04.05.2016, 09:30 | czytano: 2297

Otwarcie Gminnej Izby Regionalnej i Punktu Promocji i Informacji Turystycznej w Krościenku (zdjęcia)

Na Rynku w Krościenku miało miejsce uroczyste otwarcie Gminnej Izby Regionalnej i Punktu Promocji i Informacji Turystycznej, które swoją siedzibę będą miały obok siedziby Urzędu Gminy.
W uroczystości udział wzięli m.in. posłanka Anna Paluch, wójt Jan Dyda, proboszcz miejscowej parafii Henryk Homoncik oraz Barbara Szela - prezes PTTK Oddział Krościenko.
Jako pierwsza zabrała głos koordynator ds. promocji Danuta Machała, która witając przybyłych gości podkreślała, że nie było by tego miejsca gdyby nie wójt i radni, który finansowo pomogli w powstaniu tego miejsca oraz – a może przede wszystkim gdyby nie mieszkańcy, którzy pomogli wyposażyć izbę regionalną.

– Każde zadanie wykonywane w gminie cieszy, ale najbardziej cieszą te inicjatywy, w których udział biorą nasi mieszkańcy. Zachęcam wszystkich Państwa, jeśli macie coś na strychach, w piwnicach, coś co świadczy o naszej tożsamości, przynoście do naszej izby – mówił wójt Jan Dyda.

Następnie głos zabrała Anna Paluch, która przypomniała, że za dwa lata Krościenko będzie obchodzić jubileusz lokacji. – Dlatego należy wszystkie przedmioty dokumentujące naszą historię z takim pietyzmem przechowywać. Ponadto w tym roku mamy rocznicę 1050-lecia chrztu Polski – gdyby nie chrzest, nie mielibyśmy takiej tożsamości polskiej i katolickiej jaką mamy.

Ksiądz Henryk Homoncik, proboszcz krościeńskiej parafii, poświęcił zaś „to miejsce i wszystkich ludzi, którzy będą z niego korzystać”.
Uroczystość uświetniła muzyka kapeli Jaśka Kubika.

Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
doero07.05.2016, 02:06
Fotomodelka Anna Paluch .
ehe04.05.2016, 21:45
nieczynny w dzień turystyczny czyli w niedziele. parodia.ale cóż obsada po znajomości.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl