18.07.2016, 10:27 | czytano: 4178

Parking z konfliktem w tle

Fot. Józef Słowik
ZAKOPANE. Sąsiedzi parkingu przy Bulwarach Słowackiego zebrali podpisy pod pismem-protestem i skierowali je do rady miasta. Uważają, że powstał nielegalnie i jest uciążliwy.
Wolne miejsca parkingowe w Zakopanem są w szczycie sezonu na wagę złota. Ale zbudzają też kontrowersje. Gdy niedawno parking powstał przy ul. Nowotarskiej, tam również protestowali sąsiedzi.
Przeciwnicy parkingu przy Bulwarach Słowackiego przekonują, że walczą o zabytkową Willę Tea. To jedna z najstarszych chałup w stylu góralskim w Zakopanem. Budynek został wybudowany w 1876 r. Według przeciwników parkingu, może on zniszczyć zabytkowy dom.Teren parkingu, który istnieje od 1 lipca, został utwardzony jedynie żwirem. Sąsiedzi obawiają się zwiększonego ruchu na parkingu i uciążliwości, jakie ze sob niesie. To wszystko, ich zdaniem, może zagrozić starej chałupie. Już dziś zwracają uwagę, że na parkingu jest więcej aut niż być powinno. Parking, jak twierdzą, jest uciążliwy dla terenu rekreacyjnego, który znajduje się w pobliżu, a z którego licznie korzystają turyści. Jest tu m.in. boisko sportowe do gry w siatkówkę. Są też miejsca do leżakowania.

Pismo-protest na sesji Rady Miasta Zakopane odczytał radny Bartłomiej Bryjak.
Nie udało się nam porozmawiać z właścicielem. Parkingowy odmówił podania telefonu do niego. Sam stwierdził, że dziwi się całemu zamieszaniu, bo plac otrzymał wszystkie niezbędne do jego uruchomienia. Działania sąsiadów określa, jako zwykłą złośliwość. - Wszystko jest zgłoszone, a działalność prowadzimy legalnie – przekonuje.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
komentarze
right citizen21.07.2016, 12:25
na biletach parkingowy jest podane "TERENU REKREACYJNO-SPORTOWEGO WRAZ Z PŁATNYMI MIEJSCAMI POSTOJOWYMI" ul. Bulwary Słowackiego 34-500 Zakopane NIP: 736-105-46-53 . Informacje są publiczne. można sprawdzić bez wychodzenia z domu.
right citizen21.07.2016, 11:10
parkin zgłoszony w starostwie na 10 samochodów jednak właściciel co dzień parkuje tam po 50 do 70 samochodów ile tam parkuje mozna dokładnie obejrzeć na stronie grupy obywatelskiego sprzeciwu wobec tej "inwestycji" https:/...

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
right citizen21.07.2016, 01:56
teren rekreacyjny to zwykła sciema od kiedy powstał ten parking nikt nawet przez chwile nie skorzystał z jego uroków. co wiecej boisko dla dzieci i młodzieży zgodnie z przepisami dla parkingów od 5 do 50 samochodów powinno byc oddalone co najmniej 10 metrów nie mówiąc juz o przepisach mówiących o rodzaju murawy
right citizen21.07.2016, 01:51
parkin zgłoszony w starostwie na samochodów jednak własciciel co dzien parkuje tam po 50 do 70 samochodów
jak zwykle20.07.2016, 20:03
jak zwykle zazdrość nierobów i tyle a stara chałupa zawsze może się spalić od uderzenia piorunem i będzie po problemie :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl