24.08.2016, 14:05 | czytano: 2934

Zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Łapsz Niżnych

Na boisku sportowym w Niedzicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Decyzją Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łapszach Niżnych, w tym roku w zawodach brały udział wyłącznie działające przy OSP Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Łącznie - 12 drużyn (w tym 5 kobiecych) z 7 jednostek OSP.
Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP oraz popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Straż skupia bowiem kolejne pokolenia osób, którym ochrona przeciwpożarowa i szerokorozumiane bezpieczeństwo nie pozostają obojętne. W szczególności cieszy fakt, iż działalnością OSP zainteresowana jest młodzież, dzięki której zaangażowaniu straż będzie mieć swoich następców. Celem zawodów była również ocena stanu wyszkolenia członków MDP oraz wyłonienie najlepszych drużyn, które wezmą udział w zawodach szczebla wyższego. 

Z drużyn dziewcząt najlepszą okazała się MDP działająca przy OSP Kacwin, z kolei z drużyn chłopców najlepsza była drużyna MDP działająca przy OSP Niedzica. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: 
A – w grupie ,,MDP Chłopców”: 
1 miejsce OSP Niedzica
2 miejsce OSP Kacwin
3 miejsce OSP Falsztyn
B – w grupie ,,MDP Dziewczęta”: 
1 miejsce OSP Kacwin 
2 miejsce OSP Niedzica
3 miejsce OSP Łapszanka.

W tym miejscu należy także podkreślić, że nie chodzi tu o miejsca na turniejowym podium, lecz o wspólnie spędzony czas, zapał i chęć do podejmowania rywalizacji. Najlepsi zostali uhonorowani pucharami, dyplomami oraz nagrodami, które wręczył Przewodniczący Rady Gminy Łapsze Niżne oraz Wójt Gminy Łapsze Niżne jako ich fundator.

Podziękowania należą się zarówno organizatorom zawodów, komisji sędziowskiej, jak również wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przygotowywali młodzież do zawodów. Dziękuję jednostce OSP z Niedzicy – gospodarzom tegorocznych zawodów, za trud podjęcia się ich organizacji.

Adam Święty Prezes ZOG ZOSP RP w Łapszach Niżnych
Może Cię zainteresować
komentarze
Rosiek25.08.2016, 23:20
A niby że w Kacwinie inne sędziowanie było???
Dejcie sobie już siana....
Czarny25.08.2016, 09:06
Zmienił się gospodarz to i zawody inaczej sędziowanie , tak trzymać :)
obcy25.08.2016, 07:47
Gratulacje dla Zarządu Gminy Łapsze Niżne - jesteście dla wielu przykładem
Czarnulka24.08.2016, 20:16
W tym roku nikt nie siedział na autach strażackich?

Czy może nowa zabroniona czynność weszła do regulaminu w tym roku? Np. Otwieranie drzwi samochodowych?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl