02.07.2016, 18:54 | czytano: 3968

Uroczyste otwarcie 9. edycji Festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane (zdjęcia)

For. Piotr Korczak
Dzisiaj Orange Kino Letnie już po raz dziewiąty otworzyło sezon na zakopiańskiej Równi Krupowej. W tym roku tłumy widzów ze sceny w Zakopanem powitała gwiazda wielkiego formatu i wieloletnia przyjaciółka Festiwalu - Katarzyna Figura.
Aktorka opowiedziała wyjątkową historię, która wydarzyła się w 1983 roku, podczas zdjęć do filmu „Przeznaczenie” w reżyserii Jacka Koprowicza, którego bohaterem był Kazimierz Przerwa-Tetmajer. W trakcie kręcenia jednej ze scen z jej udziałem rozpędzone zakopiańskie żywioły - hulający wiatr i tatrzański potok splotły jej figla, porywając jeden z najcenniejszych rekwizytów – kapelusz. Do tej pory nikt go nie odnalazł. Aktorka uważa, że to musiało być przeznaczenie. To właśnie za jego sprawą aktorka powraca nieustannie w Tatry, nie tylko w poszukiwaniu kapelusza, ale przede wszystkim filmowych wrażeń, których dostarcza rokrocznie festiwal Orange Kino Letnie. Słysząc jej słowa Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, Wiktor Łukaszczyk obiecał wspaniałą pogodę na całe wakacje. Zachęcił również wszystkich turystów do odwiedzania Kina na Krupówkach każdego wieczora, tuż po górskich wyprawach. W przemowie towarzyszył im Rzecznik Prasowy Orange Polska - Wojciech Jabczyński, który podziękował widzom za tak tłumne przybycie na inaugurację Kina na Krupówkach i podkreślił, że to już 9. edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce.
Całość wypowiedzi podsumował Pomysłodawca i Organizator Festiwalu Paweł Adamski, który przedstawił widzom atrakcje festiwalu Orange Kino Letnie i zaprosił na wyjątkowy tegoroczny repertuar filmowy i lato pełne kina we wszystkich trzech lokalizacjach festiwalu: Sopocie, Zakopanym i Giżycku.

Po zakończeniu części uroczystej widzowie obejrzeli doskonałą komedię "Casanova po przejściach" z Woodym Allenem w roli głównej.

Orange Kino Letnie już od wielu lat przyciąga tłumy zachwyconych widzów. Zakopane i Sopot, będące miastami partnerskimi, na dwa miesiące wakacji zamieniają się w filmowe stolice Polski. Codziennie, na olbrzymich ekranach kinowych ustawionych na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach, widzowie mogą oglądać najlepsze filmy z całego świata. Festiwal dociera również na Mazury, gdzie zakotwicza w urokliwej Ekomarinie w Giżycku. Festiwalowe Filmy można oglądać zarówno z komfortowo usytuowanej widowni, jak i z zacumowanych w porcie jachtów. Specjalnie dla naszych widzów organizatorzy uruchomili festiwalową częstotliwość radiową, na której prosto z żaglówek można usłyszeć ścieżki dźwiękowe z prezentowanych filmów.

Podczas wieczornych pokazów widzowie w Giżycku zobaczą równolegle te same filmy, co publiczność w Sopocie i Zakopanem.
Na tegoroczny repertuar festiwalu składa się kilkadziesiąt wyselekcjonowanych filmów z całego świata, które jak co roku, zostały podzielone na interesujące dni tematyczne. Szczegółowy repertuar festiwalu, dostępny jest na stronie internetowej www.OrangeKinoLetnie.wp.pl oraz w bezpłatnej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony, przez które widzowie mogą również głosować w plebiscycie publiczności na najlepszy film festiwalu.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Źródło: organizatorzy, zdjęcia Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Janicki02.07.2016, 19:21
W Nowym Targu też mamy telebim
Ale jakiś niedouczony wydał naszą kasę na
telebim bez dźwięku -proponuję
puszczać filmy z okresu niemego kina
będzie hicior
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl