14.03.2016, 12:44 | czytano: 4938

Pierwsze wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski
NOWY TARG. Dziś Okręgowe Komisje Wyborcze mają podać wyniki czwartkowych wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ pierwszej kadencji. W Zespole Szkół nr 1 im Wł. Orkana wyniki głosowania są już znane. Radnymi zostali - Maksym Maruszczak z kl. I TGR i Kamil Czyszczoń z kl. I TLO.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Okręgowa Komisja Wyborcza nr 6 w składzie: przewodnicząca Barbara Janik, członkowie: Katarzyna Zakrzewska z kl. II TF, Agata Tomaszkowicz z kl. II TF, Weronika Czubernat z kl. II TF, Paweł Niżnik z kl. II TGR. "Dzięki tym wyborom zyskaliśmy swoich przedstawicieli w Młodzieżowej Radzie Miasta" - komentują uczniowie.
O 21 mandatów w Młodzieżowej Radzie Miasta I kadencji 2016-2018 ubiegali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, będący mieszkańcami Nowego Targu.

Do 14 marca OKW mają sporządzić protokóły z wyborów. Ewentualne protesty wyborcze burmistrz rozpatrzy do 17 marca. Dzień później poznamy nazwiska wszystkich członków Młodzieżowej Rady Miasta.

Pomysł utworzenia MRM zgłosiło stowarzyszenie Wolnościowe Podhale. Jego członkowie przygotowali statut, który posłużył przewodniczącemu Rady Miasta do opracowania stosownego projektu uchwały powołującego nowe ciało doradcze w Mieście.

opr. s/ zdj. Michał Bachulski
Może Cię zainteresować
komentarze
lol14.03.2016, 19:09
Ciekawe jaka frekwencja byłaby w niedziele?
Nie wziąłeś pod uwagę tego, że będąc na miejscu w szkole łatwo jest podejść do urny.
Nie przewidziałeś tak oczywistej różnicy. I Twoi koledzy radni też wielu prostych rzeczy nie będą w stanie przewidzieć. Dlatego dużo się musicie jeszcze nauczyć.
KG14.03.2016, 18:56
Jeśli potrafią skorzystać ze swoich uprawnień - to tylko przyklasnąć!
Borowik14.03.2016, 13:27
U nas poszli do głosowania prawie wszyscy. Uczcie się od nas dorośli którzy tak torpedujecie takie inicjatywy!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl