11.07.2016, 09:06 | czytano: 9250

Wybrano najśwarniejszą góralkę (zdjęcia)

18-letnia Magdalena Dziubas z Suchego (na zdjęciu) została Nośwarniyjsom Góroleckom 2016. O tytuł ubiegało się 14 kandydatek z całego Podhala. XVII wybory Nośwarniyjsyj Górolecki odbyły się w Białym Dunajcu w ramach „Tatrzańskich Wici 2016”.
Kandydatki do tytułu góralskiej miss oceniane były w kilku kategoriach. Musiały m.in. umieć tańczyć po góralsku, śpiewać, ale też układać kopę siana, kręcić powrósło, sznurować gorset i wiązać kierpce. Prezentowały się w strojach regionalnych. Pod uwagę brane też były oczywiście uroda, wdzięk i ogólna prezencja.
Tytuły przyznano w kilku kategoriach „Nolepsyą śpiywocką” została Sylwia Strączek z Cichego, „Nolepsą toniecnicą” Ewa Kolbrecka z Białego Dunajca. Tytuły „Noparadniyjsyj” oraz „Nośwarniyjsej Górolecki Internetu” zdobyła Ewa Stoch z Poronin. Tytuł „Nośwarniyjsą sponsorów” została Edyta Strama z Maruszyny. Tytuł „Nośwarniyjsej posiadników” udało się zdobyć Karolinie Cachro z Białego Dunajca. „Nosykowniyjsą” okazała się Anna Stachoń z Zakopanego.

js/r/ zdjęcia Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Jasiek11.07.2016, 23:30
,,Bito,,Góralica,gratulacje.Koniec zabawy,pierdół,do siana!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl