22.04.2016, 13:52 | czytano: 2584

Jak przygotować dobry program rewitalizacji? Spotkanie informacyjne w Nowym Targu

zdj. Piotr Korczak
NOWY TARG. W biurze Związku Euroregion Tatry odbyło się kolejne z cyklu spotkań informacyjno-edukacyjnych mających na celu pomoc w dobrym przygotowaniu programów rewitalizacji. Z pracownikami podhalańskich samorządów rozmawiał wicemarszałek Stanisław Sorys.
Na I kwartał przyszłego roku planowany jest nabór wniosków do działania „Rewitalizacja przestrzeni regionalnej” w ramach 11. osi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Kwota alokacji to ok. 700 mln zł (170 mln euro). Warunkiem niezbędnym, by samorządy mogły się ubiegać o dofinansowanie, jest przygotowanie przez poszczególne gminy dobrych programów rewitalizacji. Pomoże w tym konkurs, ogłoszony przez samorząd województwa, którego celem jest merytoryczne i finansowe wsparcie gmin w przygotowaniu programów rewitalizacji.
- Samorząd województwa, we współpracy z Ministrem Rozwoju, oferuje z Pomocy Technicznej prawie 6,8 mln zł na proces przygotowania programów rewitalizacji. Robimy to przede wszystkim po to, by dobrze zdiagnozować potrzeby i pomóc w przygotowaniu dokumentacji. Gminy mają czas na złożenie wniosków do 9 maja tego roku - mówił podczas spotkania wicemarszałek Stanisław Sorys.

O wsparcie w ramach konkursu mogą się ubiegać samorządy z terenu województwa małopolskiego. Maksymalna wartość dofinansowania dla jednej gminy wynosi 150 tys. zł. Konieczne jest zapewnienie wkładu własnego, tj. minimum 10% kosztów kwalifikowanych dotacji.

Agenda UMWM w Nowym Sączu, s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
abc23.04.2016, 14:41
nie wiem po co "coś" takiego jest organizowane?
chyba tylko po to , aby gdzieś szumnie to "coś" odnotować?
Wladek23.04.2016, 08:33
Szał zainteresowanych .......!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl