31.03.2016, 09:34 | czytano: 4901

Z Gorlic do Zakopanego. Nowy komendant policji

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki powołał insp. Michała Gawlika, dotychczasowego szefa gorlickiej policji, na stanowisko komendanta policji w Zakopanem.
Wprowadzenie odbyło się w obecności zaproszonych gości i kierownictwa zakopiańskiego garnizonu. Inspektor Robert Strzelecki wręczając rozkaz o powołaniu na stanowisko, życzył nowemu szefowi zakopiańskiej komendy wielu sukcesów zawodowych. Przypomniał o tym, że inspektor Michał Gawlik przez blisko jedenaście lat kierował gorlickimi policjantami, a jednostka pod jego komendanturą uzyskiwała wymierne sukcesy. W ciepłych słowach wypowiedział się również burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Podkreślał wzorową współpracę miasta i policji. Podkreślił, że oczekuje jej kontynuacji, a ze swojej strony zapewnił o pełnym poparciu dla formacji. Gratulacje również złożył nowemu komendantowi brygadier Stanisław Galica, komendant zakopiańskiej straży pożarnej. Nowy szef tatrzańskich policjantów pełni obowiązki od dnia 30 marca 2016 roku.
W drugiej połowie marca dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem młodszy inspektor Maciej Woszczyna i jego pierwszy zastępca - nadkomisarz Aleksander Babiarz decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zostali odwołani ze swoich stanowisk. Maciej Woszczyna był szefem zakopiańskiej policji przez 4 miesiące. Policja nie ujawniła powodów odwołania, ale media poinformowały, że chodziło o picie alkoholu w czasie służby i obecności na komendzie.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zyg.01.04.2016, 20:14
Czy Z-ca Komendanta Woj. Policji R. Strzelecki, to może syn byłego komendanta wojewodzkiego gen. B.Strzeleckiego i ministrra d/s bezpieczeństwa w gabinecie prezydenta państwa naszego ?...
kibic31.03.2016, 21:44
no prawda prawda zle mu z oczu patrzy... no ale pozory myla :)
huray31.03.2016, 18:45
z wyglądu to facet niepijący ...
stamtad31.03.2016, 16:46
GORLICE GORA!
elo31.03.2016, 11:46
zle mu z oczu patrzy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl