06.06.2016, 22:16 | czytano: 7204

Wojny biznesmenów na Krupówkach

Galeria Handlowa „Krupówki” Andrzeja Stocha (na zdjęciu), która ma być otwarta w sierpniu, ma kolejnego przeciwnika. Po tym, jak przed głównym wejściem do obiektu ogrodzenie postawił Urząd Miasta Zakopane, teraz sąsiedzi znanego zakopiańskiego biznesmena kwestionują jego działania i uważają za bezprawne.
Kością niezgody pomiędzy biznesmenami stał się zwykły drewniany płot, który Andrzej Stoch postawił kilka dni temu prostopadle do Krupówek. Odgradza on wejście do jego galerii od baru prowadzonego wspólnie przez dwóch innych zakopiańskich biznesmenów: Dariusza Gryniewicza i Wojciecha Krzyściaka.
Ten ostatni twierdzi, że drewniany parkan został nielegalnie wykonany przez Stocha w dodatku na działce należącej do miasta i jednej prywatnej osoby.

- Stawiając to ogrodzenie pan Stoch zagrodził dojście do prywatnej parceli – mówi podhale24.pl Wojciech Krzyściak.- Wcześniej w miejscu płotu stała nasza metalowa konstrukcja, która podtrzymywała zdemontowane niedawno zadaszenie. Do tej konstrukcji pan Stoch zaczął przykręcać płot. Ostatecznie jednak na granicy postawił swój własny drewniany parkan.

- Dlaczego grodzi on nie swój teren – pyta Krzyściak. - Urząd natychmiast powinien rozebrać tę konstrukcję.

Andrzej Stoch zapewnia, że płot postawił na swojej działce. Jak mówi, chce, aby zasłonił on również widok, na tyły zabudowań sąsiada, gdzie, jak mówi „tylko dziada i baby brakuje”. Potwierdza to kobieta, która zamieszkuje za barem. Jednoznacznie staje po stronie Andrzeja Stocha. Zapewnia, że kilkadziesiąt lat temu był w tym miejscu płot, a Stoch nie robi nic nowego.

- Tam stał płot od 20 czy 30 lat, a ja go tylko poprawiłem. Nic nikomu nie zabieram, bo wszystko jest zapisane w księgach wieczystych - mówi Andrzej Stoch.
Wojciech Krzyściak nie pozostaje dłużny na zarzuty o wygląd zaplecza jego biznesu. – Od takich rzeczy jest sanepid i odpowiednie służby, a nie pan Stoch. W jesieni zaczynamy w tym miejscu budować kamienice i to najbardziej boli mojego sąsiada. To jest mój teren i moja sprawa, jak on wygląda. Może pan Stoch przyjrzy się wyglądowi niektórych swoich inwestycji.

Wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk jednoznacznie komentuje całą sprawę określając ją sąsiedzkim sporem. - Dokładnie sprawdziliśmy do kogo należy teren, na którym powstał płot. Na pewno nie jest to teren gminny, a prywatny – mówi Łukaszczyk.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
turystka08.06.2016, 15:45
dwa diabły sobie rogów na pewno nie wykręcom
Tomek07.06.2016, 20:14
W sierpniu??? Miało być otwarcie 1 lipca! To może do świąt się w końcu wyrobią...
zar07.06.2016, 11:13
a niech sie nawet powystrzelają nikt za nimi nie będzie płakał
asdr07.06.2016, 10:03
klapka z nowego targu jeszcze tam wpuścić ?:)
???07.06.2016, 08:30
a to ten pan jest właścicielem Stylchyna.
To już się niczemu nie dziwię.
Obiektywny07.06.2016, 08:22
Jacy "biznesmeni"taka wojna
Zobacz pełną wersję podhale24.pl