22.04.2016, 13:27 | czytano: 3716

Nowy komendant przedstawił się radnym

Fot. Józef Słowik
Nowy Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem inspektor Michał Gawlik przedstawił się radnym powiatowym podczas sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego.
- Przez ostatnie 10 lat byłem Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach – mówił prezentując swoją karierę zawodową radnym nowy komendant. – Decyzją komendanta wojewódzkiego, a to jest przełożony, któremu się nie odmawia, zostałem powołany na podobną funkcję w Zakopanem. Sądzę, że przy państwa udziale uda się ład i porządek publiczny w maksymalny sposób ochronić i uratować powiat tatrzański przed ewentualnymi zakusami ludzi, którzy prawa nie przestrzegają. Liczę jeszcze raz na współpracę – dodał.
Przypomnijmy, w drugiej połowie marca dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem młodszy inspektor Maciej Woszczyna i jego pierwszy zastępca nadkomisarz Aleksander Babiarz decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zostali odwołani ze swoich stanowisk. Maciej Woszczyna był szefem zakopiańskiej policji przez 4 miesiące. Policja nie ujawniła powodów odwołania, ale media informowały, że chodziło o picie alkoholu w czasie służby i brak obecności na komendzie.

js/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl