi mnie jak każda wiocha kreuje się na lidera regionu.
obserwator03.02.2016, 11:26
Nigdy nie głosowałem na Tą panią,bo nigdy nic pozytywnego nie zrobiła dla regionu.A teraz jeszcze nawaliła we własne gniazdo.Miast pomagać w rozwiązywaniu problemów (teraz pewnie ma takie możliwości,jako uśmiechająca się do Prezesa) Szczawnicy i całego Regionu,wyskakuje na mównicę i tam szuka rozwiązania swojego miejscowego układziku.Bee pani poseł.Cztery lata miną szybciutko i znowu się trzeba będzie odmłodzić na plakatach,a to może nie wystarczyć.
tosiek03.02.2016, 11:12
Kto ja do czorta WYBRAŁ??? W PIS-e same takie perełki .
jakoo03.02.2016, 10:20
Jakby było inaczej w Szczawnicy niż w gminie Nowy Targ to by tak nie {dbala o Szczawnice}
mieszkaniec Rabki03.02.2016, 10:18
A może Pani Poseł wypowie się na temat innych miejscowości z swego regionu. Taka Rabka również jest zadłużona , w planach sprzedaż ośrodka prywatnemu i budowa przychodni. Ale tu cisza, Pani Poseł przecież popiera obecną władze w Rabce , nie długo memoriał i znów będą razem stawać do zdjęcia.
mieszkkaniec03.02.2016, 09:02
radny powiatowy nie popiera budowy ośrodka zdrowia bo mieszkańców Szczawnicy ma gdzieś. Oczywiście woli aby stali w długich kolejkach do specjalistów niż specjaliści przyjeżdżali do Szczawnicy Zawsze myślał tylko o sobie po trupach do celu a ludzi miał i dalej ma za nic -co zresztą potwierdza.
@03.02.2016, 08:12
Panie wójcie Smarduch ja bym pani poseł nie podawał ręki za opowiadanie bzdur na Pana temat. Ale jako człowiek kulturalny, pewnie Pan tego nie zrobi, może natomiast Pan nie zapraszać na imprezy w pańskiej gminie.
sąsiad03.02.2016, 07:42
Niestety Pani posłanka kojarzy się głownie z tubą na Rynku, czerwoną sukienką, nożycami do wstęgi....
Wyborca03.02.2016, 06:48
A ja wiem tyle, że i pani poseł i pan radny powiatowy w jednym i tym samym dniu torpedowali pomysł stworzenia ośrodka zdrowia. Na sesji w powiecie i posiedzeniu sejmu.- przypadek????wątpię
Obojgu się dziwię bo działają na niekorzyść społeczności Szczawnicy i przeciw swoim wyborcom.
Jak radny myśli że przez takie zachowanie zostanie burmistrzem a PiS mu w tym pomoże to się bardzo myli
GOO03.02.2016, 00:01
Co za baba, wstyd, sama nic nie zrobiła dla Podhala a śmie innych oceniać. Nie wiem jak jest w Szczawnicy ale wójtowi Smarduchowi do pięt niedorasta.
zibi02.02.2016, 22:30
niech pani poseł wskaże choć jedną sprawę załatwioną dla podhala
tryb02.02.2016, 22:15
Zlitujcie się pisowcy,było tylu kandydatów a wybraliście znowu tą nieudolną babę .Sama dla swojej miejscowości nic nie zrobiła przez te wszystkie lata oprócz zajmowania mieszkania komunalnego które przydałoby się jakiejś ubogiej rodzinie.Precedens trwa a wasza wybranka dłubie w nosie i gryzie paluchy na każdym posiedzeniu sejmu i przyklaskuje jak nawiedzona swojemu prezesowi.Ludzie litości!
Dlaczego nie dbasz o Szczawnicę?02.02.2016, 22:08
A że nasz radny powiatowy popiera bojkot budowy prawdziwego ośrodka to baaaardzo dziwne!!!!
kierowca z N.Targu02.02.2016, 22:06
Niech ona już nic nie mówi ! Naobiecywała Krakowskiej 2 tyg. temu,że będzie ,,zakopianka,, Rdzawka - Nowy Targ i CO ???
lulu02.02.2016, 22:01
Pani poseł Paluchowa umie tylko mieszać w ZEW Niedzica.
też kopacz02.02.2016, 21:35
Jaki gospodarz takie rządy i takie długi. Facet nie ma pojęcia jak widać , a i wiedzy brakuje . To coś więcej jak haratanie w gałę .Niestety . Coście sobie wzięli , to macie na własne życzenie . Amen .
łańcuszek02.02.2016, 21:35
Wielka Pani poseł gdzie To Pani poseł .Jest takie powiedzenie poseł ze wsi wyjdzie ale wieś z posła nigdy.
Gratulacje za troskliwość o Szczawnice to co zostało zrobione to zostanie i nikt tego nie zabierze a my powiemy mieszkańcom jak pani dba o ich zdrowie ,kiedy Pani była w ośrodku na Jana Wiktora i zobaczyła standarty ;dzieci zdrowe z chorymi ,kobiety w stanie błogosławionym między innymi chorymi jedna poczekalnia itd. Fajnie obudził się w pani syndrom krościeńczanki
Wyborca02.02.2016, 21:30
Pani poseł politykę i demagogię to uprawia Pani, wójt Smarduch wykonuję pracę organiczną i pracę u podstaw. Nie wiem tylko czy wie pani co to znaczy?
Jak tak można panie radny!02.02.2016, 20:41
A pan radny powiatowy to by może w końcu może trzeźwo na życie popatrzył!!!
janek02.02.2016, 20:27
Niezgoda zadłużyłeś Szczawnicę na miliony,zrobiłeś wiele krzywd, zostałeś już przeklęty,co na to twoi najbliżsi zaczynam współczuć
mieszkaniec gminy NT02.02.2016, 20:22
Pani Paluch Wójtowi Smarduchowi to Pani do pięt nie dorasta- jakie są pani osiągnięcia? Rozumiem też że uważa Pani iż budowa nowoczesnych obiektów szkolnych w Krempachach, Ludźmierzu, Ostrowsku , Waksmundzie, Obidowej i innych miejscowości gminy to był błąd a nasze dzieci powinny dalej ściskać się w urągających podstawowym warunkom bytowym obiektom.
Ciekawe co na to mieszkańcy tych miejscowości i rodzice, którzy wnioskowali o budowę tych obiektów. Jakoś nie słyszałem też o rodzicach i nauczycielach , którzy byli przeciwko budowie czy modernizacji obiektów szkolnych.
Ale niech się Pani nie martwi. Będziemy przekazywać wszędzie że jest pani przeciwna poprawie warunków lokalowych dla uczniów z terenu gminy Nowy Targ. Na pewno pomoże to pani uzyskać w kolejnych wyborach podobny wynik jak w tych ostatnich, w których mieszkańcy gminy liczne panią poparli.
A co do zadłużenia to gmina nowy targ ma jedno z najniższych na Podhalu spośród wszystkich samorządów.
A pani jak chce pouczać innych o kosztach i zadłużeniu to proponuję dla przykładu zacząć od siebie i zwolnić zajmowane przez panią jedyne mieszkanie komunalne w gminie Krościenko bo chyba stać panią by z diety poselskiej (11 000 zł) wynająć sobie mieszkanie a komunalne udostępnić tym którzy tego na prawdę potrzebują!!!
twoj kaczor02.02.2016, 19:49
paluchowa opusc komunalne mieszkanie bo cie stas na kupno nowego chyba juz sie dorobilas na poselski diecie a dokosciola przychodz tak jak inni a nie w polowie mszy aby cie wszyscy podziwiali bo nie ma co
zmiana pogody02.02.2016, 19:42
Jaki wstyd dla Szczawnicy!!! Swój poseł tak mówi!!!!! Wstyd.Oj posłowie,posłowie,tak przecież nie wypada.
Leszek02.02.2016, 19:23
Słucham tych wszystkich wypowiedzi pani poseł i nie mogę pojąć jak taka osoba może mnie pouczać jak mam żyć. Żeby kogoś pouczać to samemu trzeba coś osiągnąć a ja takich sukcesów u pani poseł nie widzę.
Krytyka wójta Smarducha to cios poniżej pasa, facet pobudował tyle szkół i hal sportowych bo tak zdecydował rząd AWS. Mógł za to zrobić inne inwestycje w gminie, ale jako człowiek odpowiedzialny za młode pokolenie podjął to wyzwanie. Panie wójcie, mieszkańcy wiedzą co Pan zrobił dlatego wybrali Pana ponownie
upsss...02.02.2016, 19:19
Czy wypowiedź pani poseł była fair czy nie to jedno ale to że budżet miasta jest na granicy upadłości to fakt. To,że do inwestycji bierze się prywatnych inwestorów to też prawda i ośrodek zdrowia to nie jednostkowy przypadek jest jeszcze parking w Pieninach.
polak02.02.2016, 19:07
Więcej kultury pani poseł nosa się nie obciera paluchami zwłaszcza na mównicy i czy pani wie o czym mówi ? chyba nie za bardzo
mieszkaniec!!02.02.2016, 18:30
No niestety nie wiadomo o co chodzi Miasto ma długi , ma wiele obiektów nieczynnych - ogromna remiza z budynkiem dawnego Pogotowia i laboratorium, którego koszty ponosi i mimo że są ośrodki zdrowia - prywatne jeden na Jana Wiktora, drugi POZ na "blokach" zawiera umowy na nowy obiekt w zasadzie na długoletnią dzierżawę (bo to tez będzie prywatny ośrodek jeśli to ma być spółka) A przecież nie wiadomo ilu Szczawniczan się do tego POZ-etu zapisze a dzierżawę co miesiąc przez 30 lat trzeba będzie płacić. Czy na to nie trzeba zgód Rady Miasta. Przecież to zobowiązanie na kwotę 30tys*12*30 lat = 10, mln 800 tys zł czy wg umowy budynek ma kosztować 5,4 mln? to co 5,4 mln to czysty zarobek, A gdzie pozostałe koszty energia, woda kto za to zapłaci ? Mieszkańcy w podatkach?
Panie Burmistrzu o co chodzi, czy tylko o zdrowie Szczawniczan
szkoda Szczawniczan02.02.2016, 18:22
A najsmutniejsze jest to, że głosujemy na pewnych ludzi wierząc, że mają poczucie misji i system wartości. Tymczasem Pan radny i pani poseł pokazują iż tak naprawdę dla własnych ambicji politycznych gotowi są jednym ruchem pokazać ludziom, gdzie wyborcy mogą ich pocałować
ponurak02.02.2016, 17:51
Problemy Szczawnicy wynikają z sabotażu przeprowadzonego przez Starostę Nowotarskiego (PiS), który realizował inwestycje powiatowe (drogowe) na terenie Szczawnicy wyciągając środki (współfinansowanie) od Burmistrza. Podobny sabotaż miał miejsce ostatnio w wykonaniu Prezesa PPK, wyciągnięto kasę (1,5ml) na budowę kanalizacji od Burmistrza
nieważne kto02.02.2016, 17:26
Burmistrz sam jest sobie winny - najpierw doprowadza do gigantycznego zadłużenia, potem podpisuje podejrzane umowy a teraz SIE DZIWI!!! Nie ma się co dziwić! Roztrwonił dobry wizerunek Szczawnicy!
tak trzymać02.02.2016, 17:24
Brawo burmistrzu ! Tak potrzeba robić, jak ktoś chce dawać pieniądze i swoich potrzeba dołożyć ! Ale to wyższa matematyka dla ciemnego ludu PiS. Ale ciemny lud Szczawnicy w ostatnich wyborach kupił PiS i posłanka liczy ze nastąpi wymiana burmistrza jak to się stało w Krościenku - na DUZO gorszego i Słabszego emeryta, zatrudniającego doradców cały tabun BRAWO SZCZAWNICA
Sami nieudacznicy z PiS weszli - geodetka z mieszkania komunalnego i J.Hamerski zadłużający szpital na 52 mln zł , a tym przykładzie winna wspomnieć słaba geodetka
tak nie można02.02.2016, 16:29
Jeżeli takie wystąpienia będą udziałem naszych posłów to ja dziękuję ....
Pieniny nie zasłużyły na krytykę na całą Polskę.Wielu zacnych ludzi
łącznie z Burmistrzem Niezgodą budowało wizerunek Szczawnicy przez lata,
i nie można tego tak sobie burzyć dla jakichś tam sobie celów.....????
czesiek02.02.2016, 16:29
JAK moze burmistrz zacagac zobowiazania na 30 lat budujac osrodek zdrowia z prywatnych funduszy , kto bedzie to splacac zreszta to ekonomista po zaocznych studiach a ci sa zawsze nie douczeni!
Stan02.02.2016, 16:05
Brawo pani Anno, tak trzymać.
kopacze kosztuja02.02.2016, 15:38
Gdyby piłka i kopacze w Szczawnicy tyle nie kosztowali , budowa boiska i wypłaty kopaczom , to burmistrz nie musiałby brać tyle kredytów ? Posłanka powiedziała prawdę . Piłka i kopacze drogo kosztują , czasem nawet przegrane wybory. To jest prowda , ta góralsko prowda .
sad02.02.2016, 15:26
Pani Paluch w zyciu nic nie osiagnela a krytykuje wszystkich wokolo...
bez komentarza02.02.2016, 15:19
Ja czegoś nie rozumiem ? Przecież Burmistrz i Wójt działał w oparciu
o zatwierdzone decyzje- radnych- będących przedstawicielami
miejscowych środowisk.Nie rozumiem również tego co ma poseł
do suwerennych decyzji samorządowców.Czy można krytykować
dobro z którego tak wielu korzysta ?
m02.02.2016, 15:17
Ciekawe co by było jak by tak Pani Poseł się do sejmu nie dostała? Ciekawe z czego by te kredyty spłacała... W tej samej sytuacji jest co i Gmina Szczawnica...
głos02.02.2016, 14:58
Na przykładzie samorządów z terenu Pienin mamy obraz polityki (upartyjnienia samorządów). Jeśli ktoś popierał PO to dostawał środki na rozwój. Teraz zapewne nastąpi zmiana czas na pozostałe samorządy aby się zadłużyły. A spłacać i tak my będziemy nawet ci co popierają Korwina
ja na Pana nie głosowałem02.02.2016, 14:48
Pani poseł jest z Krościenka i wie, że jeżeli powstanie ośrodek zdrowia w Szczawnicy wraz z zespołem wyjazdowym (bo przy Szalaya przecież nie ma ani specjalistów ani prawdziwych doktorów) to ośrodek w Krościenku padnie. Jak więc będzie wyglądać pani poseł i wójt przed wyborcami z Krościenka? Rozumiem więc działania pani poseł. Ale radny powiatowy? Panie radny - jak mówi przysłowie: zły to ptak, co własne gniazdo kala.
lokalni działacze PiS nie znaczą NIC02.02.2016, 14:30
obietnice wyborcze wg. pis:
- obniżenie wieku emerytalnego ?nie ma na to środków w budżecie
- podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tyś zł ? nie ma na to środków w budżecie
- darmowe leki dla osób po 75-e ? nie ma na to środków w budżecie
- minimalna stawka godzinowa 12 zł - nie ma na to środków w budżecie
- mieszkania za 2,5 tyś zł za metr - nie ma na to środków w budżecie
- przewalutowanie kredytów frankowych - nie ma na to środków w budżecie
- dofinansowanie z pieniędzy podatników sekty fanatyka Rydzyka w kwocie 20 mln. zł. - są na to środki w budżecie
- dofinansowanie górnictwa - nie ma na to środków w budżecie chyba ze zapłaci MON ze środków na modernizację armii
- zrównanie dopłat unijnych dla polskich rolników ? biorąc pod uwagę obecne stosunki z UE, będzie dobrze jak w ramach możliwych sankcji nasi rolnicy nie stracą dotychczasowych dopłat
- wprowadzenie podatku od sklepów wielkopowierzchniowych ? będzie podatek obrotowy niezależny od powierzchni sklepu. Podatek dotknie więc w głównej mierze polski handel
- likwidacja podatku od kopalin ? podatek tylko dla KGHM nie zostanie zniesiony
- wyższe emerytury ? rewaloryzacja emerytur w tym roku będzie na znacznie niższym poziomie niż w poprzednich latach
- obiektywne media publiczne ? Jacek Kurski niewątpliwie o to zadba
- poprawa funkcjonowania trybunału konstytucyjnego ? PIS zafundował nam paraliż tej instytucji
- skończenie z kolesiostwem w służbach cywilnych - będą nominacje partyjne bez konkursów
- powoływanie osób kompetentnych na szefów spółek skarbu państwa ? na szefa Orlen, PGNIG powołano pisowskich aparatczyków
- dokończenie dekomunizacji - Panowie Piotrowicz i Jasiński są dobrym przykładem tej dekomunizacji
wkurzony mieszkaniec02.02.2016, 14:22
Wstyd na całą Polskę że tak się mówi o Szczawnicy i nie ważne kto mówi bo Panią poseł to tylko my znamy a opinia o Szczawnicy poszła w eter! Do tego doprowadził grześ bramkarz z Bożej łaski!
dyt02.02.2016, 14:09
Jeśli tak ma wyglądać funkcja radnego powiatowego zastępcy wójta {jednej doby} to tylko pogratulować.Może radny się pochwali jak to wygrał konkurs na stanowisko w Powiatowym Urzedzie Pracy za zasługi przy głosowaniu i tu opozycja powiatowa i prasa milczy. Posłanka nigdy nie pomogła nawet swojemu krościeńskiemu samorządowi a innym przeszkadzać to umie i to jeszcze podawać nieprawdziwe dane.Fajnie było być na otwarciu parkingu w Pieninach .mostu w Malinowie zabierać głos i mówić obok tematu.
Ośrodek w Szczawnicy jest ale czy spełnia oczekiwania mieszkańców i turystów.Krytykującym zapewne wystarcz bo z niego nie korzystają i zapewne jest na miarę XXI wieku. Ośrodek w Krościenku ma ok 30 lat i super standarty można naśladować.Posłanka też zapewne z niego nie korzysta ma dostęp do lecznic poselskich. Widać profesjonalizm posłanki dla tych co na nią zapewne głosowali ,zrobiliście swoje i teraz ja rozdaję karty .WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!
bąk02.02.2016, 13:57
Posłowie PiS z P. Paluch zagłosowali tak, że Małopolska nie dostanie pieniędzy na wązne inwestrycje drogowe ,między innymi tak długo oczekiwana droga Rdzawka - Nowy Targ nie będzie robiona w najbliższej przyszłości. To podziękowanie dla górali za to, że głosowali na PIS. Może Pani Paluch dla przyzwoitości zwolniłaby mieszkanie komunalne w którym mieszka , a które mogłby zamieszkać ktoś potrzebujący,a nie mający poselskiej diety.
pacjent02.02.2016, 13:55
Jest ośrodek ale ON go nie uznaje bo prowadzi go osoba z Krościenka - co za zaściankowość!
janek02.02.2016, 13:16
Niezgoda dlaczego tak perfidnie kłamiesz? w Szczawnicy jest Ośrodek zdrowia- ul.Jana Wiktora 17a,
Z02.02.2016, 13:12
A ja mam pytanie co ta pani dokonała w swoim dość długim już zyciu
Głos zdrowego rozsadku02.02.2016, 13:09
Wielki problem dojechać do osrodka 6 km !

Wybudujmy w Krakowie co 5 km ośrodki zdrowia i dziwmy się ,że jesteśmy zadłużeni.
To jest powód do likwidacji małych gmin.

Kążdy zaścianek nie może przeżyć,że nie ma np.osrodka zdrowia , postoju karetek ,czy policji .
Bawmy sie tak dalej.- Och ta młomiasteczkowa samorzadność
gorol nizinny02.02.2016, 12:17
Wybraliście to macie tak swój potem niszczy postawione mosty a nawet s..a do swojego gniazda. Burmistrz Niezgoda i były Sekretarz Hurkała to przecież PO, wiec wniosek prosty, czystka na swoim podwórku. Natomiast z drugiej strony nic wielkiego nie wyraziła Posłanka na tej mównicy, jak zawsze jąkała się, wypowiedź mało merytoryczna a nade wszystko więcej gestykuluje niż mówi, zarzucając głową na wszystkie strony.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl