15.07.2016, 10:00 | czytano: 3616

Czesi potwierdzili wizytę

zdj. Tomasz Lechowski
Czeskie Siły Powietrzne potwierdziły udział w VIII Nowotarskim Pikniku Lotniczym, który odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Nowym Targu.
- Czesi zaprezentują się niezwykle widowiskową maszyną jaką jest Mi-24 pomalowany w motyw biomechaniki – informują organizatorzy. - Grafika na śmigłowiec została przygotowana specjalnie na prestiżowe ćwiczenia NATO Tiger Meet, które w tym roku odbywały się w Saragossie w Hiszpanii. Jedną z idei tego wydarzenia jest właśnie przylot maszyn bojowych pomalowanych w motyw tygrysa. Czesi zaprojektowali widowiskowe malowanie, które przedstawia biomechanicznego, futurystycznego tygrysa – nazywanego Alien Tiger.
Maszynę tą do tej pory można było zobaczyć tylko w Hiszpanii. Pomimo wielu imprez, które miały już miejsce w Europie, na pokazy latała inna wersja śmigłowca. Nowy Targ będzie zatem kolejnym miejscem, gdzie wyląduje Alien i zaprezentuje się dla nowotarskiej publiczności, w każdym z dwóch dni.

Podczas VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego zaprezentuje się kilkadziesiąt statków powietrznych, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Swoje umiejętności pokaże jeden z najlepszych akrobatów świata – Węgier Zoltan Veres, będzie również najstarszy zarejestrowany w Polsce samolot – Boeing Stearman. Wojsko Polskie zapowiedziało swój udział prezentując śmigłowce Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu w pokazie dynamicznym.

Źródło: organizatorzy
komentarze
...15.07.2016, 15:37
To trochę nic nowego, ten typ śmigłowca co chwilę pojawia się na naszym niebie. A że ma inne malowanie? No cóż, na niebie nie będzie różnicy.
:)15.07.2016, 14:19
Super !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl