04.07.2016, 10:03 | czytano: 2251

Teatralny sejmik zakończony, a reprezentanci wybrani

Fot. Robert Miśkowiec
Zakończył się trwający dwa dni w Bukowinie Tatrzańskiej XXI Międzywojewódzki Sejmik Teatrów Wiejskich. Jury w składzie Jan Zdziarski, Jacek Milczanowski oraz Benedykt Kafel, wybrało spośród 11 grup biorących udział sejmiku 3, który będą reprezentować Polskę południową na XXXIII Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie.
Na tarnogrodzki sejmik jury rekomendowało spektakle: „KOPIDOŁ” w wykonaniu teatru NAUMIONY z Ornontowic, „LULI, LULI” w wykonaniu zespołu JAMNICZANKI z Jamnicy oraz „PORTKI” w wykonaniu AMATORSKIEGO ZESPOŁU TEATRALNEGO IM. FR. MACIOŁA ze Skomielnej Białej.
Kulturę Podhala reprezentować będą aktorzy-amatorzy ze Skomielnej Białej, którzy grają spektakl "Portki", autorstwa Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.

Do Bukowiny Tatrzańskiej przyjechało jedenaście zespołów z południowej Polski. Przedstawicielem naszego regionu był zespół teatralny Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych, który pokazał przedstawienie pt. "Nomowiny" w reżyserii Zofii Plewy.

Na zakończeni sejmiku, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu Antoni Malczak życzył powodzenia zespołom nominowanym do Tarnogrodu. Podziękował też gospodarzom - dyrektorowi Bartłomiejowi Koszarkowi i całemu zespołowi Bukowiańskiego Centrum Kultury - za gościnę, serce i życzliwość. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu nas zaprosicie - dodał.

Przewodniczący jury Jan Zdziarski dodał, że poziom tegorocznych występów był "naprawdę dobry". - Będę wyjeżdżał stąd ubogacony mądrością przedstawień i wzruszeniami płynącymi ze spektakli - powiedział.

r/
zobacz także
komentarze
hf04.07.2016, 10:11
A nie bylo jakiegos zespolu z Chabówki?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl