10.06.2016, 14:38 | czytano: 5457

Nowotarska oczyszczalnia ogranicza przyjmowanie ścieków w dni targowe

arch. Michała Adamowskiego
NOWY TARG. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji ogłosił, iż w czwartki i soboty nie będzie przyjmować ścieków przywożonych na oczyszczalnie beczkowozami.
- To normalne, że musimy współpracować. Mamy takie sąsiedztwo, czyli plac targowy więc staramy się ograniczyć uciążliwości jakimi mogą być zapachy towarzyszące opróżnianiu beczkowozów - wyjaśnia swoją decyzję Mieczysław Wrocławiak p.o. prezesa MZWiK.
Nowotarska oczyszczalnia ścieków od lat przechodzi modernizację, jednym z najbardziej widocznych jej efektów jest dziesięciokrotne zmniejszenie objętości osadu jaki pozostaje po pracy oczyszczalni. Także przykry zapach przestał być stałym niemal elementem istnienia zakładu. Ale nie sposób go całkowicie wyeliminować z powodu braku - jak to określił jeden z pracowników - "zlewni z prawdziwego zdarzenia".

Tu jednak pojawiły się dobre wieści, bowiem po dwóch latach starań - wreszcie kończą się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę nowej stacji zlewnej.

- Nie mam w tej chwili warunków do zabezpieczanie przywozu płynnych odpadów beczkowozami, to otwarty teren - przyznaje dyr. Wrocławiak. - Ale pozwolenie na budowę jest już w starostwie. Potem przetarg, wyłonienie wykonawcy... Myślę, że od września, może października tego roku ruszy modernizacja zlewni. To będzie już gotowy obiekt do montażu, ale potrzebne są wykopy do jego osadzenia i założenia instalacji. Ile to potrwa? Jakieś 6 tygodni to góra - dodaje.

Owo czasowe ograniczenie dla klientów - czyli nieprzyjmowanie ścieków w dni targowe będzie - jak zapowiada szef MWZiK - zrekompensowane.
- W inne dni będziemy dłużej przyjmować beczkowozy. Musimy to jeszcze uzgodnić, za kilka dni będzie już wszystko ustalone - zapewnia Mieczysław Wrocławiak.

Ograniczenia przyjmowania ścieków nie jest niczym szczególnym w przypadku nowotarskiej oczyszczalni. W poprzednich latach niejednokrotnie "zamykano się" na dostawy ścieków, gdy w Mieście organizowane były duże imprezy plenerowe.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
.14.06.2016, 07:50
@ jasiek
Przeczytaj jeszcze raz artykuł bo nie do końca Pan zrozumiał
jasiek13.06.2016, 21:52
nadrzędnym celem miasta jest promocja nowej targowicy miasto na siłe
wpycha kasę prywatnym inwestorom targowicy, zamknąć oczyszczalnie bo śmierdzi ale co było pierwsze?
prywatne firmy które niemogą się podłączyć do kanalizacji mają w te dni nie pracować bo jarmark wywożnicy mają niejezdzic osiem dni w miesiącu bo jarmark ale zusy podatki i inne płatności trzeba płacić Białka niema kanalizacji to muszą zakręcic woide bo im się tutysci w gównie utopią bo jarmark i niemożna wywozić .miasto ma gdzies innych
liczy się tylko Targowica może Zarnecki weznie im się do ***.Gdzie jest zdrowa konkurencja w demokratycznym państwie??????
takitam.12.06.2016, 11:26
to magistrackie i prywatne mendrki nie wiedzialy gdzie lokalizuja nowa targowice? a w imie czego maja tracic kase odbierajacy nieczystosci, skoro oczyszczalnia byla tam zanim zlokalizowano nowa targowice? nie odbiora nieczystosci do zbiornika, to wylac im pare beczek pod nogi to byc moze zmadrzeja i przypomna sobie po co tam sa i za co biora kasiorke.
oczyszczacz12.06.2016, 09:32
ale jak wam śmierdzi to po co wąchacie??????
donald T11.06.2016, 23:28
Ale K..a jaja, no to mieszkańcy Nowego Targu a zwłaszcza okolicy nowa TARGOWICA spodziewajcie się w niedługim czasie zakazu wyjeżdżania z garażu swoimi pojazdami w godzinach targowych. BBBUUUUCCCCHHHHAAAAA aleście se rządzących wybrali.
abc11.06.2016, 19:21
e a ciekawe co na tern "pomysł" powie nowy.
Nelly11.06.2016, 18:49
Najwyższy czas aby miasto promowało przydomowe oczyszczalnie ścieków i dążyło do tego żeby powstawało ich jak najwięcej !!!!!!
zdzichnt11.06.2016, 17:42
Jak miło dowiedzieć się że pieniądze z naszych podatków po raz kolejny idą w bagno . UM i Rada Miasta zatraciła się w tym co mają robić. Interes wszystkich mieszkańców jest mniej ważny niż interes garstki osób. Na dodatek faworyzowanie interesów niektórych osób stawia naszych włodarzy w złym świetle. Na szczęście za parę lat wybory i mam nadzieję że cała ta ekipa pójdzie do wymiany.
jaga211.06.2016, 17:33
Podoba mi się pomysł z tymi krzokami. Ale z muchami mozemy sobie nie poradzic
bonk11.06.2016, 17:28
Nie cza srac to i smrodu nie bedzie
e11.06.2016, 16:03
Nowotarżka, nowego póki co nie ma, a MW pracuje od dawna w MZWIK
albo rybki albo akwarium11.06.2016, 10:25
Zamykamy całkowicie oczyszczalnie.
Na jej miejsce budujemy restaurację Biała Owca ,KFC, McDonald itp.
Od dziś wydajemy zakaz używania miejskiej kanalizacji .
Nie może być tak żeby oczyszczalnia śmierdziała.
A kto zrobi K..ę będzie bezwzględnie ścigany przez skarbnika
(nie tego z kopalni ale takiego z kanalizacji)
Nowotarżanka10.06.2016, 23:14
oczyszczalnie powinna być czynna codziennie i codziennie odbierać ścieki..przynajmniej w dni robocze..a ?? w dni jarmarczne??czemu nie.. zwolniono dyrektora, a nowy ma jakieś inne przywileje??? niby czemu>>
Abc10.06.2016, 19:33
Logicznie myśląc odbiera się dwa dni pracy firmą wywożącym nieczystości... aby ktoś inny mógł zarobić.
ola10.06.2016, 19:23
wstrzymujecie własny biznes bo prywatnemu szkodzi, to jest chyba niegospodarność ?
Wszechwiedzący10.06.2016, 18:02
No to idzie nowy Prezes, szykują się podwyżki!!!
A na razie ograniczenia, czyli diagnoza, że ... śmierdzi
turysta10.06.2016, 17:30
Nie przyjmować jeszcze w dni kiedy są wesela i poprawiny, bo jedynym wspomnieniem z imprezy będzie ból głowy i wszechobecny smród.
Wczoraj po południu przejeżdżałem tamtędy i przy wschodnim wietrze smród że hej.
ANTEK10.06.2016, 17:05
I znowu straty przez oto nową Targowicę .

BRAWO WŁADZA
blokówka10.06.2016, 16:57
Niestety już chyba wszyscy widzimy, ze nie idzie tutaj o interes mieszkańców miasta, a jedynie o przypodobanie się poszczególnym przedsiębiorcom. NOWA TARGOWICA:Sprawa ścieków - i owszem, chwali się takie podejście do tematu; sprawa MZK - jak najbardziej, chwali się UM za zorganizowanie transportu żeby handel na nowej targowicy kwitł był bez przeszkód. Ale pytam, dlaczego tych samych zasad nie można stosować do targowicy na Ludźmierskiej? Nadal nie ma tam żadnej, ale to żadnej, komunikacji z osiedli bloków od strony Almy, i komu na zlość ? chyba tylko samym sobie, bo zamiast dojechać MZK bez korkowania miasta, to uruchamiamy samochody więc korki,smog,problem z parkingami; dlaczego nie można zastosować taryfy opłat targowych dla całego miasta jednakowych, póki co, preferencyjnych na rozruch? Już widać, że oba place będą funkcjonowały, klienci się znajdą, ruch jest, zarobi i właściciel, i handlowiec, i klient. Czy ciągle musi być jakaś wewnętrzna rozgrywka motorem do działania ? czy zawsze musza na tym cierpieć zwykli śmiertelnicy ? I tak za chwile okaże się, że handlujący postawi sobie stragan na obu targowiskach - i dobrze, i niech zarobi. Nie takie miasteczka i miasta mają po kilka placów targowych i się jakoś dogadują, tylko górale, a nowotarżanie w szczególności, muszą pokazać swój charakterek i pokazać okolicy, że takiego kabaretu nie wymyśliłby żaden komik, a nasi włodarze "umiom". My to się umiemy "pokazać' światu, wstyd!!!
Moj nowy targ10.06.2016, 16:12
Srojcie w krzoki to nie be smrodu. Taka pikna targowice mocie goralska ba jakze to smrodu sie boicie. To spadowa do bangladeszu. Nie dogodzi tym ludziskom jak nie smrod to oplaty. E osiem swiatow z wami
abc10.06.2016, 15:56
a jednak śmierdzi?
no a miało być tak ładnie i pachnąco!!!
z drugiej strony mzwik nie chce kasy?
dziwne???
alik10.06.2016, 15:51
I bardzo dobrze. Zakłady i domostwa mogą wywieźć sobie w wyznaczone dni. Rozumię, że alarmowo zostaną przyjęte ścieki za odpowiednią 500 % OPŁATĄ.........
Nasz10.06.2016, 15:27
WC domestos wygrał.Używam.Mniej cuchnie?
asfta10.06.2016, 14:55
Mam pytanie do wszystkich.

Któremu, innemu przedsiębiorcy w Nowym Targu miasto tak idzie na ręke?
...10.06.2016, 14:42
ahahaha przecież to są jakieś żarty, niech w ogole całe miasto najlepiej podporządkują pod interes p CHowanca !!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl