20.06.2016, 20:55 | czytano: 5037

Gronków doczekał się własnego stadionu (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
W niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie stadionu piłkarskiego w Gronkowie.
Świętowanie, jak informują organizatorzy, rozpoczęło się w południe, a zakończyło zwycięskim dla gospodarzy, inauguracyjnym meczem piłkarskim. Uroczystość otwarcia obiektu połączona była bowiem z jubileuszem 65-lecia klubu LKS „Gronik” Gronków.
Świętowanie rozpoczęła msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Józefa Motykę, a następnie został uroczyście poświęcony stadion. Nastąpiły również przemówienia i nadanie odznaczenie osobom udzielającym się m.in. w klubie sportowym. Wszyscy zgromadzeni, mimo lekkich opadów deszczu, mogli zobaczyć różne przedstawienia uczniów z ZSPiG w Gronkowie. O godz. 16 rozegrany został mecz Oldboys Gronków - Oldboys PPPN Nowy Targ. Kolejny mecz rozegrał się o godz. 18, w którym "Gronik" Gronków pokonał 1:0 z "Murań" Jurgów.

Kolejny wydarzeniem, które towarzyszyło otwarciu i jubileuszowi był doroczny festyn szkolny. Dzięki niemu na gości uroczystości czekały liczne atrakcje przygotowane staraniem Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gronkowie.

Stadion w Gronkowie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu, nie tylko w gminie Nowy Targ, ale i na Podhalu. Jego budowa kosztowała 1,9 mln zł. W całości inwestycję sfinansowała gmina Nowy Targ.

Miłośnicy piłki mogą dziś cieszyć się nie tylko pięknym boiskiem, ale także zapleczem sportowym, trybunami i całą niezbędną, nowoczesną infrastrukturą. W budynku znajdują się szatnie z pomieszczeniami sanitarnymi dla drużyn gości i gospodarzy, pokój sędziowski z łazienką i sala klubowa.

oprac. r/ źródło: Gronik Gronków Facebook/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Powiadomiony21.06.2016, 11:37
Do maestro
Akurat w Gronkowie kanalizacja jest. Proszę najpierw sprawdzić a potem pisać brednie.
?21.06.2016, 07:43
Gdzie zdjęcia tego "stadionu"? Bo w artykule sa zdjęcia boiska piłkarskiego.
Hej.20.06.2016, 22:10
Czy naprawdę nie potraficie odróżnić stadionu od boiska do gry?
maestro20.06.2016, 21:52
Kanalizacji nie mają a boiska będą budować. Wstyd.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl