13.04.2016, 14:01 | czytano: 7181

Bolesław Bara głównym kandydatem na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu

To właśnie jego kandydaturę, komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg, wyłoniła w tajnym głosowaniu i przedstawiła burmistrzowi do zatwierdzenia. Ostatnie zdanie należy bowiem do Grzegorza Watychy.
O stanowisko po wieloletniej dyrektor Barbarze Pachniowskiej ubiegało się trzech kandydatów, którzy zostali dopuszczeni do konkursu - wspomniany Bolesław Bara oraz Anna Gostkiewicz i Rafał Monita.
- W tajnym głosowaniu został wybrany pan Bolesław Bara - informuje wiceburmistrz Iskrzyńska-Steg. - Ta kandydatura została przedstawiona burmistrzowi, który po rozmowie z kandydatem podejmie ostateczną decyzję.

Zdaniem wiceburmistrz, Bolesław Bara ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe potrzebne do pracy na stanowisku dyrektora MOK. W Nowym Targu jest on znany głównie jako profesjonalny konferansjer wielu imprez oraz organizator turniejów tańca.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kqalasanty11.02.2018, 02:09
Z jakiego powodu zarowno wyksztalcenie i przygotowanie do tej pracy oraz osiagniecia zawodowe nowo wybranego dyrektora sa tak scisla utajnione. To nie jest stanowisko w prywatnej firmie a dyrektor jest osoba publiczna i zatrudniony jest przez mieszkancow. Zapewnienia p. wiceburmistrz to za malo.
Co się tutaj dzieje?15.04.2016, 15:09
@wsiowy dyrektor

Dziękuje za Pański "inteligentny" i jakże wiele wnoszący wywód.

Mok, teatry itp... jak Pan pisze będą istnieć bez dotowania ich jeśli są wystarczająco dobre (prywatne).Dlaczego wszyscy mieszkańcy mają składać się w podatkach na coś z czego nie korzystają na co dzień? I z czego korzysta garstka osób w stosunku do liczby mieszkańców Nowego Targu. Ktoś kto będzie chciał iść do teatru, galerii sztuki, zawsze ma taką możliwość (na własny koszt).

A ludzie Pańskiego pokroju nie będą decydować za mnie, na co mam wydawać swoje pieniądze.
wsiowy dyrektor15.04.2016, 13:43
Widzę, że jest tu sporo znawców kultury i zarządzania kulturą. Brawo. Chodzę do Moku już ze 25 lat i chyba na oczy nie widziałem nikogo z dzisiejszej władzy, no chyba że muszą się pokazać jako oficjele. Dla pana czy pani z podpisem Co tu się dzieje? mam radę - proszę zrozumieć że wysoka cywilizacja, rozwinięta cywilizacja zawsze mam wysoko rozwinięta kulturę i sztukę i literaturę i teatr ale widać pan się na pańszczyźnianej wsi wychował gdzie kultura i historia cywilizacji była poziomie przedszkola. Idź pan posłuchaj discpolo, rozluźni się panu żyłka i inne części ciała.
Co sie tu dzieje?15.04.2016, 10:42
Po co trzymać cały ten MOK? I dopłacać do niego? Im więcej takich bezsensownych, instytucji tym więcej możliwości zmian na stanowiskach... Dotacja na same domy kultury,świetlice i kluby to ok 1 mln złotych.

Budzet Nowego Targu wynosi ok 100 milionów złotych. I prosze sprawdzic na co ida pieniądze na stronie UM.

Na samą "pomoc społeczną" idzie ok 13 000 000 zł!
gośka15.04.2016, 09:37
Wie pan co,panie PORÓWNANY . Nie przekonał mnie pan. Tu nie pytano co pan zamierza zrobić./czytanie ze zrozumieniem się kłania/ Ale skoro już wyszły na jaw /te ambitne plany/ to strasznie marniutko to wyszło.
WY ZNA NIE14.04.2016, 22:05
Gąsienica czy żabUlka
W każdej gardle
Prawda bulka

Bo jeśli znasz
Moje imię
Nie oceniaj
Mnie
Znasz moje imię
A nie
Historie
Moje

Jak okażesz
Dobroć komuś
Możesz spać
Spokojnie
W domu

Dobroć do nas
Powraca
To jej cel
Wtedy
To jej
Praca

Ludzie najskromniejsi
Są najpracowitsi
Ludzie poniżający
Potępienia
Godni

Jednak
To co robię charytatywnie
Proszę nie wydajcie mnie

To na pewno, moja królewno

Kocham swoje łóżko
Przyznaję się
I

CODZIENNIE Z NIM
ŚPIĘ
Porównamy14.04.2016, 17:57
1) nie jest szwagrem Burmistrza
2)nie będzie słuchał byłego szefa PO
aby nie dopuścić do głosu Sumlińskiego
i wyrzucić z MOK biuro PIS u
3)nie będzie najważniejsza promocja byłej władzy i rodziny
4)znajdzie kluczyki do gablot reklamowych na przystankach MZK
5)wykaże się zrozumieniem dla animatorów kultury działających harytatywnie
6)wprowadzi nowe pomysły i energię -każdy się wypala po tylu latach pracy
8)będzie wiedział kto jest jego przełożonym i komu się należy ciut szacunku
9)nie będzie brał na dyżurnego konferansjera Marcina J
10)reaktywuje Kawiarnie
kociczka14.04.2016, 15:47
Jakie osiągnięcia wy chcecie żabulki ,od gościa . Jakby były to by podano. A PANI BASIA owszem zasługi miała i śmiało możemy je porównać z tym co ma nam do przedstawienia pan z Lublina. I co? Porównamy?
mieczyk14.04.2016, 15:35
Unieważnić cały ten pożal się boże konkurs!!! Czytam i oczom nie wierze. Kim jest ten wodzirej bo cisza w temacie jak po śmierci organisty.
kapelan14.04.2016, 15:28
Milutka organista, która nie umie śpiewać przegrała. Smutno mi ale z drugiej strony będę ją dalej mógł słuchać podczas mszy
z głupimi nie pogadasz...14.04.2016, 15:25
Znudzona - daj spokój. Przecież widać na jakim poziomie to są ludzie. Nawet nie wiedzą, że przy formalnym przedstawianiu kandydatów nie berze się pod uwagę płci tylko kandydatów prezentuje się alfabetycznie - po nazwiskach.

Względy "grzeczności" ... hahahaha co za kretynizm.... zabrakło argumentu o który pytała "znudzona" prosząc o podanie jakichś osiągnięć to padło jako cecha "że kobieta"... hahaha i nie podanie kobiety jako pierwszej w tym zestawieniu to zarzut dla dziennikarza... hahaha...

Niektórzy to powinni przy swoich komentarzach dopisać, że są upośledzeni umysłowo, to by się ich traktowało z większą tolerancją...
do znudzona14.04.2016, 15:15
Sama puknij się w czoło kobieto nie węszę spisków, z samej grzeczności wypadałoby przedstawić kandydaturę kobiety a potem mężczyzn.
do znudzona14.04.2016, 15:12
trzeba najpierw sprawdzić te osiagnięcia, nie przeczę, że nie ma ale jak ktoś przedstawia się jako PREZES WORLD DANCE POLAND A CZEGOŚ TAKIEGO PO PROSTU NIEMA to co o tym sądzić?
@ mamuska14.04.2016, 15:10
Jak ktoś jest do wszystkiego,to jest do niczego. Coś jak fryzjer od wyrywania zębów. Chyba nie o takiego fachowca nam chodziło?
do Ola14.04.2016, 14:47
Stawiam Ci sześciopak jak dodasz coś sensownego do opublikowanych informacji o trzech kandydatach. Coś co byłoby atutem w ich staraniach konkursowych - bo że ktoś gra na organach to taki sobie argument przemawiający za przygotowaniem do pełnienia funkcji dyrektora ośrodka kultury. No? Czekam.

Znudzona.
Mamuśka14.04.2016, 13:24
@RODZIC
To podejdź to trenera po zajęciach i z nim porozmawiaj albo się z nim zaznajom. Z drugiej strony to ciekawe co teraz będzie z tymi wszystkimi dzieciakami. Czy po objęciu funkcji Dyrektora pan Bara będzie miał jeszcze dla nich czas? Dyrektor, prezes, trener tańca, choreograf cheerleaderek i coś tam jeszcze...
Olo14.04.2016, 13:17
@znudzona - ale zupełnie nie o to chodzi. Nie jest rolą dziennikarza tworzenie CV kandydatów tylko rzetelne ich przedstawienie. I dokładnie nie chodzi o to aby dopisywać zasług czy tworzyć opisów, które można skwitować w jednym zdaniu. Artykuł pt. : "Troje kandydatów na stanowisko dyrektora MOK" jest napisane czyjego autorstwa nie jest bardzo dziwnie napisany. W moim odczuciu trzech kandydatów a każdy opisany w inny sposób. Pierwszy opis kandydata na zasadzie laurki - zróbmy z wydmuszki pisankę. Drugi opis kandydatki tak aby w zasadzie nic nie napisać bądź napisać tak aby było mało korzystnie. Trzeci opis - i tu brawa, tego by się oczekiwało. Suche fakty, wykształcenie, doświadczenie, czym obecnie się zajmuje i tyle w temacie.

Dajcie spokój ludzie tym emocją w sieci, macie zastrzeżenia czy uwagi to śmigać do UM. Nic to nie da, jak ktoś już wcześniej pisał wybór już dawno był wiadomy a cały ten konkurs to czysta fikcja. Miejmy tylko nadzieję, że nowy dyrektor wbrew wszystkim hejtom pokarze się z dobrej strony i zrobi dużo dobrego dla kultury w naszym mieście.
roz-czochrana14.04.2016, 12:47
Tańcz głupia tańcz, swoim życiem się baw. Ha ha ha......Dobrze że jest szansa na wcześniejsze wybory i odśpiewanie : Bo to jest wasz ostatni taniec.Dziś widzę was ostatni raz.....itd Ha ha ha...
RODZIC14.04.2016, 12:39
smutne ale ten pan nierówno traktuje dzieci podczas zajęć ( większą uwage skupia na dzieciach znajomych)
znudzona14.04.2016, 12:37
@Zbulwersowana - a co mają zrobić dziennikarz? stworzyć życiorys kandydatom? O czym mają pisać jak pozostali niewiele maja osiągnięć? Pisze się o tym co jest.

Może ci brakuje opisu, że pani A ma dobry gust i się ładnie ubiera, a pan M. ma ładny głos i dobrze śpiewa? Puknij się w głowę kobieto. Zacznij myśleć i przestań węszyć spiski.
@ wernyhora.14.04.2016, 12:18
Ależ ci się chłopie ulało. Władza raz utracona nigdy nie wraca. Jakby to była prawda to PIS dziś szorował by .......w sejmie. A my bylibyśmy zdrowsi. Szkoda. Ale nie masz racji.
toffi14.04.2016, 12:11
Życzę powodzenia nowemu Dyrektorowi. Mam nadzieję, że faktycznie za nim stoi zarówno wiedza jak i doświadczenie predysponujące go na to stanowisko. Może i jest wybitnym choreografem, wspaniałym nauczycielem tańca, artystą kulturalnym i miłym jednak odnoszę wrażenie, że to nie te cechy powinny charakteryzować Dyrektora MOK-u może oprócz miły i kulturalny :-)
P.14.04.2016, 12:01
Wernyhora - wreszcie głos rozsądku. Masz rację, że trudno pogodzić się z utraconą władzą. I liczę, że ten cały szum minie. Czego życzę.
Wernyhora14.04.2016, 11:20
Byli włodarze oraz rodziny i niektórzy znajomi przez nich zatrudnieni zapomnieli że zmienił się z woli mieszkańców burmistrz .Nigdy nie uznali go za szefa ale markując przejściowy charakter zmiany władzy nadal prowadzili promocję i marketing przegranych.Protest utraty władzy i kasy przejawił się w otwartym lub ukrytym sabotażu oraz bezpardonowych i podłych atakach na portalach. Manipulacje te są na nic. Władzy raz utraconej nie ma szans odzyskać.Na nic larum i wasze intrygi. Najwięcej szkody przyniosły one wam i tym którzy w was uwierzyli.Nie macie nawet honoru oficjalnie wystąpić a wszystkie wasze podłości wziął na Siebie Stanisław T. (Panie Stanisławie kłamstwo nie popłaca). A tak naprawdę największą szkodę wasze działanie przynosi Nowemu Targowi i jego mieszkańcom.
popis pewuesu14.04.2016, 10:20
Patryk o ile wiem nie głosowałeś na Grzesia
patryk14.04.2016, 10:05
Ale szopka. Bezstronny wybór komisji. Boziu ,spraw żeby wybory były szybciej ,bo od tej hipokryzji krew mnie zaleje. Co oni myślą że jesteśmy ślepi ,głusi i ogólnie nie rozgarnięci. Otóż NIE! My byliśmy łatwowierni. Uwierzyliśmy Grzesiowi i mamy . Czy tak miało być? Czy nie obiecał nam jednego zastępcę? Czy nie miało być skromnie? Normalnie? Skąd ten człowiek się tu znalazł. Lublin za płotem nie leży. Czyli co? Ktoś go sprowadził? Po co? Na Podhalu brakuje nam fachowców? Nie sądzę. Taki lokalny patriotyzm Panie Burmistrzu? Sory. Ale jestem zniesmaczony pańskimi rządami. Więcej na pana nie zagłosuję.
olo14.04.2016, 09:50
@Rysiu - żadna władza nie bierze tego pod uwagę, że to są nasze pieniadze. Po wyborach uważają że to jest ich kasa. Nowotarska władza też
Ryś14.04.2016, 09:32
Życzę Panu Barze powodzenia. Ale po co robi się te konkursy? Czy szanowna komisja myśli, że społeczeństwo Nowego Targu jest tak naiwne i uwierzy w bezstronny wybór. Czy członkom takiej komisji nie jest wstyd działać wg z góry ustalonych zaleceń. Państwo pracujecie za pieniądze mieszkańców miasta i proszę o tym nie zapominać.
kudłata14.04.2016, 09:28
Zaowocowały układy i kawowe układziki?
M.14.04.2016, 09:24
Życzę mu powodzenia. Ma jedną zaletę, nie jest stąd, więc nie jest uwikłany w nowotarskie układziki i zaściankowość.
każdemu na co zasłużył14.04.2016, 09:03
Szambonur z gór wyszedłeś z samego siebie ale nigdy nie wyjdziesz z szamba nie pozwala na to twój poziom i poziom gó.... w którym się taplasz.Sięga ci już do ust.
Mam nadzieję że wzrośnie poziom , twój na pewno nie , ale szamba.
Złotouste usta zapełnią się tym co z nich wychodzi.
Miastowy14.04.2016, 08:59
Poprzedniczka nie zrobiła nic w kwestii remontu i modernizacji podstawowej dla działalności MOK-u sali widowiskowej ( od roku 1973 sala ta nie jest modernizowana ).Zatem stanowisko to jest chyba tylko synekurą bo nie słychać nic z "Miasta" , by w tej kwestii były jakiekolwiek plany na przyszłość.
oj kolesie , kolesie14.04.2016, 08:54
Tam gdzie powinny być zmiany i to szybkie to ich nie ma : Zieleń i MZK. Panie Grzegorzu co z tymi zmianami ? Brakuje znajomych na stanowiska? A co Tetnowskiemu też skończyli sie kolesie ?
"14.04.2016, 08:39
do Japi ja: nie plejada krytyków, wystarczy troszkę popatrzyć trzeźwym okiem na kandydata, a ze miły i kulturalny człowiek to wydaje mi się za mało tym bardziej, że nie jest wiarygodny.
zb14.04.2016, 08:36
Jedno trzeba przyznać Panu Barze-talent /.../to on ma nieprzeciętny. Dyrektor Mok-u -pięknie. Ciekawe dlaczego nagle pojawił sie na Podhalu a przecież miał tam swoja szkołę. Biedni Ci nasi włodarze tak się dać omotać a ludziom, którzy robią coś naprawdę dobrego i fajnego nie pomogą. Choćby w udostępnianiu sal na zajęcia , za wszystko samemu trzeba płacić a pan Bara piękne dotacje pozałatwiał.I teraz jak zostanie dyrektorem żyć nie umierać.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Zbulwersowana14.04.2016, 08:29
No ciekawe, czy ktoś sprawdził rzeczywiste kompetencje tego Pana. Nikt się nie pokwapił, albo nie chciał. A artykuły o kandydatach? Wstyd! O panu Barze piękna historia, jaki to on cudowny a o pozostałych kandydatach parę suchych zdań. Jak można faworyzować jednego kandydata? Jak dla mnie człowiek, który przedstawia nieprawdziwe dane o sobie albo dodaje sobie zasługi np.ostatni Bal Starosty- tańczyli mistrzowie a przyjechali z Warszawy- fakt ale pan Bara przyznaje się do nich jak do własnych dzieci a przecież Oni nie są od niego. Masakra, a ludzie we wszystko wierzą.
Zuza14.04.2016, 01:35
Pani Joasiu gratuluję wyboru Pana Bary na dyrektora MOK ! Człowiek kompetentny i o wyjątkowej kulturze.
Cieszę się bardzo.
NT13.04.2016, 23:15
Też mi zaskoczenie. Już od dawna wiadomo, że ten jegomość przejmie MOK. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie komisja ustaliła kompetencje tego Pana na stanowisko dyrektora tej placówki. No cóż wspólne zabawy to i wspólne interesy.
petr13.04.2016, 21:56
A to Ci dopiero qui pro quo. Stegowa jest po prostu miszczynią ... katastrof.
baciok@13.04.2016, 21:33
Do nick Japi
O co chodzi z tymi Ukraińcami w twojej wypowiedzi. Przybliż troche temat. Dziekuję.
góralka13.04.2016, 21:31
do ceperka
można zaobserwować, że wszystkie Twoje wpisy mają hejterski charakter, albo jesteś osobą mściwą i podłą do szpiku kości, albo rozgoryczoną i zakompleksioną w swoje marnej i pretensjonalnej egzystencji. bzdury piszesz i tyle w temacie. fe.
Zuzanna Zych13.04.2016, 21:26
Przemiły i kulturalny człowiek! Ma niesamowite podejście do nauczania dzieci i młodzieży! Skromny i normalny człowiek! Zakochany w tańcu artysta! Kibicuje mu na nowym stanowisku!
szambonur z gór13.04.2016, 21:16
Ten sam poziom kandydatów do MZWiK
Gość którego firma zbankrutowała i facet którego wyrzucili z firmy. Może to i podkładka pod właściwego dżej ti oby nie wolę nie kumatego niż dźej ti.
supełek13.04.2016, 21:05
To się Joanna bawi za nasze
baciok@13.04.2016, 21:02
No to potańcujemy na Titanicu.
Japi Ja13.04.2016, 20:47
podłość ludzka nie zna granic. Plejada krytyków "autorytetów" wszystko wiedzących i ojej! "proroków" rusza do ataku! komu i czemu to ma służyć!
myślenie jak widać czasem boli13.04.2016, 20:23
Tajne głosowanie i Joaśka, co wy macie nas za idiotów czy coś jeszcze gorszego?
Obserwator13.04.2016, 20:08
Nie znam gościa. Należy dać mu szansę. Zobaczymy kto acz.
wizja tuiteraz13.04.2016, 19:34
brawo waTYcha.
jeden zastęca z Radomska.
drugi z Kliszkowiec.
dyrektor MOK tancerz z Lublina
sszo13.04.2016, 18:45
bardzo dobre zmiany dla MOK
gucio13.04.2016, 18:34
Nareszcie chcą zdymisjonować STEG????? Czyż to nie wyjście na przeciw oczekiwaniom umęczonego społeczeństwa? Ha ha ha.
Japi13.04.2016, 17:40
Tak na marginesie to dla mnie uwłaczające, by renomę budować sobie na Ukrańcach , która cała Europa traktuje jak pariasów , bo machnę reka już na poziom tych dansów czy seudokonkursów Barowych.
ceperka13.04.2016, 17:38
Gdyby głupota mogła latać to ... komisja byłaby nieuchwytna . Bara był kandydatem , kiedy Słowak wystąpił z rzekomymi pretensjami do Pachniowskiej. Ciekawe , czy Radni domagający się zdymisjonowania Steg swoje groźby teraz wcielą w życie i Watycha nie dostanie absolutorium i doprowadzą do nowych wyborów ... To za kilka miesięcy będziemy mieć nowe zmiany
rozczochrana13.04.2016, 15:50
syrenka z jakich popiołów powstanie? chyba oczadziałaś od nowotarskiego smogu
bajka13.04.2016, 15:32
Ha ha ha ha...... No i mamy zmiany. Sięgnijmy dna. Może pani wiadoma potrzebuje go poczuć żeby się odbić. Dla mnie to początek końca tego interesu zwanego dotychczas MOK-iem.
manius13.04.2016, 15:20
Z sympatią do Pana, ale powiem tak: jaka burmistrz taki dyrektor mol
Wii13.04.2016, 14:44
Ahahahahaha w tajnym głosowaniu, proszę was......
syrenka13.04.2016, 14:34
super Pani Joanna gratulacje takich ludzi potzreba temu miastu....mam nadzieję że MOk w końcu powstanie z popiołów......
bolo13.04.2016, 14:28
Nie mam pytań. Pani steggowa stwierdziła że lepszy od Pani Basi. Ciekawe w czym?
pniok13.04.2016, 14:03
Dobry, sympatyczny i kulturalny człowiek. Dobry kandydat.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl