ZAKOPANE. Oficjalnie otwarto po remoncie Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego. Na roboty budowlane i zakup wyposażenia miasto przeznaczyło ponad 260 tys. zł. Na najmłodszych czytelników czeka teraz przyjazne i nowoczesne miejsce, w którym mogą nie tylko wzbogacać wiedzę i rozwijać swoje książkowe pasje, ale także miło spędzać czas.
- Myślę, że wspólnymi siłami i przy finansowym wsparciu pana burmistrza Leszka Doruli udało się nam stworzyć miejsce nowoczesne, funkcjonalne, w którym dzieci i młodzież chętnie będą spędzać czas. Przestrzeń utrzymana jest w stylistyce skandynawskiej, jednak nie brakuje tu także naszych rodzimych góralskich elementów. Wydaje mi się, że chociaż w jakiejś części udało nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci, które swoją „bibliotekę marzeń” zaprezentowały na wiszących tu obrazkach. Zdecydowanie biblioteka jest na TAK. Dzieci najczęściej od rodziców słyszą – nie rysuj po ścianie, nie wspinaj się. Teraz u nas wszystko to można robić – podsumowała efekty modernizacji dyrektor Bożena Gąsienica, która podziękowała także przyjaciołom i partnerom biblioteki oraz wszystkim, którzy pomagali i doradzali przy pracach remontowych.Gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracowników biblioteki na ręce dyrektor Bożeny Gąsienicy złożył zastępca burmistrza Wiktor Łukaszczyk, który podkreślił jak ważne są takie inwestycje realizowane z myślą o najmłodszych. Natomiast mali czytelnicy od burmistrza otrzymali słodki poczęstunek. Gratulowali i życzenia dalszych sukcesów składali także zaproszeni goście - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Zakopane Maciej Wojak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek, szkół, instytucji kultury i nauczyciele, a także przedstawiciele Zarządu Związku Podhalan Oddział Zakopane.
Po remoncie w części dla najmłodszych powstała otwarta i kreatywna przestrzeń służąca zabawie i rozwojowi dzieci. Tam mogą one swobodnie rysować po specjalnej ścianie, wejść na mini ściankę wspinaczkową, posiedzieć na wygodnych pufach, czy też skorzystać z różnych przyborów, układanek, gier planszowych i zabawek. Oczywiście najważniejszym miejscem jest bogaty księgozbiór z wolnym dostępem do półek. Przygotowane zostały także niezbędne udogodnienia, jak chociażby – przewijak, czy specjalnie dostosowana toaleta dla niepełnosprawnych. Wnętrza zaprojektowała Wiktoria Olcoń.
Źródło: Urząd Miasta Zakopane