16.07.2016, 21:20 | czytano: 2807

Najlepsi dojarze wybrani

W Rabkolandzie w Rabce-Zdroju rozegrane zostały XVI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy. 
W kategorii mężczyzn zwyciężył  Konrad Urbańczyk z Rabki-Zdroju z wynikiem 3950 ml. Tegoroczny zwycięzca jest jednocześnie rekordzistą Polski w ilości wydojonego mleka z wynikiem 4250 ml oraz wielokrotnym mistrzem z lat poprzednich.  Ubiegłoroczny zwycięzca Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej z wynikiem 3700 ml był drugi pomimo że  do zawodów przystąpił z kontuzją ręki. Pudło zamknął Ivan Stepcan ze słowackiego Namestova z wynikiem 3550 ml. Podium zawodów więc po raz pierwszy zostało obsadzone międzynarodową obsadą. Tuż za podium uplasowali się Stanisław i Paweł Budzeniowie, z Boczek pod Łowicza, którzy co rok przyjeżdżają do Rabki, specjalnie na mistrzostwa.
Mistrzynią Polski została Renata Staszel z Cichego z wynikiem 2400 ml. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni z poprzednich edycji Maria Staszel, też z Cichego, z wynikiem 2250 ml. Rywalizacja trwała do ostatniej kropli mleka, ale ostatecznie pani Maria musiała ustąpić z pierwszego miejsca swojej córce. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Anna Wójcik z Krakowa z wynikiem 2150ml.

W zawodach wzięło udział 10 kobiet i 18 mężczyzn. Oprócz najliczniejszej grupy uczestników z Podhala w mistrzostwach wzięli też udział osoby ze Słowacji, Limanowej, Boczek pod Łowiczem, Krakowa, Rybnika i wielu miejscowości z całej Polski.

Źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ja16.07.2016, 22:04
najlepsi dojarze to ci z PO,no i teraz KODziarze,tylko krowa nie sztuczna a prawdziwa NAROD.
marzenie16.07.2016, 21:31
fantastyczny pomysł Uważam Rze powinna to być dyscyplina olimpijska
wielce przydatna umiejętność dla rolników , polityków ,samorządowców,
bankierów,celników ,skarbowców, i innych dojarzy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl