01.06.2016, 12:08 | czytano: 2287

Uroczystości w Placówce Straży Granicznej w Zakopanem

W niedzielę 5 czerwca Placówka Straży Granicznej w Zakopanem otrzyma oficjalnie imię gen. bryg. Mieczysława Ludwika Boruty – Spiechowicza oraz proporzec.
Uroczystości rozpocznie o godz. 11.00 msza święta w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach. O godz. 12.30 na Placu Niepodległości uroczysty apel, złożenie meldunku, hymn państwowy oraz podniesienie flagi na maszt rozpoczną uroczystość główną, podczas której odbędzie się uroczystość nadania imienia oraz wręczenie proporca Placówce Straży Granicznej w Zakopanem, ufundowanego przez społeczeństwo powiatu tatrzańskiego.
W dalszej kolejności zaplanowana jest defilada oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Pododdziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) Karpackiego Ośrodka Wsparcia SG oraz pokaz wyszkolenia Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia SG.

O godz. 15.00 odbędzie się odsłonięcie w Placówce SG w Zakopanem tablicy pamiątkowej poświęconej gen. bryg. Mieczysławowi Ludwikowi Borucie – Spiechowiczowi.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
asdfghj03.06.2016, 22:52
czego to już nie wymyslą
Zobacz pełną wersję podhale24.pl