07.02.2016, 09:20 | czytano: 5501

Prezes GS Bukowina Tatrzańska apeluje do ministrów i posłów: "Pozwólcie nam spokojnie handlować"

Proponowany przez rząd podatek handlowy ma przynieść budżetowi państwa 2 miliardy zł. Według założeń - podatkiem mają być objęte zarówno wielkie sieci handlowe, jak też sieci franczyzowe skupiające małe sklepy. To rozwiązanie budzi niepokój handlowców. Widać do m. in. w Bukowinie, gdzie pojawił się wielki plakat.
Zwolnieni z podatku mieliby być przedsiębiorcy, których obrót nie przekracza 1,5 miliona złotych miesięcznie. Stawka podatku uzależniona byłaby także od tego, czy handel odbywa się od poniedziałku do piątku, czy też przez cały tydzień. Projekt nowej daniny przesłany został do konsultacji międzynarodowych.
Jan Budz prezes GS Bukowina Tatrzańska Spółka z o.o. przesłał m. in. do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Finansów, kilkunastu posłów oraz Polskiej Izby Handlu list, w którym zawarł obawy o przyszłość małych sklepów.

Oto jego treść:

"Nazywają już ten projekt złośliwie "podatkiem PiS" od handlu. Czy PiS ma uderzyć w rodzimy handel ostatnimi siłami broniący się jeszcze?

Reprezentując GS Bukowina Tatrzańska, spółkę która przekształciła się w drodze aportu ze spółdzielni "Samopomoc Chłopska", podobnie jak PSS Zakopane, z uwagi na wzmożoną konkurencję, zwłaszcza w Białce Tatrzańskiej, gdzie jedna Biedronka ma taką powierzchnię jak prawie wszystkie nasze sklepy razem, prosimy - nie dobijacie nas i nie podcinajcie nadziei w nierównej walce z potężnymi graczami ....

Pomimo zmiany formy prawnej bardzo blisko współpracujemy ze Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Beskidów i Podhala i wiem, że Pan prezes Kania podobną opinie wiejskich spółdzielni przekazał Panu senatorowi Kogutowi....

Obecny projekt uderza nie w sieci handlowe - tylko w sektor MSP - a tyle się mówi, że małe i średnie przedsiębiorstwa są dojną krową budżetu godną chowu, bo nie "optymalizują" się POdatkowo w Luksemburgu, czy na Cyprze... Obecny projekt zarówno w zakresie skali podatkowej, progu wolnego od opodatkowania, jak i opodatkowania handlu w weekendy - po porostu dorżnie tę krowę w ciągu paru lat!

Czy o to chodziło?

Po partnersku, bez zależności kapitałowej, jesteśmy członkiem grupy zakupowej PSD.S.A. zrzeszającej spółdzielnie "Społem" i spółki po spółdzielcze, które zachowały członków jako udziałowców, zaś formę spółki prawa handlowego uznały za korzystniejszą w obecnym ustroju dla skutecznego odparcia zakusów zagranicznego kapitału wspieranego od lat przez obce rządy, przy poparciu też polskich władz...
I dziś ten system partnerski ma być rozbity przez podatki, czy zasłużyliśmy aby utracić narzędzie jakiejkolwiek obrony własnych pozycji? Bo to rzekomo sieć franczyzowa?

Oni rozliczą straty tego czy tamtego sklepu, wykańczając konkurencję, a w skali sieci i tak wyjdą z ogromnym zyskiem - dla nas lokalnie jest to być albo nie być... I to zarówno dla pracowników, których zatrudniamy setkę jak i dla ich rodzin....

Liczyliśmy na wsparcie PiS, z nadzieją czekaliśmy wg zapowiedzi na opodatkowanie sieci zagranicznych przez rząd RP, co pomogło by oszukiwanemu fiskusowi, a i nam płacącym słone podatki, w nierównej walce i gremialnie głosowaliśmy na Prezydenta i na posłów i senatorów PiS .....

Teraz prosimy tylko - pozwólcie nam spokojnie handlować, może się jakoś sami obronimy!

Z pozdrowieniem - Jan Budz prezes GS Bukowina Tatrzańska Spółka z o.o."

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
@ hana13.02.2016, 12:17
Tak .Podatek nie zaszkodzi,a Kaczor do niczego się nie wtrąca. Pisowskie mądrości z pod strzechy.
alek13.02.2016, 11:08
Mieli opodatkować zagraniczne hipermarkety. I wesprzeć polski handel. A opodatkowali wszystkich bo brocha źle policzyła i brakło pieniedzy na kiełbasę wyborczą.
@ hana13.02.2016, 09:40
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy tylko potrafisz powtarzać pisowskie paplaje. Podatek zabije POLSKI HANDEL. Wiem coś o tym ,bo go policzyłem. Dlaczego nie opodatkują kościołów. Tylko cięgle grzebią e kieszeni podatnika.
hana12.02.2016, 22:40
Nie ma Pan racji, ten podatek nie zaszkodzi, to tylko głupia medialna propaganda:
http://wgospodarce...
MD11.02.2016, 12:27
Do: "tak czy srak"
W jaki sposób poprzedni rząd był proekonomiczny? Wyjaśnij.
adek11.02.2016, 12:07
Wojtek ale to nie wszystko. Za chwilę trzeba im dać barbórkę czyli 15, Kolejna darmocha to uczczenie trudu robotniczego,piórnikowe itd.Tu pieniądze PIS daje. A nam podnosi podatki .Kopalnie przynoszą straty. Każdy z nas daje górnikowi 1860zł. rocznie. Bo on musi dostać żeby na wczasy pojechać.
Do PIS11.02.2016, 09:26
Zamiast linku wklej sam tytuł filmiku, znajdziemy
wojtek11.02.2016, 09:18
Jeszcze tych darmozjadów w kopalniach mamy finansować. Bo 14-ki trzeba im wypłacić. Obraza bo w ratach. Pani premier musi tłumaczyć dlaczego w ratach. A tu człowieku od pyska dziecku odejmij ,bo biedny górnik na 14-kę nie ma. Dobrze ktoś tu napisał. Trzeba było patrzeć na kogo głosujemy.
korwinek10.02.2016, 15:34
Trzeba bylo myslec na kogo sie glosuje, bardzo dobrze !
PIS09.02.2016, 23:17
Filmik godny obejrzenia- wszystkim hejterom bo dotknie to nie tylko GS, Lewiatana, Groszka czy kogokolwiek innego. Dotknie również Ciebie!
https://www...
konserwa(tysta)09.02.2016, 15:12
ludziom się oczy otwierają... szkoda że 3 miesiące za późno...
zyga09.02.2016, 09:47
Zdrożeje paliwo! I to sporo. A to pociągnie podwyżki wszystkiego.Złotówka osłabła,kredyty zdrożały. Ale 500 zł na dziecko będzie!
karol08.02.2016, 18:32
Podatek który wprowadza PIS uderzy w małych i średnich przedsiębiorców.NIE w hipermarkety. Koniec z małymi firmami rodzinnymi .Chcieliście PIS-u .Macie.
L.P.08.02.2016, 16:27
Ludzie ale piszecie głupoty jaki mamy w Polsce rząd każdy wie i ma swoje zdanie na ten temat ,co do pana prezesa nie mam żadnych uwag ani zastrzeżeń mało kto jest tak operatywny jak on i mało kto tak się angażuje w celach publicznych jak on sam .Zobaczcie co stało się z innymi GS sąsiadującymi podupadły stoją wielkie pustostany albo dzierżawią je prywatni przedsiębiorcy za marne pieniądze .Pracy w niedzielę nie pochwalam i jestem za tym aby wszystkie sklepy nawet prywatne, małe były po zamykane,a co do pracowników GS nie mam zastrzeżeń zakupy wolno im robić gdzie chcą nawet w biedronce przecież tam są też i ubrania firmowe i wyposażenie wnętrz czasami to czego nie ma w sklepach GS więc nie koniecznie pracownicy kupują tam spożywkę .Pozdrawiam.
piotrek08.02.2016, 14:10
Zmiana kodu PIS do przodu. Przyzwyczajajcie się do zamordyzmu i drożyzny. A to dopiero początki .
mietek08.02.2016, 11:04
Macie PIS i Dude. Państwo jako takie nie ma swoich pieniędzy. Pieniądze to podatnicy ,przedsiębiorcy ,inwestycje itd. Co wam się ubździło że PIS da 500 zł. Jak da ,to i zabierze! A to co teraz robi to zarzyna drobny handel i małe rodzinne przedsiębiorstwa. A dlaczego? Bo ma w tym interes. Po co wspierać polskie małe firemki ? I tak ledwo dyszą. Korporacje zapłacą ,przedsiębiorcy pujdą do nich pracować i niech sobie łby pourywają ,bo to już nie problem jedynie słusznej partii. Widziały gały na kogo głosowały.
do franco08.02.2016, 08:46
Twój to myślenia sprowadza sie do wniosku: cała POlska była nie z własnej winy w PRL-u to cała Polska śmierdzi, tylko twoje yaya świeże i zagraniczne markety pachną... Cała Polska jest dziś cywilizowana przez zgniły Zachód z dobrodziejstwem inwentarza - wynaturzeniami i rozbitymi rodzinami..........O jo joj !!! Jeszcze może dozyjesz jakie tego beda skutki....A stare przysłowie mówi: jak bida to do Żyda, jak PO bidzie to mam cię gdzieś zydzie.....
A08.02.2016, 00:41
"Zwolnieni z podatku mieliby być przedsiębiorcy, których obrót nie przekracza 1,5 miliona złotych miesięcznie" - niby tak, ale 2% za pracę w sobotę/niedzielę pozostaje. Nawet dla tych co mają dochodu 5 tys miesięcznie.
Miało być normalnie, i wystarczyło cofnąć ulgi dla wielkich sieci. A tak oni mają swoje ulgi, wysoko opłacanych prawników i księgowych którzy pomogą im uniknąć podatków (np. dzieląc markety na stoiska, komputery w kasach spokojnie to ogarną) a reszta drobni sklepikarze będą płacić.
franco08.02.2016, 00:21
GS Gamma? haha kto tam był wie, ceny z kosmosu sterowane pod ceprów, a standard wymiata.. zamiast inwestować w sklep lepiej kieszeń prezesa nabijać, dobrze że otwarło się obok kilka marketów "Delikatesy" "Stokrotka" dalej "Biedronka" i mogę robić zakupy w cywilizowanych sklepach, o wyższych standardach, a nie wąchać grzyba w PRLowskim sklepie. Panie Prezesie, może czas się ocknąć! to nie komuna gdzie się stało godzinami do GSu po cukier.
handlowiec07.02.2016, 19:48
Panie Prezesie dlaczego Pan nie napisał ile PSD i Pańska sieć zdziera z dostawców za handel -to więcej jak markety.
Skała do @ obserwator07.02.2016, 19:26
Masz całkowitą rację. Jan Budz przejął majątek GS-u w dość tajemniczy sposób, można powiedzieć: "sprywatyzował" a teraz udaje obrońcę polskiego handlu... Jest to człowiek wiarołomny, karierowicz nie potrafiący dochować danego słowa ( wspomnę choćby o tym jak zdradził PiS-u w radzie powiatu, po to by ratować stołek Makowskiego- poprzednia kadencja). Niech lepiej siedzi cicho w tej swojej Czarnej Górze (Dziurze) i nie wychyla nosa z jamy.
pedro07.02.2016, 18:18
"Jest wolność i pracownicy GS-u mogą robić co się im POdoba"

są pewne zasady: nie tnie się gałęzi na której się siedzi, nie sr* do własnego gniazda i nie gryź ręki która Cie karmi.. Jak widzę w biedronie pracowników GSu to co mogę myśleć o sklepie, towarze z GSu itp. skoro oni tam się stołują? największa antyreklama i tyle w temacie..
gloptoku ukryty pod nickiem białcon 1234507.02.2016, 18:15
białcon 123
my jako mieszkańcy Białki Tatrzańskiej nikogo nie obmawiamy, nie oczerniamy, kupujemy gdzie dobre ceny i jakośc - także w sklepach GS. Tak więc nie wypowiadaj się za całą Bialkę ino za siebie - bo cienki pikuś jesteś, dureń złośliwy i nic nie rozumiesz z tego co się dzieje !!!
Śpisok07.02.2016, 17:41
Macie wspaniały PiS.
Teraz Prezes będzie wynajmował pokoje ceprom,szlag trafi struganie wielkiego Prezia.
białcon 12307.02.2016, 17:06
my jako mieszkańcy Bialki Tatrzanskiej , będziemy zbierać podpisy o jak najszybsze zlikwidowanie całego G.S .Szanowny Prezes niech sobie widzi , jak my mamy w poważaniu cały ten jego śmierdzący interes
obserwator07.02.2016, 17:03
Prezesie, co Ci tak zadek ścisko? wy***łeś Bukowian z ich ojcowizny, a teraz bierze Cię strach, przecież to już nie GS, nie podszywaj się pod tą nazwę, przejąłeś ze swoimi cały GS, i to już teraz można nazwać "Budz company", miej trochę odwagi i powiedz, że walczysz o swoje.
białcon07.02.2016, 17:02
najwyższy czas to zlikwidować , zwłaszcza tą wizytówkę sklepu u "SIKORY" w Biace , gdzie smród spleśniałej kiełbasy , przeplata się ze smrodem fajek .A gazety chodzą i fotografują tą rujne .
białcon07.02.2016, 16:55
najgorszy SYF ,spleśniałe towary , chleb którego nie można nawet zjeść , oto cały GS . Oby cały ten syf jak najprędzej się skończył .Mamy tyle fajnych sklepów, że bez tych smrodów nam jeszcze się lepiej działć
ppf07.02.2016, 16:41
Na to wychodzi że jako jedyny w sejmie KUKIZ .15 jest realną opozycją reprezentującą Polski inters a nie partyje klany które najpierw odbijają posady i stołki i nic się nie zmieni dopóki będzię rządził układ z Magdalenki a PiS jest jego beneficjentem
Nogaty07.02.2016, 16:01
A kto z Was był głosować?Frekwencja była cieniutka,tyłki przy kompie były, jak teraz.Odpuście se komentarze i na Trwam się przełączcie.
do - @ pedro07.02.2016, 15:40
Jest wolność i pracownicy GS-u mogą robić co się im POdoba, nawet zwiedzać Bidronke, bo kupować tam nie ma specjalne co, chyba że że kto łasy w myśl zasady: co tanie to dobre !!!
Jak ci ta taniocha zeżre żołądek, to nie oczekuj POtem wsparcia od służby zdrowia, bo jak się nażresz, tak się wyśpisz!!

Apropo: GS w Bukowinie jest wzorem dla innych, ma się dobrze rozbudowuje się i rozwija, a zyski nie transferuje do Po5rtugalii. Ciekawe, bo w Polsce GS-y prawie POupadały - ciekawe czemu ? co ty na to ?
elka07.02.2016, 13:47
tak jak mówił Korwin, żeby dać komuś 500zł, najpierw trzeba zabrać 700zł
PiS dał Rydzykowi 20 milionów07.02.2016, 13:44
na uniwersytet i wiecie na co to pójdzie?
na inwestycje Rydzyka w ... spa i hotel + odwierty geotermalne ciąg dalszy jak go nikt, a przecież nikt, porządnie nie rozliczy
a na pokazówkę pokaże się dwie uzdolnione sieroty po maturze z domu dziecka w kolejce po stypendium do niego

PiS dał jemu a na obietnice wyborcze zabierze Wam wierni podhalańscy wyborcy krótkowzroczna ostojo - zniszczą podatkami ostatnie bastiony bez szarej strefy
tak czy srak07.02.2016, 13:36
to PiS jest grabarzem polskiego handlu
a nie poprzednie "nieudolne rządy koalicyjne"

to PiS kradnie i wyciąga rękę po cudze i nie swoje jak rasowy komunista
a nie liberalne rządy proekonomiczne
pedro07.02.2016, 13:03
GS taki jak w Bukowinie jest skazany na upadek i to bez działań rządu. Prezes niech sobie w sobotę pod biedronką w Białce stanie i przyczai ilu pracowników GSu tam zakupy robi. Myślę że 70%.
baciok@07.02.2016, 12:53
Do mieszkaniec
Problemem i dylematem było na kogo głosować w wyborach parlamentarnych. Postawiłem z rodzina na PiS. I tak jak w poprzedniej mojej wypowiedzi stawiam przy tym wyborze duzy znak zapytania.
Zobaczymy jak to sie dalej potoczy w tych punktach co wymieniłaem. Pozdrawiam.
mieszkaniec07.02.2016, 12:40
@baciok@
Pisałeś co prawda do "skała", pozwól jednak, że wtrącę swoje zdanie. Różnimy się zasadniczo w ocenie PIS-u i poprzednich rządów PO ( widzę dużo błędów poprzedniej ekipy, to jednak nie oceniam ich tak radykalnie jak TY jako " złodziei i oszustów" ) niemniej jednak w większości zgadzam się z Twoimi postulatami zawartymi w wymienionych punktach. Masz również rację pisząc, że śmieszne są apele o nie branie pieniędzy, wynika to z tego, że obecnie rządzący zdali sobie sprawę jak populistyczne hasła głosili w kampanii wyborczej, dlatego już nie mówią o wszystkich dzieciach, oraz zastanawiają się nad progiem dochodowym. Cóż uwierzyłeś w obietnice PIS-u, choć jako wolnościowiec powinieneś być realistą, ja nie uwierzyłem i dlatego na nich nie głosowałem.
drodzy wazeliniarze wyborczy07.02.2016, 12:23
król jest nagi
i sięga po wasze jak po swoje
baciok@07.02.2016, 12:12
Do skała
Nie zmieniam zdania. Nie mówiłem w poprzednim komentarzu że 500+ to patologia . Troszkę trzeba czytać dokładniej. Cieszę się że wnuki wezmą te pińcet chociaż wcale nie musza tego brać. Dają to biorę, żadne apele do etosu nie brania tych pińcet nie pomogą. Jednak chyba lepszym rozwiązaniem byłoby to pińcet na każde dziecko bez względu na status rodziny. Z drugiej strony chyba przyznasz rację że patologia sie ciesy , bedzie na wóde. Cieszyłem się że odsuneliśmy złodzieli i oszustów z PO od władzy ale jestem wolnościowcem, głosowałem z całą rodziną i pewne kroki nowej władzy są dla mnie niezrozumiałe.
Nie chodzi mi już o spory ideologiczne to jest poza mna ale działania w sferze gospodarczej.
Zmienię zdanie gdy obecnie rządzący
1. Podwyższą się kwote wolną od podatku( mialo być od 1.01.2016)
2. Powrócą siię do poprzedniego wieku emerytalnego( plus staż pracy co postuluje Solidarność}(mialo być od 1.01.2016)
3. Powrótcą do Vatu 22% od 01.012017
4. Przestaną finansowania banderowskiej Ukrainy
5. Zaprzestaną okłamywac nas w sprawie imigrantów islamskich.
Zęby komuś dać totrzeba komuś zabrać. Jeżeli prowadzisz jakąs działalność to widzisz jak Państwo Polskie Ci pomaga ???????
Pozdrawiam
Skała do @ baciok07.02.2016, 11:38
Parę dni temu pisałeś, że cieszysz się bo Twoje wnuki dostaną po 500 zł... Teraz piszesz, że patologia... Masz na myśli swoje wnuki? Coś @ baciok szybko zmieniasz zdanie. A może ktoś się podszywa pod Twój nick?
mieszkaniec07.02.2016, 11:20
@ baciok@
Jest takie przysłowie " mądry Polak po szkodzie", piszę to bez satysfakcji, bo choć ręki do tego nie przyłożyłem to konsekwencje oddania kraju w zarząd Jarosława poniesiemy wszyscy.
baciok@07.02.2016, 10:58
Przeciez te piniądze trzeba skąś wziąść. Patologia przy mojej ulicy juz sie ciesy na pińcet na dziecko. Polska to kraj gdzie nie myśli sie logicznie ale ideologicznie. PiS miał 30 głosów mojej rodziny ale chyba widze że to stracone glosy.
pedro07.02.2016, 10:20
ciekawy artykuł:

http://podhale24.pl/drukuj,1,13354.html
mieszkaniec07.02.2016, 10:05
Szanowny Panie Prezesie jeżeli " gremialnie głosowaliśmy na Prezydenta i na posłów i senatorów PiS" to macie co chcieliście. Pozdrawiam.
Jkl07.02.2016, 10:02
Panie prezesie niech sie Pan nie martwi. Sam Pan glosowal wiec Pan wie ze to "dobra zmiana" ;)
pedro07.02.2016, 09:50
Czyli dzięki tzw. franczyzie możecie obniżać cenę zakupu towaru od polskich producentów, więc oni na tym tracą nie martwi was to?
GS niech dba o świeżość produktów i miłą obsługę to sprzedaż wzrośnie w mgnieniu oka Panie Prezesie.
macie swój PiS07.02.2016, 09:49
dopiero teraz do was trafiło, że oni wam nic nie dadzą tylko aby zrealizować to, czym was kupili muszą wam wpierw chamsko i siłowo jak komuniści odebrać ?

daliście się oszukać jak barany - i to Wy Górale - z tak silną amerykańską tradycją i takimi cechami pracowitości zapomnieliście, że cokolwiek macie trzeba było ostro wypracować a nikt nigdy Wam nic nie dał?!

teraz za to wszystko wszyscy zapłacimy nowymi podatkami jak w komunie a 90% waszej władzy nie umie przeczytać ze zrozumieniem najprostszego rachunku wyników z najprostszej jednoosobowej działalności gospodarczej
GS za komuny to mioł klawo07.02.2016, 09:25
U nikt tona znaczy tona,co miała znacyc ta reklama?
Ecco07.02.2016, 09:23
Pan Prezes - katolik który panoszy się po kościołach jeśli są tylko jakieś wydarzenia, broni pracy w niedzielę... o zgrozo z takim katolicyzmem...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl