31.07.2016, 16:10 | czytano: 4960

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy coraz bliżej. Długi weekend w Nowym Targu zapowiada się bardzo widowiskowo

Główną atrakcją tegorocznych pokazów lotniczych będzie grupa akrobacyjna z Wielkiej Brytanii Twister Aerobatics latająca na samolotach typu Silent Twister. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych formacji w Europie.
Piloci w tym roku dają pokaz swoich umiejętności 45 razy na całym świecie, co dla takich niewielkich samolotów jest nie lada wyzwaniem, aby w sprawny sposób przedostać się np. z Wielkiej Brytanii do Bahrajnu. Do Nowego Targu piloci będą lecieć ok. 2 dni i wykonają przy tym ok. 7 między lądowań.
Twister Aerobatics to grupa, która słynie przede wszystkim z nocnego pokazu. Oświetlone samoloty wystartują po zmroku, z użyciem pirotechniki zaprezentują nowotarskiej publiczności niesamowity pokaz na wieczornym niebie. Piloci na sobotni nocny pokaz wzbiją się w powietrze ok. godziny 20:30. W trakcie dnia także będziemy mogli ich zobaczyć nad nowotarskim lotniskiem

W sobotni wieczór, w hangarze nowotarskiego aeroklubu odbędzie się największy pokaz mody folk kraju – POLKI FOLKI VI. Inspirowany naturą, a przygotowany przez nowotarską projektantkę Anetę Larysę Knap, oscylował będzie wokół kolejnego już żywiołu. Tym razem będzie to powietrze – z kolekcją Military & Folk. Polki Folki, to pokazy które co roku odbywają się w nietypowych miejscach. Poprzednie miały miejsce m.in. na wodzie bukowiańskich term oraz w maszynowni zapory w Niedzicy. Tym razem będzie to hangar, specjalnie przygotowany na ten wyjątkowy wieczór.
W tym roku atrakcji na pewno nie zabraknie. Organizator planuje blisko 20 godzin pokazów lotniczych. Dla osób chcących zobaczyć Nowy Targ i jego okolice z lotu ptaka, Aeroklubu Nowy Targ przygotował dwa specjalnie samoloty na których pokład już dzisiaj zapraszamy.

Loty widokowe będą organizowane przez cały dzień od godz. 10:00 do zachodu słońca.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich na nowotarskie lotnisko w dniach 13-14 sierpnia br.

mat. prasowy, zdj. grupy Twister Aerobatics
komentarze
haha03.08.2016, 07:35
miś rogacz, dziecinko...karetki i straż jest na miejscu, jest też helikopter ratowniczy, na całej długości tej wąskiej drogi jest zakaz parkowania- wystarcz zjechać trochę na bok ( chyba że skręcanie kierownicą cię przerasta). A najważniejsze to przeczytaj definicję "drogi ewakuacyjnej" tym razem ze zrozumieniem . Wiem że to twoją główkę przerasta ale nie ma tam dookoła podmokłych łąk( bo lotnisko nie mogło by tam istnieć) i istnieją takie samochody strażackie, ba powiem więcej - wszystkie wozy bojowe mają napęd na wszystkie osie i bez problemu poruszają się w takim terenie. I na koniec powiedz mi co za debil podczas " wybuchu paniki" czy też bomby w takim terenie leci do swojego samochodu i nim się" ewakuuje....ty?
miś rogacz02.08.2016, 08:08
@haha Widzę, że kiepsko u Ciebie z wyobraźnią. Jak sobie wyobrażasz dojazd karetek, straży pożarnej czy policji przez tą jedną wąską drogę, ograniczoną głębokimi rowami w sytuacji gdy jest zakorkowana w obie strony? Może przejadą prze te podmokłe łąki dookoła? Myślisz, że na pokazach lotniczych wypadki się nie zdarzają? Albo z jakiegoś powodu wybuchnie panika, jakiś kretyn zadzwoni, że jest bomba i co wtedy zrobisz geniuszu? Wiem, myślenie boli.
haha01.08.2016, 17:55
miś rogacz, możesz zawsze przyfrunąć, przypłynąć lub jesli zastosujesz maść na ból zada - prześlizgać się. Droga ewakuacyjna mając kilka kilometrów otwartego terenu? Panicz musi po asfalciuku się ewakułowywać?
2801.08.2016, 08:53
Ale bendzie super
miś rogacz01.08.2016, 08:14
Organizatorzy tradycyjnie zapomnieli wspomnieć o wielogodzinnym staniu w korku przy dojeździe do parkingów i całkowitym braku dróg ewakuacyjnych, ale to jak co roku.
com31.07.2016, 21:36
pokaz mody.. ja prdl. To piknik lotniczy czy jarmarczna szopka.. :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl