07.09.2016, 11:50 | czytano: 3211

Odznaczenia państwowe dla mieszkańców gminy Czarny Dunajec

Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik uhonorował mieszkańców gminy Czarny Dunajec za zasługi na rzecz społeczności lokalnej, w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej.
- Jest to ważne wydarzenie dla społeczności lokalnych, dlatego że jest to docenienie osób, które z tej społeczności pochodzą i które angażują się, pracują na rzecz innych. Wszystkie odznaczane osoby łączy jedno: chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - mówił wicewojewoda Piotr Ćwik, podczas spotkania w sali obrad Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu. - Serdecznie gratuluję państwu odznaczonym, życząc aby nie były to ostatnie odznaczenia. Życzę kolejnych, ale życzę też żeby zwieńczenie tego co Państwo robili do tej pory było sygnałem, takim asumptem do dalszego działania - dodał.
Odznaczenia państwowe dla osób zasłużonych w działalności społecznej i ochronie przeciwpożarowej oraz zasłużonych pracowników Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu przyznane zostały przez Prezydenta RP.

Za działalność na rzecz społeczności lokalnej Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Władysław Szuba. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Tadeusz Krupa.

Za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej uhonorowano Jana Styrczulę – Srebrny Krzyż Zasługi oraz Stanisława Bielę Andrzeja Garczka i Wojciecha Maryniarczyka – Brązowy Krzyż Zasługi.

Prezydent RP przyznał także medale za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę uhonorowana została Józefa Rafacz. Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymała Maria Winnicka.

oprac. r/ źródło: Urząd Gminy Czarny Dunajec
Może Cię zainteresować
komentarze
dunajcanin07.09.2016, 21:07
jaka winnicka ile ona tam robi
Bond07.09.2016, 16:34
Gratulacje Panie Władysławie! Należało się Panu. Taki radny i sołtys to skarb.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl