04.08.2016, 16:19 | czytano: 2064

Powiat przejmie śląskie centrum im. Szebesty i szkołę uzdrowiskową w Rabce-Zdroju?

Powiat Nowotarski i Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu złożyli Zarządowi Województwa Śląskiego ofertę przejęcia Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego i Zespołu Szkół przy ŚCRU w Rabce-Zdroju.
Województwo Śląskie wystawiło na przetarg swoje udziały w ŚCRU. Zostały one wycenione na 19,5 mln zł.
Powiat już od 2007 roku interesował się przejęciem centrum uzdrowiskowego. Teraz temat wrócił. Przedstawiciele powiatu odbyli już kilka spotkań z władzami województwa śląskiego w tej sprawie. Sprawa cały czas jest otwarta.

- Chcemy przejąć centrum jak samorząd od samorządu, być może za jakąś odpłatnością, ale na pewno nie na wolnym rynku, nie w przetargu, bo w nim nie możemy wystartować - mówi starosta nowotarski Krzysztof Faber. - Nam bardziej chodzi o przejęciem prowadzenia centrum i szkoły, o utrzymanie działalności centrum, szkoły i miejsc pracy - dodaje

Na razie żadne wiążące decyzje nie zapadły.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
D.L05.08.2016, 10:10
Oho ho ho. Oby nie było tak jak z paskiem TVN. Chowanie głowy w piach i pozycja strusia została niejednokrotnie przećwiczona i w życiu zastosowana nie raz. Jeżeli obiekt zostanie sprzedany w przetargu ,to kupujący nie wyłoży 20 mil. bez pomysłu na jego eksploatację. Czyli w ruinę nie padnie. A jak to weżnie powiat ,to może być różnie. Ja tam jestem za sprzedażą w przetargu. NFZ w Rabce posiada piękne historyczne obiekty np.Willa ECHO przy ul.Rudnika .I jakoś nikt ich nie chce przejmować,remontować ,zero zainteresowania. Dlaczego tam powiat nie zamierza się wykazać? W końcu to ich obiekty i popadają w ruinę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl