25.05.2016, 22:35 | czytano: 2662

Radny w obronie galerii handlowej

ZAKOPANE. Radny Jerzy Jędrysiak kwestionuje decyzję władz miasta o postawieniu przed wejściem do nowobudowanej Galerii Handlowej ”Krupówki” płotu. Według niego, to działanie nieprzemyślane, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również od strony wydanych wcześniej pozwoleń na powstanie tego obiektu.
Podczas sesji radny Jerzy Jędrysiak, wystąpił z zapytaniem o płot przed wejściem do galerii, który postawiony został przez miasto kilkanaście dni temu. Jędrysiak, powoływał się tutaj na rozmowę z Andrzejem Stochem, którego córka jest głównym inwestorem. W rozmowie z Podhale24 szerzej uzasadnił swoje wystąpienie.
- Rozmawiałem z właścicielem, który pytał mnie, czy ja wiem coś o decyzji radnych na temat postawienia płotu i zagrodzenia tego wejścia – mówi radny. - Byłem zdziwiony sam taką sytuacją i zapewniłem pana Stocha, że radni nie wydawali takiej decyzji - dodaje.

- Już na miejscu widząc ogrom tego budynku i ten płot byłem mocno zdumiony, jak w razie pożaru ci ludzie z galerii będą uciekać, jeżeli jedno z wejść zostanie w ten sposób wyłączone z użytkowania – kontynuuje Jędrysiak. - To dla mnie jakiś absurd, że jest most, który został zagrodzony. To jest dla mnie irracjonalne. Najpierw miasto daje zgodę na powstanie ogromnej budowli, pomijam już estetykę, a później zagradza wejście do niej. Jestem przeciwny takiemu niekonsekwentnemu działaniu i jeżeli nie dopuści się tego mostu do użytkowania, to na pewno będę protestował. Wojciech Tatar przewodniczący komisji komunalnej Rady Miasta Zakopane poinformował w trakcie swojego wystąpienia całą Radę Miasta, że członkowie jego komisji przychylili się do wniosku inwestora, aby na potrzeby udrożnienia ponownie wejścia do budynku, wydzierżawić mu trzy metry kwadratowe należące do pasa drogi. Jednocześnie Andrzej Stoch chce wystąpić do burmistrza Leszka Doruli o wydanie decyzji administracyjnej zezwalającej na korzystanie z wejścia.

js/
zobacz także
komentarze
jezioro03.06.2016, 11:40
Panie milioner, co tam słychać na Stylchynie? Pamiętasz jeszcze takie miejsce na naszej planecie?
Szwedzka Fundacja27.05.2016, 14:27
Lechu masz szansę na Nobla
Lechu26.05.2016, 23:49
Chętnie jako pierwszy klient przeskoczę płot.
zako-pion26.05.2016, 10:27
Cieszyłoby człowieka to gdyby ten radny bezradny protestował swego czasu , gdy była do tego pora , przeciwko postawieniu tego molocha na Krupówkach. Teraz to jest tylko parawan za którym sieę chce schować zarówno radny bezradny , jak i wszyscy pozostali decydenci w tym zapyziałym mieście. dzisiejsze jakieś mistyfikacje i protesty to musztarda po obiedzie panie radny . A dlaczego nie protestujesz przeciwko drugiej budowie na rondzie przy ul. Nowotarskiej? Boi się radny ,że się narazi ....A to dopiero potworek , który powinien ruszyć nie tylko , albo szczególnie artystyczna dusze . To są pomniki PO POprzedniej wadz zakopiańskiej , która miała solidne POsparecie w osobach takich własnie radnych bezradnych.Amen
xxx26.05.2016, 08:26
a ja się pytam co z słynnymi schodami" pana .... ?
kwestia tego budynku jest przesądzona, skoro stoi i stoi zgodnie z prawem to "dajcie sobie siana" i nie róbcie komedii.
wrrr26.05.2016, 07:53
z powodu wrodzonej zawiści nie cierpię milionerów jak wszyscy, ale postawić komuś takie zapory czołgowe przed wejściem świadczą o chrześcijańskiej miłości bliźniego, którą na sztandarach ma obecnie wybrana chrześcijańska władza. to czysty komunizm, czyli tępić prywaciarza. pewnie będzie powtórka z PRL-u, czyli po swoich rządach, katolicy nie zdobędą władzy przez następne 40 lat.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl