29.03.2016, 02:08 | czytano: 3910

Krynoliny i pumpy, czyli zawody narciarskie o Wielkanocne Jajo (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Już po raz 18 na Kalatówkach zorganizowano w Wielkanocny Poniedziałek zawody na starym sprzęcie narciarskim o „Wielkanocne Jajo” im. Krystyny Behounek. Piękna pogoda ściągnęła na zawody tłumy widzów a na udział w zawodach zdecydowało się wielu śmiałków dobrej zabawy, bo o to przede wszystkim chodzi.
Impreza tradycyjnie rozpoczyna się od prezentacji zawodników, którzy paradują zarówno w eleganckich strojach, wprost z żurnala mody przedwojennej, jak i pionierzy sportów zimowych w wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Warunek konieczny dla wszystkich to drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.
Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach: jazdy stylowej, gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem oraz slalomu równoległego, gdzie w szranki stają panie przeciwko panom a rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków, choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze przy tłumach oglądających.

Główną nagrodą są Wielkanocne Jaja. Nagrody przyznano również za najbardziej oryginalny strój wśród panów, pań oraz dzieci.

Więcej zdjęć z imprezy można zobaczyć tutaj

Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
KA LATÓW KI29.03.2016, 22:33
Wiosnę właśnie rozpoczyna
Najdzielniejsza z nich LESZCZYNA
ŚWIĘTA ,ŚWIĘTA i po świętach
Bazia z WIERZBY przekwitnięta

Pojawił się wiosny szpieg
zwie się właśnie PRZEBIŚNIEG
Dzwoni, dzwoni dzwoneczkami
Zaraz WIOSNA będzie z nami :)

Fioletowa zaś SASANKA
Drży na mrozie od poranka
I ZAWILCE I PIERWIOSNKI
Pchają się do każdej wioski

Ja tam czekam na OBRUSY
Gdy na halach są KROKUSY
KALATÓWKI lśnią szafranem
MEGO OKA JEST ON PANEM
Bożena29.03.2016, 10:37
Widać, że zabawa była przednia. Przefajne zdjęcia... a w takim wydaniu najfajniejsze upadki ;D Gratulacje i pozdrowienia dla zawodników!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl