28.04.2016, 20:33 | czytano: 7543

Nowa Targowica chce wsparcia od miasta

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Spółka Nowa Targowica chce większego wsparcia promocyjno-informacyjnego ze strony miasta w związku z przenosinami targowicy na plac koło oczyszczalni ścieków. Ale radni i włodarze nie chcą za mocno się angażować, by uniknąć zarzutów, że wspierają jeden podmiot handlowy.
Apelował o to na spotkaniu z radymi i burmistrzem Grzegorzem Watychą, prezes spółki Janusz Chowaniec (na zdjęciu w środku). - Będziemy starać się pomagać w granicach prawa - deklarował przewodniczący Rady Miasta Janusz Tarnowski. Ale - jak mówił - spółka nie może oczekiwać, że miasto będzie i wspierać jeden podmiot gospodarczy. - Tak naprawdę to od was będzie zależał sukces całego przedsięwzięcia. Nie oglądajcie się na samorząd - radził.
Chowańcowi chodziło o to, by do świadomości kupców przebił się fakt, że na nowej targowicy będą mieli preferencyjne stawki. Na targowicy koło oczyszczalni będą bowiem płacić 50 gr. za m.kw. opłaty targowej, podczas gdy na pozostałym obszarze miasta stawka ta wynosi 8 zł. - Byłoby nad wyraz potrzebne informowanie o tym kupców - mówił.

Pomysł, aby miasto przygotowało taki komunikat, z informacją o preferencyjnych stawkach, poparli m.in. radni Janusz Tarnowski i Andrzej Rajski (na zdjęciu z lewej). - Nie przekażemy nic więcej ponad to co wynika z uchwały - przekonywał pierwszy z nich, a radny Rajski proponował rozdawanie ulotek handlującym na starej targowicy, ustawienie tam bilbordu oraz poinformowanie o tym na miejskich tablicach informacyjnych, a także z wykorzystanie w tym celu inkasentów.

- Naszym zadaniem powinno być to, żeby skumulować handel w jednym miejscu, bo jak się handel rozdrobni, to jarmark padnie, a Nowy Targ przestanie być miastem handlowym - ostrzegał radny Paweł Liszka.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Edek23.04.2018, 22:07
Panie Chowaniec jak yto zrobić zby aby miasto wybudowało mi drogr do mojego biznesu za 2 mln zł i prosić miasto o
reklame kazdy biznesmen płaci sam za swoja reklame a nie prosi miasta czy to jakiś czary cz czrne interedy rja też tak bym chciał może trzeba się zająć urzędnikami a gdzie równość wobec prawa jedni płacą o50 gr inni 8 xł
muniek29.04.2016, 21:17
zasadnicze pytanie: ile jest miejsc (stanowisk) handlowych na nowej targowicy tzn. ilu ludzi ze starej będzie i tak musiało sobie poszukać nowego miejsca do handlu
marek29.04.2016, 15:27
Moim zdaniem czas targowic bezpowrotnie się skończył. Jakby na to nie patrzeć nie są lepsi od marketów. Po jaką ciasną anielkę mam się wlec na zakupy pod Waksmund albo pod Ludźmierz. W markecie nie dość że taniej to jeszcze blisko.
LoL29.04.2016, 14:34
żebyście nie dostali czkawki z tym Żarneckim , ten facet nie robi nic za darmo , a po jakimś czasie może być bardzo drogi
Pan29.04.2016, 13:52
Do makita .Koncert to juź jest i będzie jak juź wszyscy pójdą do Źarneckiego.ludzie zobaczcie gdzie więcej ludzi się kręci.Ludźmierska to przecieź centrum handlu.Po za tym Deja obiecał 3 miesiące za darmo.
DOSC29.04.2016, 13:17
Dość finansowania prywatnej inwestycji, z naszych pieniędzy.
Nie dopuszczalna różnica stawek !29.04.2016, 11:04
Sprawa jest prosta kupcy i właściciele ziemi z targu powinni zgłosić sprawę do UOKiK działanie miasta narusza prawo o ochronie konsumenta i konkurencji , Radni i Burmistrz wykorzystują pozycje monopolisty . Mogą zapłacić nawet wielomilionową kare za takie naruszenie prawa .
Handlarz od lat29.04.2016, 10:25
Dlaczego Radni nie wybiorą się na starą targowicę w garniturach bo w gumiakach nie pozowali by tak do zdjęć.Teraz handlarze i Radni widzą jak powinna wyglądać targowica wstyd w dodatku tańsza od tego gno...25 lat w tym gno.. Moim zdaniem powinni pierwsze do nas przyjść bo jakby nie było utrzymujemy Miasto.
.
jasiek29.04.2016, 10:12
juz sie nie mogę doczekać przeniesienia tego burde... ze środka miasta , targowica na pks bedzie sie rózniła od tej koło oczyszczalni tym że na PKs bedzie sr.. sie do wiaderek .
MIESCON.29.04.2016, 10:10
Radny Rajski lobbuje w kierunku Nowej Targowicy. Rozumiem że inkasenci którym płaci urząd miasta będą agitować dla spółki Chowańca! A ulotki o ludźmierskiej inkasenci też rozniosą dla Żarneckiego? Ktoś powinien posprzątać w radzie miasta Nowego Targu.
Handlarz od lat29.04.2016, 10:08
Skończyły się koźuchy chcą teraz robić kasę na biednych handlarzach.Powiem krótko Źarnecki i Deja to przyszłość ten drugi zna realia i jest elastyczny a to jest bardzo waźne.
Apel29.04.2016, 10:08
Sanepid z Nowego Targu potraktował sprawę ?seks afery? poważnie i przeprowadził kontrolę jakości wody w nieckach na basenie w Nowym Targu. Zbadał czy w wodzie, która wypełnia jacuzzi, nie ma biologicznych zanieczyszczeń. Ta sama instytucja powinna z powagą potraktować pomysł otwarcia placu handlowego na terenie byłej zajezdni PKS i przeprowadzić kontrolę
terenu pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych.
ceperka29.04.2016, 08:11
Ludzie toż teraz okazuje się,ze ten Bangladesz to jedyny gwarant handlowego charakteru miasta. Mam ochotę krzyknąć dość tej Białorusi w mieście przy drodze do Zakopanego
.29.04.2016, 07:46
Nowy Targ już dawno nie jest miastem handlowym. Biedronki są wszędzie, w każdej większej wsi, a jarmark to relikt przeszłości z towarem z chińskiego marketu. Słowacy i gro osób jeździ co weekend do Krakowa gdzie studiują ich dzieci, gdzie jest duży wybór, markowe sklepy. Ceny te same co na jarmarku tylko jakość lepsza- nie tylko towaru ale i standardów obsługi itp.
makita29.04.2016, 07:37
SDSSSS, jak Chowaniec jest "zachłannym" przedsiębiorcą to kim jest Żarnecki??? Czy może ty jesteś frajerem który uważa że zrobienie klepiska i deklaracja o "nie budowaniu tam niczego" i dojenie od was frajerów kasy jest mniej zachłanne od wybudowania pięknego regionalnego obiektu stworzenia warunków do handlu(zaplecze,dojazd,parking itp) i przy okazji dając możliwość organizowania różnych imprez (np.koncerty).
Władek29.04.2016, 07:20
Tylko konkurencja a nie wspieranie działalności gospodarczej przez Burmistrza.
Już M.Fyżlewicz wybudował drogę za 2000000 zł , WYSTARCZY
Adam niwa28.04.2016, 23:39
Targowica tylko PKS tam ludzie co są doroboty anie panowie na kasę jak chowanie i klika
SDSSSS28.04.2016, 23:26
Przypomniałem sobie jeszcze:
Do tych ostatnich słów Liszki - miasto nie żyje tylko i wyłącznie z targowicy i jeżeli ona upadnie, to miasto nie przestanie być miastem handlowym. Mamy dużo przeróżnych sklepów stacjonarnych, sieciówek są galerie a także przeróżne zakłady produkcyjne. Także określenie że miasto jest tylko handlowe ze względu na uwielbianą przez Słowaków targowicę jest trochę naciągane...
SDSSSS28.04.2016, 23:23
Heh, no tak. Chowaniec to jednak zachłanny przedsiębiorca, on się uśmiechnie, zagada a przede wszystkim będzie chciał wszystko za darmo. Niech się cieszy że P24 i (ta druga gazeta, nie wiem czy wolno podać 24TP - dla admina o interpretację i poprawę) interesują się tym tematem i darmowo go w pewien sposób reklamują - informacje, zdjęcia z przebiegu budowy itp. Prawda jest taka, że Chowaniec w ogóle nie reklamuje targowicy z własnej inicjatywy. Wiem od kupców, że nie dostali od niego żadnych informacji jak to on widzi, żadnych ulotek, tylko czcze zapewnienia w internecie że opłata niska. Ja posiadając własny sklep sam musiałem zadbać o reklamę, o nagłośnienie, że taki i taki sklep z tym i tym na tej i tamtej ulicy się znajduje - Chowaniec nie robi nic, tylko czeka aż go zasponsorują. Postawił tylko dwa plakaty - przy Policji i już na starej drodze do jego Nowej Targowicy. Niech zainwestuje w porządny artykuł w internecie, niech rozniesie ulotki do kupców w jarmarki, niech przede wszystkim wyjdzie do ludzi i ich przekona że warto. Samo gadanie w internecie nic mu nie pomoże. Chociaż... wydaje mnie się że już na to trochę za późno.
SRO CZKA28.04.2016, 23:23
Jak ja byłam dzidzia mała
Mama mi opowiadała
Jak sroczka kaszkę warzyła
I dzieci swoje karmiła

Temu dała w garnuszeczku
Temu dała w rondeleczku
Temu dała na miseczce
Temu dała na łyżecce

A Temu nic nie dała
Ukręciła łepek
i frrr
Poleciała !!!!!

Niech nie milczy Wielka Rada
Demokracji to jest rada
Sprawiedliwie Rada włada
Pomóc pomóc tu wypada

Dobra rada i od dziada
Trudny wybór trudna rada
POPRZYJMY PRZEDSIĘBIORCĘ
KAŻDEGO
I NASZEGO
I OBCEGO
I MAŁEGO
I DUŻEGO
TOŻ NASZ PRZYSZŁY
BUDŻET
ZALEŻY OD
NIEGO
osioł28.04.2016, 22:42
a moze zaskarzyc uchwałe o preferencyjnych stawkach do wyzszej instancji bo dlaczego jednego preferowac a drugiego.....a co promowac stiska pod namiotami, pod płotem dla straganiarzy są miejsca i toi toi bo duze budynki są nie dla straganiarzy ich tam nie bedzie,brak bierzacej wody dla straganiarzy, czy płatne parkingi co promowac czym sie pochwalic jak stał straganiarz pod namiotem to tak bedzie dalej stał warunki sanitarne smiech i te smierdzace toi toi pewnie jeszcze płatne.....no dziewietnasty wiek
x28.04.2016, 22:40
to jest targowica ? chyba dom weselny ! smiesznie sa ! gdzie chca tych wszystkich handlujacych tam pomiescic ? chyba na tej kostce!
Leming doskonały28.04.2016, 22:28
Gdzie równość w traktowaniu podmiotów gospodarczych ??? Takie zróżnicowanie stawek kwalifikuje się do zaskarżenia do Sądu. Sprawa bardzo problematyczna.
Jar28.04.2016, 22:02
temat staje się nudny
Nie handlarz28.04.2016, 21:58
Uchwała o opłacie 50 groszy a metr na Nowej Targowicy która też jest na terenie prywatnym i 8 zł na starej pachnie korupcją-powinna być zaskarżona przez kupców ze starej i unieważniona przez wojewodę zanim będzie otwarcie Nowej jako nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych. Agitacja rady miasta na rzecz Nowej Targowicy to zjawisko skandaliczne. A Wy handlujący na starej dalej nic z tym nie róbcie to będzie: płać i płacz. Ludzie róbcie z tym coś zanim jest jeszcze stać. Nie uzbieracie wszyscy wspólnie na 1prawnika???
waldemar w.28.04.2016, 21:38
eee tam to tylko plotka...
sugar28.04.2016, 21:19
No to Klapek trzyma w garści radnych skoro nie chcą się wychylać
Lusi28.04.2016, 21:15
Teraz sie boja,a nie można było przenieść obwodnicy za miasto jarmark zmodernizować ,handlarze na namiotach i nicby juz nie straszyło ,na ulicach przypilnować porządku i odległości od drogi i nie byłoby ryzyka,czy nowy plac wypali i co przede wszystkim kasa w mieście zostaje ale to cała Polska jak cos hula to należy zniszczyć ,bo miejskie to nie prywatne czyli niczyje
kupiec28.04.2016, 21:14
panie Chowaniec 50gr.to opłata targowa dla miasta!!!gdzie reszta opłat?chyba ktoś ma amnezję.Ja mam zarezerwowane miejsce i wiem że będę płacił dużo więcej niż 50 gr.za metr kw.Niech pan poda całą kwotę ile dla Was ,a ile dla miasta???Takim sposobem informowania można tylko sobie zaszkodzić.
Sx28.04.2016, 20:56
Zachciało sie porządku,a teraz nie wiadomo jak posprzątać ale tak naprawdę każdy ma interes w rozwaleniu starej targowicy. Miasto nowe układy i nowe możliwości i nowe galerie.Chowaniec juz zyskał,bo ma droge za 2 Miliony do domu weselnego czarna owca.A jak pan Chowaniec chce miec wsparcie miasta to /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Bartek28.04.2016, 20:53
Jak ich stać na wybudowanie takiej targowicy to nie stać ich na rozreklamowanie się, i z jakiej racji ma im miasto pomagać ja chce tylko pozwolenie na zjazd który już istnieje i nie mogę tam nic wybudować a im całą drogę wybudowali.A tak poza tym ten burmistrz to *** jakich mało przed wyborami mógł od razu mówić głosujcie na mnie a rządzić będzie Tarnowski.
Coltx28.04.2016, 20:51
1. Czyli mam rozumieć że cały ten szum medialny, ustalanie preferencyjnych stawek itp... to nie jest wspieranie jednego podmiotu ?

2 .Panie Chowaniec to jest Pana biznes i sam sie Pan musi martwić, czy ktoś tam pójdzie. Ja jak otwierałem firme to nikt mi nie pomagał...i nie namawial klientów żeby weszli do mojego sklepu...

3. Panie Rajski, Panu coś strasznie zależy na interesie Pana Chowańca, odnosze takie wrażenie....

4. Panie Liszka Pan to nie powinien się wypowiadać w sprawach lokalnych interesów ponieważ nigdy Pan takiego nie prowadził i jak wynika z Pana oświadczenia majątkowego jest Pan zadłużony na kilkaset tysięcy złotych...(do sprawdzenia na stronie UM)
Normalny28.04.2016, 20:44
W granicach prawa? To już śmierdzi bardziej jak oczyszczalnia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl