21.06.2016, 22:02 | czytano: 2760

Podhale24.pl patronem Tour de Pologne

Miło nam poinformować, że nasz portal został Regionalnym Patronem Medialnym tegorocznego 73. Tour de Pologne oraz wyścigów towarzyszących - Tour de Pologne Women, Nutella Mini Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów.
Kolarskie święto na Podhalu rozpocznie się już 16 lipca. Tego dnia kolarze wyruszą rano z Wieliczki, by po południu zameldować się na mecie w Zakopanem. Trasa pod Tatry wiodła będzie m.in. przez Rabkę-Zdrój, Rabę Wyżna, Czarny Dunajec, Szaflary, Ząb, Kościelisko, Poronin i Głodówkę.
Tego samego dnia, co zawodowcy, w Zakopanem rywalizować będą dzieci dla których zorganizowany zostanie Mini Tour de Pologne.Następnego dnia - 17 lipca - na Podhalu rozegrany zostanie szósty, królewski etap Tour de Pologne ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarze wystartują z BUKOVINA Resort i pięciokrotnie pokonają rundę o długości 38,9 kilometrów. Na każdej z nich będą się wspinać na Ząb, Ścianę BUKOVINA i Wierch Rusiński, który jest nowością na tegorocznej trasie. A na deser finisz pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tego samego dnia, do południa, na trasie królewskiego etapu, rozegrany zostanie również Tour de Pologne Amatorów.


Na finał kolarskich atrakcji 19 lipca w Zakopanem odbędzie się historyczny start pierwszej edycji Tour de Pologne dla kobiet.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl